Studie: ontvangers Janssen-vaccin hebben baat bij andere booster
WASHINGTON (ANP) - Amerikanen die oorspronkelijk een Janssen-vaccin kregen, hebben een veel sterkere afweerreactie op Covid-19 na een zogenoemde boosterprik met een mRNA-vaccin van Moderna of Pfizer/BioNTech dan na een booster met Janssen. Dat is een van de voorlopige conclusies van een onderzoek dat de Amerikaanse National Institutes of Health (NIH) woensdag publiceerden. Het onderzoek is nog niet door andere wetenschappers beoordeeld of in een medisch tijdschrift verschenen.
De onderzoekers gaven negen groepen van vijftig mensen elk een boosterprik. Drie groepen kregen een booster met hetzelfde vaccin dat ze oorspronkelijk kregen, de overige zes groepen met een ander vaccin. Alle 450 deelnemers hadden twee weken na de boosterprik een sterkere afweerreactie, maar dat effect was het grootst bij mensen die oorspronkelijk Janssen en daarna Moderna of Pfizer kregen. De boosterprikken gaven bovendien geen nieuwe of extra bijwerkingen.
De Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA gaf in september autorisatie voor een derde prik met het Pfizer-vaccin voor kwetsbare personen, zoals ouderen of mensen met een afgezwakt immuunsysteem. De FDA beoordeelt nu of Amerikanen die oorspronkelijk het Janssen- of Moderna-vaccin ontvingen een boosterprik moeten krijgen. Woensdag liet de FDA al weten dat uit beperkte data die Johnson & Johnson (Janssen) voorlegde een tweede prik met dat vaccin mogelijk de afweerreactie tegen Covid-19 verhoogt.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De ontploffing voor een synagoge in Luik en een brand in een auto in de Joodse wijk in Antwerpen afgelopen maart waren een reactie op de Iraanse oproep om Joodse doelwitten aan te vallen. Dat zegt Gert Vercauteren, de directeur van de Belgische veiligheidsdienst OCAD, de overheidsinstantie die terrorismedreigingen analyseert.
14 minuten geledenMEKELLE (ANP/AFP) - Opstandelingen uit Tigray zijn naar eigen zeggen verwikkeld in een "regelrechte oorlog" met de Ethiopische regering. Er worden onder meer zware artillerieaanvallen gemeld. Woensdag namen de opstandelingen nog drie vliegvelden in van de federale politie en werden aanvallen uitgevoerd in de aangrenzende regio's Afar en Amhara.
1 uur geledenKANDAHAR (ANP/AFP) - Pakistan heeft in de nacht van woensdag op donderdag tien doelen in Afghanistan aangevallen met gevechtsvliegtuigen en drones. Dat heeft de Pakistaanse minister van Informatie, Attaullah Tarar, bekendgemaakt. Onder meer de zuidelijke stad Kandahar werd getroffen. Afghanistan zegt dat burgers zijn omgekomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Onderdelen van F-35-gevechtsvliegtuigen die helpen ze voor radars onzichtbaar te maken, zijn in handen gevallen van China, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Chinese autoriteiten hebben de onderdelen volgens de ingewijden nog niet teruggegeven.
1 uur geledenRABAT (ANP/AFP/RTR) - De Marokkaanse Partij voor Authenticiteit en Moderniteit (PAM) heeft bij de parlementsverkiezingen van woensdag de meeste zetels behaald. De partij, die deel uitmaakt van de huidige regeringscoalitie, komt op 97 zetels, blijkt uit voorlopige resultaten die minister van Binnenlandse Zaken Abdelouafi Laftit donderdagochtend vroeg bekendmaakte.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump moet journalisten van CNN, MS NOW en Politico weer toelaten tot het Witte Huis. Trump had de media laten weren omdat hij het niet eens was met de inhoud van hun berichtgeving, maar de rechter heeft dat besluit geblokkeerd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is woensdag in de Verenigde Staten aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. De Amerikaanse president Donald Trump verwelkomde hem persoonlijk op de militaire vliegbasis Joint Base Andrews bij Washington.
7 uur geleden