Studie: 80.000 Syriërs werken in Duitsland in beroep met tekorten
KEULEN (ANP/DPA) - In Duitsland werken ongeveer 80.000 Syriërs in beroepen waar tekorten aan gekwalificeerd personeel zijn, zoals zorg en techniek. Dat meldt het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen. Onlangs werd in het Duitse bedrijfsleven al gepleit voor het behoud van Syrische werknemers omdat die van belang zijn voor de economie. Dat pleidooi kwam na geluiden uit de Duitse politiek om Syriërs terug te sturen naar hun eigen land na de val van president Bashar al-Assad.
Zo zouden er meer dan 5000 Syrische artsen in Duitsland werken. Ze werken ook veel in de tand- en mondzorg, verpleging, autotechniek en in de installatiebranche voor klimaattechnologie zoals warmtepompen en airconditioners. Ook in de kinderopvang, openbaar vervoer en onderwijs zijn Syriërs vaak aan het werk.
"Syrische werknemers zijn belangrijk voor de Duitse arbeidsmarkt. Ze leveren een significante bijdrage aan het tegengaan van de arbeidstekorten in Duitsland", aldus de onderzoekers die dan ook zeggen dat die mensen moeten blijven.
Het bedrijfsleven zei eerder dat veel is geïnvesteerd in opleiding en scholing van Syrische vluchtelingen om tekorten aan arbeidskrachten te compenseren. Ook de Duitse vakbonden hebben zich uitgesproken tegen een vertrek van Syrische werknemers.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.
5 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.
7 uur geleden