Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studie: 80.000 Syriërs werken in Duitsland in beroep met tekorten

Studie: 80.000 Syriërs werken in Duitsland in beroep met tekorten

KEULEN (ANP/DPA) - In Duitsland werken ongeveer 80.000 Syriërs in beroepen waar tekorten aan gekwalificeerd personeel zijn, zoals zorg en techniek. Dat meldt het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen. Onlangs werd in het Duitse bedrijfsleven al gepleit voor het behoud van Syrische werknemers omdat die van belang zijn voor de economie. Dat pleidooi kwam na geluiden uit de Duitse politiek om Syriërs terug te sturen naar hun eigen land na de val van president Bashar al-Assad.

Zo zouden er meer dan 5000 Syrische artsen in Duitsland werken. Ze werken ook veel in de tand- en mondzorg, verpleging, autotechniek en in de installatiebranche voor klimaattechnologie zoals warmtepompen en airconditioners. Ook in de kinderopvang, openbaar vervoer en onderwijs zijn Syriërs vaak aan het werk.

"Syrische werknemers zijn belangrijk voor de Duitse arbeidsmarkt. Ze leveren een significante bijdrage aan het tegengaan van de arbeidstekorten in Duitsland", aldus de onderzoekers die dan ook zeggen dat die mensen moeten blijven.

Het bedrijfsleven zei eerder dat veel is geïnvesteerd in opleiding en scholing van Syrische vluchtelingen om tekorten aan arbeidskrachten te compenseren. Ook de Duitse vakbonden hebben zich uitgesproken tegen een vertrek van Syrische werknemers.

Meer uit Financieel

IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

2 minuten geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

22 minuten geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

2 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

5 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

5 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

15 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

23 uur geleden