Studie: Chinese investeringen in Europa over hoogtepunt heen
BERLIJN (ANP/DPA) - De investeringen van Chinese bedrijven in Europa zijn over het hoogtepunt heen. Dat zeggen onderzoekers. Vorig jaar werd voor een bedrag van 10,6 miljard euro geïnvesteerd door China in Europese bedrijven, het laagste niveau sinds 2013.
Het onderzoek komt van het Amerikaanse bureau Rhodium Group en het Duitse Mercator Institute for China Studies. De Chinese investeringen in Europa piekten in 2016 met een bedrag van meer dan 35 miljard euro. Duitsland krijgt doorgaans de meeste Chinese investeringen, gevolgd door Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.
De daling hangt waarschijnlijk samen met de strengere regels voor buitenlandse kapitaalstromen van de Chinese overheid. Ook zijn er in Europa meer obstakels opgeworpen tegen Chinese investeringen om zo te voorkomen dat gevoelige informatie en technologie in Chinese handen vallen.
Ook zijn er minder vaak grote overnames van Europese bedrijven door Chinese ondernemingen. Chinese bedrijven kiezen vaker voor het bouwen van eigen fabrieken in Europa, aldus de onderzoekers.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten, waarmee een eerdere plus uit handen werd gegeven. Die neergang kwam door een koersdaling van ASML. De chipmachinemaker leverde een flinke winst van eerder op de dag in, ondanks sterke cijfers en vooruitzichten. ASML eindigde uiteindelijk 1,9 procent in het rood. Bij opening steeg het aandeel nog ruim 7 procent.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft haar economische groeiverwachting voor dit jaar verlaagd naar 1 procent, van een eerdere voorspelling van 1,3 procent. Volgens het ministerie van Economische Zaken verloopt de economische stimulering door de grote investeringsplannen van de overheid in infrastructuur en defensie langzamer dan gedacht.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger van start gegaan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. Amerikaanse chipconcerns zoals Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology gingen tot 3 procent omhoog, aangejaagd door sterke resultaten van de Nederlandse branchegenoot ASML en het Zuid-Koreaanse SK Hynix.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn er steeds meer zorgen of Europa niet te afhankelijk wordt van de import van Amerikaans vloeibaar gas (lng), laat Eurocommissaris (Energie) Dan Jørgensen weten. Daarbij is "de geopolitieke onrust in de nasleep van de crisis in Groenland een wake-upcall geweest", zei de EU-energiechef.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.
5 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Bij chipmachinemaker ASML zijn er weinig zorgen over een mogelijke AI-zeepbel. Waar eind vorig jaar op financiële markten de nervositeit toesloeg over mogelijk te forse investeringen in de infrastructuur achter de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, ziet het Veldhovense techbedrijf bij klanten het vertrouwen in AI toenemen.
5 uur geleden