Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studie: bedrijven doen minder om hun koolstofuitstoot te verlagen

Studie: bedrijven doen minder om hun koolstofuitstoot te verlagen

NEW YORK (ANP/RTR) - De inspanningen van bedrijven tegen CO2-uitstoot verslappen, meldt financieel analysebureau MSCI. De Amerikaanse organisatie concludeert dat grote beursgenoteerde bedrijven bij de huidige gang van zaken in 2026 te veel zullen uitstoten om de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 graad Celsius.

MSCI analyseerde bijna 4500 beursgenoteerde bedrijven uit zestien landen met een grote economie, waar Nederland niet tussen zat. Hun directe uitstoot neemt volgens het analysebureau toe. De dataleverancier, bekend van beursgraadmeters en andere informatie voor beleggers, schat in dat de uitstoot dit jaar 11 procent hoger zal zijn dan vorig jaar.

De uitstoot van broeikasgassen moet juist omlaag. In het klimaatakkoord van Parijs is afgesproken dat de temperatuur op aarde met 1,5 graad mag stijgen, uiterlijk met 2 graden.

Bedrijven in negen van de economische grootmachten verlagen hun uitstoot naar verwachting de komende zeven jaar minder dan ze voorgaande jaren deden. Linda-Eling Lee, hoofd van het MSCI, meldt dat bedrijven het "laaghangende fruit" nu wel hebben geplukt. "Daarom moeten we ons richten op beleidsinnovatie en technologische vooruitgang om de kosten van koolstofarme energie te beperken."

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

4 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

5 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

5 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

9 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

10 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

11 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

11 uur geleden