Studie: bedrijven doen minder om hun koolstofuitstoot te verlagen
NEW YORK (ANP/RTR) - De inspanningen van bedrijven tegen CO2-uitstoot verslappen, meldt financieel analysebureau MSCI. De Amerikaanse organisatie concludeert dat grote beursgenoteerde bedrijven bij de huidige gang van zaken in 2026 te veel zullen uitstoten om de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 graad Celsius.
MSCI analyseerde bijna 4500 beursgenoteerde bedrijven uit zestien landen met een grote economie, waar Nederland niet tussen zat. Hun directe uitstoot neemt volgens het analysebureau toe. De dataleverancier, bekend van beursgraadmeters en andere informatie voor beleggers, schat in dat de uitstoot dit jaar 11 procent hoger zal zijn dan vorig jaar.
De uitstoot van broeikasgassen moet juist omlaag. In het klimaatakkoord van Parijs is afgesproken dat de temperatuur op aarde met 1,5 graad mag stijgen, uiterlijk met 2 graden.
Bedrijven in negen van de economische grootmachten verlagen hun uitstoot naar verwachting de komende zeven jaar minder dan ze voorgaande jaren deden. Linda-Eling Lee, hoofd van het MSCI, meldt dat bedrijven het "laaghangende fruit" nu wel hebben geplukt. "Daarom moeten we ons richten op beleidsinnovatie en technologische vooruitgang om de kosten van koolstofarme energie te beperken."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.
2 uur geledenROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.
6 uur geleden