Studie: cocaïnegebruik in Frankrijk bijna verdubbeld
PARIJS (ANP/AFP) - Het cocaïnegebruik in Frankrijk is volgens onderzoekers bijna verdubbeld. Uit onderzoek komt naar voren dat ongeveer 1,1 miljoen mensen de harddrug in 2023 minstens één keer hebben gebruikt.
Onderzoekscentrum OFDT ging in een rapport in 2022 nog uit van 600.000 cocaïnegebruikers in Frankrijk. Het gebruik van de drug zou sindsdien explosief zijn toegenomen.
Daarbij speelt een aantal factoren een rol. Zo zou de productie zijn gestegen en verandert het imago van cocaïne, dat als "minder gevaarlijk" zou worden gezien dan twintig jaar geleden. Een OFDT-bestuurder zegt dat mensen de drug ook op werk gebruiken om met een hoge werkdruk te kunnen omgaan.
De Franse autoriteiten proberen ondertussen de drugs van de straat te krijgen. Ze namen in 2023 ruim 23 ton cocaïne in beslag. Dat was in 2010 nog ruim 4 ton. In de eerste elf maanden van 2024 is zeker 47 ton cocaïne onderschept.
Meer uit Buitenland
ALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.
27 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
1 uur geledenWASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
6 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
9 uur geleden