Studie: land voor biobrandstofgewas kan miljoenen monden voeden
HEIDELBERG (ANP) - De hoeveelheid land die in Europa gebruikt wordt voor het verbouwen van gewassen bestemd voor biobrandstoffen zou ongeveer 120 miljoen mensen per dag van voedsel kunnen voorzien. Dat concluderen ontwikkelingsorganisatie Oxfam en milieuorganisatie Transport & Environment (T&E) op basis van onderzoek van het Duits onderzoeksinstituut IFEU.
De hoeveelheid land staat volgens de onderzoekers bijna gelijk aan het oppervlak van Ierland, ongeveer 9,6 miljoen hectare. Door het land te gebruiken voor voedselproductie kunnen volgens Oxfam en T&E meer dan genoeg monden worden gevoed: ook de "50 miljoen mensen die volgens de VN in noodsituaties of erger verkeren door acute voedselonzekerheid", stellen de organisaties.
Naast gebruik van het land voor voedselproductie zou het volgens Oxfam en T&E ook efficiënter ingezet kunnen worden voor het opwekken van energie. Uit het onderzoek komt naar voren dat energie uit zonnepanelen op slechts 2,5 procent van het oppervlak gelijk staat aan de totale energie die de biobrandstofgewassen opleveren.
Oxfam en T&E noemen de klimaatvoordelen van biobrandstof dan ook "twijfelachtig". De CO2 die met biobrandstof bespaard wordt, staat bovendien niet in verhouding tot de hoeveelheid land die daarvoor nodig is, vinden de organisaties. "Als dit land in zijn natuurlijke staat zou worden teruggebracht, zou het ongeveer 65 miljoen ton CO2 uit de atmosfeer kunnen absorberen", aldus Oxfam en T&E. "Dat zou bijna twee keer de officieel gerapporteerde netto CO2-besparing van biobrandstoffen ter vervanging van fossiele brandstoffen zijn."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
53 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
6 uur geleden