Studie: Rotterdamse havenbedrijven gehinderd door nieuwe wetten
ROTTERDAM (ANP) - Bedrijven in de Rotterdamse haven ervaren belemmeringen door nieuwe milieuwet- en regelgeving en een aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt. Daardoor komen de toekomstige resultaten onder zware druk te staan, is een van de conclusies van een onderzoek van de Universiteit van Amsterdam (UvA). De Rotterdamse haven is het grootste haven- en industriecomplex van Europa.
Veel bedrijven moeten grote investeringen doen om hun uitstoot terug te brengen. Ook moeten ze volgens Europese regels hun uitstoot in kaart brengen. "Ook van hun klanten en leveranciers. Dat leidt tot veel administratie en regeldruk", zegt Henk Volberda, hoogleraar strategie en innovatie aan de UvA.
Ook ervaren de bedrijven hinder van een te beperkt ondersteunend overheidsbeleid, schommelende energie- en grondstofprijzen en verstoringen in de logistiek. Volgens de onderzoekers worden bedrijven gedwongen om de energietransitie te versnellen. Nu is een meerderheid van de bedrijven in de haven niet klimaatneutraal.
Inzet technologieën
"Maar zeker de helft probeert dat wel te zijn in 2030, en het havenbedrijfsleven verwacht vanaf 2035 boven landelijk niveau te zitten", staat in het onderzoek. Het realiseren van deze ambities hangt echter deels af van "de inzet van technologieën die vooralsnog niet op de markt zijn". Ook is er vooralsnog "geen toename in de mate van radicale innovatie" ten opzichte van vijf jaar geleden.
De studie werd uitgevoerd in opdracht van het Havenbedrijf Rotterdam, Deltalinqs, SmartPort en de gemeente Rotterdam. Aan het onderzoek deden ruim 250 directeuren en managers van bedrijven in de Rotterdamse haven mee.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.
5 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.
30 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
11 uur geleden