Studie: arme kinderen zitten op basisschool bij elkaar in de klas
ROTTERDAM (ANP) - Kinderen in het basisonderwijs gaan vaak naar school met leeftijdsgenoten van dezelfde sociaal-economische achtergrond. Dat stelt de Erasmus School of Economics op basis van onderzoek.
Volgens universitair docent Bastian Ravesteijn, die het onderzoek leidt, was al bekend dat kinderen van ouders met een laag inkomen het zelf vaak ook economisch moeilijk krijgen. Dat geldt vooral als ze opgroeiden in de grote steden, Noord-Nederland, Twente en de omgeving van Heerlen.
De onderzoekers vroegen zich af of er ook juist op die plekken, waar de kans kleiner is dat iemand die opgroeit in een arm gezin het zelf beter gaat krijgen, kinderen weinig gemengd naar de basisschool gaan.
Volgens de onderzoekers blijkt dat inderdaad het geval. Op basis van gegevens van alle leerlingen die afgelopen jaren in groep 8 zaten en hun ouders, stellen de onderzoekers dat klasgenoten zelf vaak ook uit een arm gezin komen. Ravesteijn: "Mogelijk kunnen zij zich daarom niet optrekken aan leeftijdsgenoten met een andere achtergrond."
De resultaten wijzen volgens hem in de richting van het idee dat het mengen van kinderen met verschillende achtergronden goed is voor de ontwikkeling van kinderen uit gezinnen met een laag inkomen. Maar ze bieden hiervoor "geen hard bewijs", aldus de onderzoeker. "Wij laten alleen zien waar in Nederland wel en niet gemengd wordt op basisscholen."
Op een speciale Kansenkaart kunnen mensen bekijken hoe het in hun eigen gemeente gesteld is met de segregatie in het basisonderwijs.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
10 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
14 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden