Studie: bijna twee derde grote bedrijven betaalde factuur te laat
ROTTERDAM (ANP) - Van de grote bedrijven in Nederland betaalde in het laatste kwartaal van vorig jaar bijna 65 procent zijn facturen niet op tijd. Dat concludeert Altares Dun & Bradstreet op basis van een analyse van Nederlandse en Noord-Europese bedrijven. Dat is in tegenstelling tot kleinere organisaties, waarvan slechts iets minder dan een kwart niet op tijd was.
Het betalen van rekeningen laat verschillen zien per sector, stelt Altares Dun & Brandstreet. Zo springen de landbouw- en visserijbranche eruit; daar wordt in 82 procent van de gevallen op tijd betaald. Hetzelfde geldt voor de retailsector, met een aandeel op tijd betaalde rekeningen van 83 procent. Met name in de maakindustrie en transport moeten relatief veel ondernemers wachten op hun geld. In die sectoren boekten respectievelijk 61 procent en 62 procent op tijd een betaling over.
Het bureau onderzocht de betalingen van bedrijven in elf Noord-Europese landen. Daaruit komt verder naar voren dat grote bedrijven uit drie landen slechter scoren. Grote ondernemingen uit België scoren het laagst. Daar betaalt 19 procent hun rekeningen op tijd. Denemarken scoort het hoogst, met 89 procent. Zowel België als Denemarken scoren beter als het gaat om betalingen die op tijd worden gedaan door kleinere bedrijven.
Als wordt gekeken naar betaalde rekeningen door alle bedrijven samen, scoort Nederland wel goed. Bijna driekwart van de ondernemers betaalt rekeningen op tijd. "Het is goed om te zien dat Nederlandse bedrijven, in ieder geval in Europese context, hun zaken op orde lijken te hebben", stelt Barry de Goeij van Altares Dun & Bradstreet. "Veel bedrijven betalen nu al op tijd. Tegelijkertijd laten onze cijfers zien dat er voor veel bedrijven nog werk aan de winkel is."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geëindigd, na recordstanden een dag eerder. Nervositeit over de nog altijd hoge energieprijzen kreeg de overhand. De vrees is dat dure brandstoffen de inflatie stuwen, wat ook tot hogere rentes leidt. Beleggers keken daarom ook met veel interesse naar de publicatie van de notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Naar kunstmestproducent OCI hoeft geen diepgravend onderzoek te worden geopend, heeft de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam bepaald. Daarmee lijden minderheidsaandeelhouders van het bedrijf een nederlaag tegen Nassef Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte. Zij meenden op verschillende manieren benadeeld te zijn door Sawiris, die het grootste deel van OCI bezit.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies geëindigd, daags nadat de AEX-index op recordhoogte was gesloten. Bij beleggers namen zorgen over stijgende energieprijzen en de aanhoudend hoge inflatie toe. Ook elders in Europa sloten de beurzen daardoor in de min.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) wil opheldering van de NAM over een uitkering van meer dan een miljard euro aan aandeelhouders Shell en ExxonMobil. Die storting roept vragen op over de "financiële positie en het nakomen van de afspraken", zegt de CDA-minister in een verklaring.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben na overleg beloofd om sneller olievoorraden vrij te geven onder afspraken die stammen uit maart. Daarmee hopen ze iets te doen tegen de sterk gestegen dieselprijzen, die onlangs in meerdere landen recordhoogtes bereikten.
13 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Vijf oud-handelaren van de Britse bank Barclays die waren veroordeeld in een reeks fraudezaken, hebben een overwinning behaald bij het hof van beroep in Londen. Eerder werden ze veroordeeld voor het manipuleren van rentetarieven. Rechters hebben die veroordelingen in hun hoger beroep nu vernietigd.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De lage waterstand heeft voor een flinke toename van het aantal riviercruiseschepen in Rotterdam gezorgd. In augustus en september kwamen er ruim twee keer zoveel schepen naar Rotterdam vergeleken met vorig jaar, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Riviercruiseaanbieders hebben reizen naar onder meer Duitsland geschrapt om de uitzonderlijk lage waterstanden en kiezen voor andere bestemmingen.
14 uur geleden