Studie: 80.000 Syriërs werken in Duitsland in beroep met tekorten
KEULEN (ANP/DPA) - In Duitsland werken ongeveer 80.000 Syriërs in beroepen waar tekorten aan gekwalificeerd personeel zijn, zoals zorg en techniek. Dat meldt het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen. Onlangs werd in het Duitse bedrijfsleven al gepleit voor het behoud van Syrische werknemers omdat die van belang zijn voor de economie. Dat pleidooi kwam na geluiden uit de Duitse politiek om Syriërs terug te sturen naar hun eigen land na de val van president Bashar al-Assad.
Zo zouden er meer dan 5000 Syrische artsen in Duitsland werken. Ze werken ook veel in de tand- en mondzorg, verpleging, autotechniek en in de installatiebranche voor klimaattechnologie zoals warmtepompen en airconditioners. Ook in de kinderopvang, openbaar vervoer en onderwijs zijn Syriërs vaak aan het werk.
"Syrische werknemers zijn belangrijk voor de Duitse arbeidsmarkt. Ze leveren een significante bijdrage aan het tegengaan van de arbeidstekorten in Duitsland", aldus de onderzoekers die dan ook zeggen dat die mensen moeten blijven.
Het bedrijfsleven zei eerder dat veel is geïnvesteerd in opleiding en scholing van Syrische vluchtelingen om tekorten aan arbeidskrachten te compenseren. Ook de Duitse vakbonden hebben zich uitgesproken tegen een vertrek van Syrische werknemers.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
11 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
12 uur geleden