Studie: Chinese investeringen in Europa over hoogtepunt heen
BERLIJN (ANP/DPA) - De investeringen van Chinese bedrijven in Europa zijn over het hoogtepunt heen. Dat zeggen onderzoekers. Vorig jaar werd voor een bedrag van 10,6 miljard euro geïnvesteerd door China in Europese bedrijven, het laagste niveau sinds 2013.
Het onderzoek komt van het Amerikaanse bureau Rhodium Group en het Duitse Mercator Institute for China Studies. De Chinese investeringen in Europa piekten in 2016 met een bedrag van meer dan 35 miljard euro. Duitsland krijgt doorgaans de meeste Chinese investeringen, gevolgd door Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.
De daling hangt waarschijnlijk samen met de strengere regels voor buitenlandse kapitaalstromen van de Chinese overheid. Ook zijn er in Europa meer obstakels opgeworpen tegen Chinese investeringen om zo te voorkomen dat gevoelige informatie en technologie in Chinese handen vallen.
Ook zijn er minder vaak grote overnames van Europese bedrijven door Chinese ondernemingen. Chinese bedrijven kiezen vaker voor het bouwen van eigen fabrieken in Europa, aldus de onderzoekers.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
8 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
13 uur geleden