Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studie: Japan komt tegen 2040 ruim 11 miljoen werknemers tekort

Studie: Japan komt tegen 2040 ruim 11 miljoen werknemers tekort

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan komt tegen 2040 ruim 11 miljoen werknemers tekort. Dat concludeert denktank Recruit Works op basis van een studie, waarin wordt gewaarschuwd voor een snelle afname van de beroepsbevolking vanaf 2027. Japan heeft nu al te maken met economische uitdagingen als gevolg van de snelle vergrijzing in het land.

Het aantal beschikbare werknemers zal tegen 2040 naar verwachting met zo’n 12 procent krimpen ten opzichte van vorig jaar. De vraag naar arbeid zal echter stabiel blijven, verwacht Recruit Works. Ook de beroepsbevolking, het aantal inwoners in de werkende leeftijd, zal tegen die tijd zijn afgenomen tot bijna 60 miljoen. Momenteel heeft Japan ongeveer 126 miljoen inwoners.

Premier Fumio Kishida probeert het tekort aan arbeidskrachten onder meer op te vangen door het krijgen van meer baby’s te stimuleren. Het aantal geboorten liep de afgelopen jaren namelijk terug tot een dieptepunt. Kishida vreest daardoor voor een instorting van de samenleving.

De onderzoekers merken verder op dat de tekorten het snelst gevoeld zullen worden door arbeidsintensieve sectoren als de bouw, gezondheidszorg en transport. De Japanse overheid is al op zoek naar manieren om het tekort aan vrachtwagenchauffeurs aan te pakken. Daarnaast heeft de regering 1 biljoen yen (omgerekend bijna 7 miljard euro) toegezegd voor het opleiden van hooggekwalificeerd personeel.

Meer uit Financieel

Duitse overheid laat staatsenergiebedrijf gasvoorraden aanvullen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft het staatsenergiebedrijf SEFE opdracht gegeven de gasvoorraden aan te vullen vanwege de aanhoudende geopolitieke risico's. Het besluit werd genomen door minister Katherina Reiche van Economische Zaken en bondskanselier Friedrich Merz.

45 minuten geleden
PostNL bezorgt ook komende jaren meeste overheidspost

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt ook de komende jaren verreweg de meeste post namens de overheid. De nieuwe overeenkomst, die op 1 januari ingaat, is kleiner dan eerder. Dat komt doordat een beperkt deel van de aanbesteding naar andere partijen is gegaan. Ook daalt de hoeveelheid overheidspost al langer. PostNL hield met deze afname al rekening in de financiële cijfers.

1 uur geleden
12GO Biking neemt fietsenvoorraad van failliet Accell over

MOORDRECHT (ANP) - 12GO Biking, een van de grootste fietsenwinkels van Nederland, neemt de fietsenvoorraad over van het failliet verklaarde Accell Nederland. Volgens Pieter van den Berg, directeur van 12GO Biking, gaat het om "enkele tienduizenden stuks" van de merken Batavus, Sparta en KOGA. "Het gaat om de hele voorraad in Nederland, maar over exacte aantallen doen we geen uitspraken."

1 uur geleden
Forse stijging Franse inflatie door hoge brandstofprijzen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Frankrijk is in september fors gestegen door de hoge brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens het Franse statistiekbureau Insee steeg de inflatie in de op een na grootste economie van de eurozone naar 3,4 procent op jaarbasis. Dat is het hoogste niveau in meer dan twee jaar.

1 uur geleden
Spekman verwacht volgende week gesprek over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV verwacht volgende week om tafel te gaan met werkgevers voor een gesprek over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei voorzitter Hans Spekman woensdag bij de busremise van de Haagse vervoerder HTM. Daar bedankte hij samen met PRO-leider Jesse Klaver buschauffeurs voor het staken tegen de eerdere kabinetsplannen rondom sociale zekerheid.

2 uur geleden
AEX-index verder omhoog na nieuw record dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september licht hoger geopend. De hoofdgraadmeter op het Damrak sloot dinsdag nog op een nieuw slotrecord, geholpen door flinke koerswinsten voor de chipfondsen.

2 uur geleden
Vastgoed Belang vreest voor verdere verkoopgolf huurwoningen

DEN HAAG (ANP) - Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders, vindt het onacceptabel dat de belasting op vermogen in box 3 voor verhuurders wordt verhoogd. "Voor particuliere verhuurders stijgt de belastingdruk daardoor volgend jaar met ruim 31,2 procent", reageert de organisatie op de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen. Daarnaast maakt de branchevereniging zich zorgen over de plannen van het ministerie om de manier waarop de waarde van verhuurde woningen wordt berekend, aan te passen.

2 uur geleden