Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studie: brede welvaart neemt toe, verschillen tussen regio's ook

Studie: brede welvaart neemt toe, verschillen tussen regio's ook

UTRECHT (ANP) - De brede welvaart in Nederland is vorig jaar gestegen, ondanks een kleine daling van het bruto binnenlands product (bbp). Maar tussen verschillende regio's in Nederland is de brede welvaart ongelijk verdeeld en dat verschil is verder toegenomen, melden RaboResearch en Universiteit Utrecht na onderzoek.

De onderzoekers keken onder meer naar inkomen, geluk, gezondheid en veiligheid. Volgens hen is de brede welvaart het hoogst onder inwoners van de regio Gooi en Vechtstreek. Ook in de Achterhoek, op de Veluwe, in Alkmaar en omgeving en Zuidwest-Overijssel is die hoog. "Regio's met een hoge brede welvaart combineren een prettig leefklimaat met de nabijheid van voorzieningen en werk in de steden", zegt onderzoeker Floris Jan Sander van RaboResearch.

In en rond grote steden zoals Den Haag, Rotterdam en Amsterdam blijft de brede welvaart achter, aldus de onderzoekers. Dat komt volgens Sander omdat mensen wonen en veiligheid lager beoordelen. "De beperkte beschikbaarheid en de hoge prijzen van huizen leiden daar tot een lagere woontevredenheid." Ook aan de randen van Nederland, zoals in Zuid-Limburg en Delfzijl en omgeving, zou de brede welvaart achterblijven. In deze regio's is die sinds 2013 volgens de studie over het algemeen minder toegenomen dan op andere plekken, wat de ongelijkheid vergroot.

Meer uit Financieel

Topman Saudi Aramco: wereldwijde olievraag blijft sterk

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde vraag naar olie blijft dit jaar en ook volgend jaar sterk, vooral dankzij de vraag van opkomende markten. Dat heeft topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco gezegd op een energieconferentie in Londen. Hij wees daarbij onder meer op de groeiende bevolking en stijgende levensstandaarden in opkomende landen waardoor de vraag naar olie toeneemt.

45 minuten geleden
Nobelprijs voor de Economie opnieuw naar drie onderzoekers

STOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Economie is dit jaar opnieuw uitgereikt aan drie onderzoekers, namelijk Joel Mokyr, Philippe Aghion en Peter Howitt. Volgens de Zweedse Koninklijke Academie van Wetenschappen hebben de drie wetenschappers laten zien hoe nieuwe technologie kan bijdragen aan duurzame economische groei.

47 minuten geleden
Vakbond noemt loonbod sjorbedrijf ILS 'hoopvol'

ROTTERDAM (ANP) - FNV vindt het loonbod van sjorbedrijf ILS "hoopvol". Dat zegt vakbondsbestuurder Niek Stam. Volgens ILS gaan sjorders er in drie jaar tijd in totaal 20 procent op vooruit als ze het bod accepteren. Dinsdag gaan de partijen weer om tafel.

3 uur geleden
AEX-index veert op na sussende woorden Trump over China

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index veerde maandag weer op na de zware verliesbeurt op vrijdag. De vrees voor een handelsoorlog tussen China en de Verenigde Staten laaide eind vorige week op nadat president Donald Trump had gedreigd de importheffingen op Chinese producten fors te verhogen. Ook dreigde hij de geplande ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping af te zeggen. De Amerikaanse president reageerde daarmee op de aankondiging van strengere exportcontroles voor zeldzame aardmetalen door China.

3 uur geleden
Sportapp Strava kijkt naar beursgang in de VS

SAN FRANCISCO (ANP) - Strava heeft de intentie om een beursgang te maken in de Verenigde Staten. Dat heeft topman Michael Martin van de sportapp aan de Financial Times (FT) verteld. Een beursnotering "biedt eenvoudig toegang tot kapitaal voor het geval we meer en grotere overnames willen doen", stelde Martin.

4 uur geleden
Sjorders in Rotterdamse haven weer aan het werk

ROTTERDAM (ANP) - Sjorders in de Rotterdamse haven zijn maandag weer aan het werk gegaan, laat het Havenbedrijf Rotterdam weten. Werknemers van twee sjorbedrijven waren sinds vorige week woensdag aan het staken, maar de rechter had bepaald dat zij vanaf 07.00 uur weer aan het werk moesten om de achterstanden in te halen.

4 uur geleden
Meer kabeldiefstal bij Duitse laadstations elektrische auto's

BERLIJN (ANP/DPA) - Bij Duitse laadstations voor elektrische auto's zijn er vaker diefstallen van kabels, waarschijnlijk vooral om koper in handen te krijgen. Dat melden Duitse exploitanten van laadstations aan persbureau dpa. Door de hoge prijs van koper is het metaal aantrekkelijker geworden voor criminelen om te stelen.

4 uur geleden