Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studie: bedrijven doen minder om hun koolstofuitstoot te verlagen

Studie: bedrijven doen minder om hun koolstofuitstoot te verlagen

NEW YORK (ANP/RTR) - De inspanningen van bedrijven tegen CO2-uitstoot verslappen, meldt financieel analysebureau MSCI. De Amerikaanse organisatie concludeert dat grote beursgenoteerde bedrijven bij de huidige gang van zaken in 2026 te veel zullen uitstoten om de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 graad Celsius.

MSCI analyseerde bijna 4500 beursgenoteerde bedrijven uit zestien landen met een grote economie, waar Nederland niet tussen zat. Hun directe uitstoot neemt volgens het analysebureau toe. De dataleverancier, bekend van beursgraadmeters en andere informatie voor beleggers, schat in dat de uitstoot dit jaar 11 procent hoger zal zijn dan vorig jaar.

De uitstoot van broeikasgassen moet juist omlaag. In het klimaatakkoord van Parijs is afgesproken dat de temperatuur op aarde met 1,5 graad mag stijgen, uiterlijk met 2 graden.

Bedrijven in negen van de economische grootmachten verlagen hun uitstoot naar verwachting de komende zeven jaar minder dan ze voorgaande jaren deden. Linda-Eling Lee, hoofd van het MSCI, meldt dat bedrijven het "laaghangende fruit" nu wel hebben geplukt. "Daarom moeten we ons richten op beleidsinnovatie en technologische vooruitgang om de kosten van koolstofarme energie te beperken."

Meer uit Financieel

Franse bank BNP Paribas wil Nederlands leasebedrijf Athlon kopen

PARIJS (ANP) - De Franse bank BNP Paribas heeft bevestigd exclusieve gesprekken te voeren over de overname van autoleasebedrijf Athlon. Die van oorsprong Nederlandse onderneming is nu in handen van Mercedes-Benz.

1 uur geleden
Cosun tempert ambities voor vergroening in deal met kabinet

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft bindende afspraken gemaakt over verduurzaming met Cosun, producent van onder meer Aviko-friet. Dat melden minister Sophie Hermans (Klimaat, VVD) en staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) aan de Tweede Kamer. De definitieve plannen zijn minder ambitieus dan in een intentieverklaring die eerder dit jaar werd getekend.

1 uur geleden
Accountantsbureau BDO krijgt boete van AFM om fraude bij examens

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft accountants- en adviesbureau BDO een boete van 765.000 euro opgelegd vanwege fraude bij examens. Medewerkers van BDO deelden antwoorden of maakten examens samen, maar het bedrijf signaleerde dit niet.

1 uur geleden
ACM: mobiel dataverbruik Nederland naar nieuw recordniveau

DEN HAAG (ANP) - Het mobiele dataverbruik in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar gestegen naar een nieuw recordniveau. Volgens de Telecommonitor van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) steeg het totale verbruik naar 817 miljoen gigabyte aan mobiele data.

2 uur geleden
Eigenaar huisdier vaker te duur uit bij dierenarts, zegt ACM

DEN HAAG (ANP) - Eigenaren die met hun hond of kat naar de dierenarts gaan, lopen een groter risico te duur uit te zijn voor de behandeling van hun dier. Dat komt doordat dierenartsenpraktijken commerciëler zijn geworden dan voorheen, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in een conceptrapport. Ze hanteren bijvoorbeeld hogere prijzen en denken bij het aanbieden van behandelingen niet altijd puur aan het belang van het dier en baasje.

2 uur geleden
AEX-index begint licht hoger in afwachting rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag met een kleine winst begonnen. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de chip- en techbedrijven onder druk stonden door zorgen of ze de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) wel kunnen terugverdienen. Daarnaast wordt gewacht op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die zal de leenkosten in de eurozone waarschijnlijk onveranderd laten. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd wat de centrale bank gaat zeggen over het rentebeleid in 2026.

3 uur geleden
KPMG niet meer onder verscherpt toezicht van AFM om examenfraude

AMSTELVEEN (ANP) - KPMG staat niet meer onder verscherpt toezicht van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) vanwege fraude met examentoetsen. Dit meldt het advies- en accountantsbureau bij de publicatie van zijn jaarverslag.

3 uur geleden