Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studie: buitenlanders 'onmisbaar' voor Oost-Duitse economie

Studie: buitenlanders 'onmisbaar' voor Oost-Duitse economie

KEULEN (ANP/DPA) - De economie in Oost-Duitsland is sterk afhankelijk van arbeidskrachten zonder Duits paspoort. Dat meldt het Institut der deutschen Wirtschaft (IW) in nieuw onderzoek, dat is gepubliceerd in aanloop naar verkiezingen in drie Oost-Duitse deelstaten. Door de toegevoegde waarde voor de economie zijn buitenlandse werknemers "onmisbaar voor het oosten", aldus het IW.

Die conclusie is opvallend, gezien de populariteit van de extreemrechtse partij AfD in Saksen, Thüringen en Brandenburg, waar begin september wordt gestemd. "De AfD zet zich onvermoeibaar in tegen migranten en scoort goed in de peilingen - terwijl veel migranten zich zorgen maken. Toch zijn het juist buitenlanders die de Oost-Duitse economie ondersteunen," aldus het instituut.

Volgens het IW werkten vorig jaar ongeveer 403.000 mensen zonder Duits paspoort in de vijf Oost-Duitse deelstaten. Dat waren zo'n 173.000 meer dan vijf jaar eerder. Tegelijkertijd daalde het aantal Duitse werknemers volgens het IW in die periode met 116.000. Alle buitenlandse werknemers in de regio droegen 24,6 miljard euro bij aan de economie in de deelstaten.

Zonder personeel uit het buitenland zou de economie aanzienlijk gekrompen zijn, stelt het instituut. Vooral mensen uit Polen en Tsjechië zijn de laatste vijf jaar naar Duitsland gegaan voor werk, evenals Roemenen en Oekraïners. Zij werken met name in de bouw, de transportsector of via uitzendbureaus.

Meer uit Financieel

ACM onder voorwaarden akkoord met overname RTL Nederland door DPG

DEN HAAG (ANP) - Toezichthouder ACM is onder strenge voorwaarden akkoord gegaan met de overname van RTL Nederland door DPG Media, waardoor tal van kranten en tv-zenders per 1 juli onder één dak komen. Zo gelden er waarborgen om RTL Nieuws en NU.nl als afzonderlijke nieuwsmerken te behouden, met losse redacties die onderling geen content uitwisselen.

1 uur geleden
Elektronicafabrikant Xiaomi presenteert eerste SUV

BEIJING (ANP/AFP) - De presentatie van de eerste elektrische SUV van Xiaomi heeft volgens de Chinese elektronicafabrikant veel belangstelling opgeleverd. In het eerste uur dat dit mogelijk was, kwamen er een kleine 300.000 bestellingen binnen voor de auto. Topman Lei Jun reageerde overweldigd en sprak van een "wonder".

1 uur geleden
RTL Group koopt Duitse afdeling Sky en lijft voetbalrechten in

LUXEMBURG (ANP) - RTL Group neemt in Duitsland een belangrijke concurrent over. Het bedrijf koopt Sky Deutschland, dat in Duitsland onder andere uitzendrechten heeft voor de Duitse voetbalcompetitie, Engels voetbal en de Formule 1. Volgens RTL is dat een belangrijke aanvulling op de eigen nieuws- en entertainmentprogramma's voor de Duitse markt.

2 uur geleden
Schiphol past prijskaartjes parfum aan na klacht Consumentenbond

DEN HAAG (ANP) - Schiphol heeft de misleidende prijskaartjes bij parfum op de luchthaven aangepast na klachten van de Consumentenbond. De winkels op de luchthaven adverteerden met parfums die soms maar de helft van de 'local price' zouden kosten, maar volgens de Consumentenbond klopte dit in meerdere gevallen niet. De prijskaartjes in de winkels, folders en op de website zijn aangepast.

2 uur geleden
Transavia stopt na kritiek met omstreden piek-dalcontracten

SCHIPHOL (ANP) - Transavia stopt na kritiek van onder andere de politiek met het uitgeven van omstreden piek-dalcontracten. Dat bevestigt de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC) na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

2 uur geleden
AEX-index veert op na hogere slotstanden op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde vrijdag weer op, na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street. De belangrijke Amerikaanse S&P 500-index en techgraadmeter Nasdaq naderen zelfs nieuwe recordstanden, mede door de afnemende onrust in het Midden-Oosten en de hoop op een renteverlaging in de Verenigde Staten. Ook verklaarde een woordvoerder van het Witte Huis dat de deadline van 9 juli voor de tijdelijk opgeschorte importheffingen voor de EU mogelijk uitgesteld kan worden.

2 uur geleden
China bevestigt afronden voorlopige handelsdeal met VS

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China bevestigt dat een voorlopige handelsovereenkomst met de Verenigde Staten rond is. Het Chinese ministerie van Handel meldt dat de precieze details van die afspraken nu zijn uitgewerkt.

3 uur geleden