Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studie: bedrijven beperken hun afhankelijkheid van het buitenland

Studie: bedrijven beperken hun afhankelijkheid van het buitenland

UTRECHT (ANP) - Een vijfde van de bedrijven in Nederland vermindert actief de strategische afhankelijkheid van het buitenland. Dat hebben deskundigen van Rabobank becijferd. Ondernemingen beperken bijvoorbeeld de import van goederen en diensten of verplaatsen activiteiten naar Nederland, zegt economisch onderzoeker Suzanne Bijkerk van RaboResearch. "Grote bedrijven zijn hierbij actiever dan kleine bedrijven."

Aanleiding voor het onderzoek zijn toenemende politieke en sociale spanningen, geopolitieke risico's en klimaatrisico's. Deze ontwikkelingen dwingen bedrijven om hun risicomanagement te herzien, vertelt Bijkerk.

De economen vroegen meer dan 1200 Nederlandse ondernemingen naar de mogelijke impact van risico's en de maatregelen die zij hebben getroffen. "Ongeveer de helft van de ondernemingen verwacht dat risico's zoals cybermisdaad, klimaatverandering en geopolitieke spanningen, als ze zich voordoen, grote gevolgen kunnen hebben voor hun bedrijf."

Voorzorgsmaatregelen

Dit geldt ook voor de importheffingen op tal van producten waarmee aankomend Amerikaans president Donald Trump heeft gedreigd. "Nog altijd circa de helft van de bedrijven beschouwt ook geo-economische maatregelen zoals invoerheffingen en economische sancties als zeer impactvol."

Volgens RaboResearch heeft 82 procent van de bedrijven een of meer voorzorgsmaatregelen genomen om hun weerbaarheid te vergroten. De maatregelen variƫren, komt uit het onderzoek naar voren. Van de bedrijven zegt 51 procent bijvoorbeeld de digitale veiligheid te hebben versterkt. Daarnaast probeert 40 procent van de ondernemingen de afhankelijkheid van individuele klanten of leveranciers te verminderen. "Bedrijven moeten een goede inschatting maken van de kansen dat risico's zich voordoen en de impact ervan, en deze afwegen tegen de kosten van maatregelen om deze risico's beter te beheersen", aldus Bijkerk.

Meer uit Financieel

Europese gasprijs stijgt weer door zorgen over Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdag met ongeveer 4 procent gestegen, nu markten zich volgens kenners voor lijken te bereiden op langdurige verstoringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Donderdag werden twee olietankers in Iraakse wateren aangevallen. Als gevolg daarvan ging de prijs van een vat olie ook weer flink omhoog.

2 minuten geleden
Overname About You stuwt cijfers webwinkel Zalando

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de groei vorig jaar doorgezet, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het Duitse bedrijf verwacht de groei ook dit jaar door te zetten, onder meer door meer gebruik te maken van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
Rabo ziet stijging huizenprijzen met gemiddeld 3,1 procent

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen zullen dit jaar naar verwachting met gemiddeld 3,1 procent stijgen. Daarmee zouden de huizenprijzen flink minder sterk stijgen dan vorig jaar, toen het ging om een plus van gemiddeld 8,6 procent, aldus huizenmarkteconomen van RaboResearch in het donderdag gepubliceerde Kwartaalbericht Woningmarkt.

1 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen ondanks recordvrijgave uit noodreserves

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdag verder gestegen. De aankondiging van de recordvrijgave van 400 miljoen vaten olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) lijkt de oliemarkt niet te kalmeren. De Verenigde Staten kondigden afzonderlijk aan 172 miljoen vaten uit hun noodreserves te onttrekken als onderdeel van deze gecoƶrdineerde actie.

1 uur geleden
Aantal faillissementen neemt opnieuw af in februari

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.

2 uur geleden
Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

9 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

10 uur geleden