Studie: toename racisme tegen zwarte mensen in EU
WENEN (ANP/RTR) - Racisme tegen zwarte mensen groeit in de Europese Unie, blijkt uit een woensdag gepubliceerd onderzoek onder zwarte immigranten van de eerste en tweede generatie in dertien EU-landen. Vooral in Oostenrijk, Duitsland en Finland werd veel discriminatie en intimidatie gemeld.
Het onderzoek is uitgevoerd door Ipsos, in opdracht van het Bureau voor de grondrechten van de Europese Unie (FRA). In de zes jaar sinds het vorige onderzoek is het percentage respondenten dat zich in de afgelopen twaalf maanden racistisch gediscrimineerd voelde, met 10 procentpunten gestegen tot 34 procent, aldus het FRA.
In Duitsland en Oostenrijk was dit zelfs 64 procent. Dat is bijna het dubbele van het vorige niveau van 33 procent in Duitsland en een aanzienlijke stijging ten opzichte van de 42 procent die zes jaar eerder in Oostenrijk werd geregistreerd. Het volgende slechtst presterende land was Finland, met 54 procent. In Portugal, Zweden en Polen werd de minste rassendiscriminatie gemeld.
Ipsos ondervroeg voor het onderzoek 16.124 immigranten en afstammelingen van immigranten in vijftien landen tussen oktober 2021 en september 2022.
Meer uit Buitenland
POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
3 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
5 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
6 uur geleden