Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studie: minder vluchten Schiphol schaden vestigingsklimaat niet

Studie: minder vluchten Schiphol schaden vestigingsklimaat niet

SCHIPHOL (ANP) - Het aantal vliegbewegingen via Schiphol kan fors omlaag, zonder dat het Nederlandse vestigingsklimaat in het geding komt. Dat schrijven onderzoekers Walter Manshanden en Hans Buursma in het economenblad ESB. Volgens hen kan het aantal vliegbewegingen naar 345.000 in plaats van de 452.500 waar het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat nu naar streeft.

Manshanden en Buursma stellen onder meer dat het zakelijke vliegverkeer sinds 2019, het jaar dat het ministerie als uitgangspunt neemt voor zijn berekeningen, flink is afgenomen. Zo is het aandeel zakelijke passagiers gedaald van 32 procent naar 19 procent. Volgens de onderzoekers is het aannemelijk dat dit komt doordat mensen na de coronacrisis meer mogelijkheden hebben om elkaar digitaal te ontmoeten. Als gevolg daarvan zijn er ook minder vluchten nodig om het vestigingsklimaat in stand te houden.

Meer uit Financieel

Vakbond: Ford heeft tegen Trump scheldende werknemer geschorst

DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.

1 uur geleden
Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

3 uur geleden
AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.

4 uur geleden
Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

4 uur geleden
Nog geen uitspraak Hooggerechtshof VS over importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.

4 uur geleden
Op verzoek VS: tanker met Venezolaanse olie afgemeerd op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.

5 uur geleden
Wall Street opent lager na resultaten grote Amerikaanse banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.

6 uur geleden