Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studie: luchtvervuiling oorzaak 7 procent doden in Indiase steden

Studie: luchtvervuiling oorzaak 7 procent doden in Indiase steden

NEW DELHI (ANP/AFP) - Meer dan 7 procent van alle sterfgevallen in tien van de grootste steden van India houdt verband met luchtvervuiling. De situatie is het ernstigst in hoofdstad New Delhi. Dat blijkt uit onderzoek van een door India geleid team wetenschappers. Zij roepen op tot actie om tienduizenden levens per jaar te redden.

Voor de nieuwe studie zijn de niveaus gemeten van kankerverwekkende microdeeltjes (PM2.5) in de steden Ahmedabad, Bengaluru, Chennai, Hyderabad, Kolkata, Mumbai, New Delhi, Pune, Shimla en Varanasi.

Van 2008 tot 2019 zouden meer dan 33.000 sterfgevallen per jaar kunnen worden toegeschreven aan blootstelling aan PM2,5, aldus de in het tijdschrift The Lancet Planetary Health gepubliceerde studie. Dat aantal vertegenwoordigt 7,2 procent van de geregistreerde sterfgevallen in die steden in die periode. In New Delhi is zelfs 11,5 procent van de doden gerelateerd aan luchtvervuiling.

De wetenschappers roepen op tot aanscherping van de Indiase luchtkwaliteitsnormen. De huidige aanbeveling van het land is 60 microgram PM2,5 per kubieke meter, wat vier keer hoger is dan de richtlijnen van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

Volgens de WHO ademt bijna iedereen op aarde meer dan de aanbevolen hoeveelheid luchtvervuiling in. Dat kan leiden tot beroertes, hartziekten, longkanker en andere longaandoeningen.

Meer uit Buitenland

Australisch verbod op sociale media onder 16 jaar lijkt effectief

CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.

43 minuten geleden
Trump: internationale vredesraad voor Gazastrook is gevormd

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.

3 uur geleden
Machado: heb Trump mijn Nobelprijs aangeboden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.

6 uur geleden
Venezuela: niet bang voor diplomatieke confrontatie met VS

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.

6 uur geleden
Nobelprijswinnaar Machado vol lof over ontmoeting met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.

7 uur geleden
VS blijven azen op Groenland ondanks Europese militairen

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.

8 uur geleden
Witte Huis: Iran schort 800 executies op onder druk van Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.

8 uur geleden