Studie: bedrijven doen minder om hun koolstofuitstoot te verlagen
NEW YORK (ANP/RTR) - De inspanningen van bedrijven tegen CO2-uitstoot verslappen, meldt financieel analysebureau MSCI. De Amerikaanse organisatie concludeert dat grote beursgenoteerde bedrijven bij de huidige gang van zaken in 2026 te veel zullen uitstoten om de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 graad Celsius.
MSCI analyseerde bijna 4500 beursgenoteerde bedrijven uit zestien landen met een grote economie, waar Nederland niet tussen zat. Hun directe uitstoot neemt volgens het analysebureau toe. De dataleverancier, bekend van beursgraadmeters en andere informatie voor beleggers, schat in dat de uitstoot dit jaar 11 procent hoger zal zijn dan vorig jaar.
De uitstoot van broeikasgassen moet juist omlaag. In het klimaatakkoord van Parijs is afgesproken dat de temperatuur op aarde met 1,5 graad mag stijgen, uiterlijk met 2 graden.
Bedrijven in negen van de economische grootmachten verlagen hun uitstoot naar verwachting de komende zeven jaar minder dan ze voorgaande jaren deden. Linda-Eling Lee, hoofd van het MSCI, meldt dat bedrijven het "laaghangende fruit" nu wel hebben geplukt. "Daarom moeten we ons richten op beleidsinnovatie en technologische vooruitgang om de kosten van koolstofarme energie te beperken."
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
6 uur geleden