Studie: Chinese investeringen in Europa over hoogtepunt heen
BERLIJN (ANP/DPA) - De investeringen van Chinese bedrijven in Europa zijn over het hoogtepunt heen. Dat zeggen onderzoekers. Vorig jaar werd voor een bedrag van 10,6 miljard euro geïnvesteerd door China in Europese bedrijven, het laagste niveau sinds 2013.
Het onderzoek komt van het Amerikaanse bureau Rhodium Group en het Duitse Mercator Institute for China Studies. De Chinese investeringen in Europa piekten in 2016 met een bedrag van meer dan 35 miljard euro. Duitsland krijgt doorgaans de meeste Chinese investeringen, gevolgd door Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.
De daling hangt waarschijnlijk samen met de strengere regels voor buitenlandse kapitaalstromen van de Chinese overheid. Ook zijn er in Europa meer obstakels opgeworpen tegen Chinese investeringen om zo te voorkomen dat gevoelige informatie en technologie in Chinese handen vallen.
Ook zijn er minder vaak grote overnames van Europese bedrijven door Chinese ondernemingen. Chinese bedrijven kiezen vaker voor het bouwen van eigen fabrieken in Europa, aldus de onderzoekers.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwt voor de historisch hoge standen van aandelenbeurzen in met name de Verenigde Staten. Onder meer door optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) en beter dan verwachte prestaties van de economie zijn op Wall Street sinds begin april winsten van zo'n 20 procent geboekt. Dat brengt volgens DNB-president Olaf Sleijpen risico's met zich mee.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De door de overheid voorgestelde wijzigingen van de Postwet zijn alleen uitvoerbaar en handhaafbaar als er een aantal aanpassingen worden gedaan. Dat zegt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) naar aanleiding van een toets van de voorstellen, die de toezichthouder op verzoek van het ministerie van Economische Zaken heeft uitgevoerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Als ik bij het KNMI zou werken, zou het nog steeds code oranje zijn." Dat zegt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) over de financiële stabiliteit in Nederland. "De kans op economische en financiële schokken is nog steeds hoog. Het is niet de vraag of, maar wanneer en waar die schokken zich voor gaan doen."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft invallen gedaan bij verschillende aannemers. De marktwaakhond onderzoekt of drie aannemers, die niet bij naam worden genoemd, verboden afspraken hebben gemaakt bij een aanbesteding van een gemeente.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Nederlandse overheidsschuld stijgt dit jaar naar verwachting tot 45,2 procent van het bruto binnenlands product (bbp) tegen 43,7 procent in 2024. Ook in 2026 en 2027 stijgt de overheidsschuld tot respectievelijk 47,9 en 48,1 procent, blijkt uit de maandag gepubliceerde economische herfstprognose van de Europese Commissie.
3 uur geledenBERN (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse economie is in het derde kwartaal van 2025 voor het eerst in meer dan twee jaar gekrompen. De krimp volgt op de hoge Amerikaanse importheffingen van 39 procent op Zwitserse goederen, die begin augustus werden ingevoerd.
4 uur geledenDUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Boeing werkt aan het verhogen van de productie van geleidingssystemen voor Patriot-raketten. De vliegtuigbouwer verwacht de levering hiervan te verdrievoudigen door de grote vraag naar het luchtverdedigingssysteem. Dit heeft Steve Parker, hoofd van de defensie- en ruimtevaarttak van de vliegtuigbouwer, gezegd op de Dubai Airshow.
4 uur geleden