Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studie: 80.000 Syriërs werken in Duitsland in beroep met tekorten

Studie: 80.000 Syriërs werken in Duitsland in beroep met tekorten

KEULEN (ANP/DPA) - In Duitsland werken ongeveer 80.000 Syriërs in beroepen waar tekorten aan gekwalificeerd personeel zijn, zoals zorg en techniek. Dat meldt het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen. Onlangs werd in het Duitse bedrijfsleven al gepleit voor het behoud van Syrische werknemers omdat die van belang zijn voor de economie. Dat pleidooi kwam na geluiden uit de Duitse politiek om Syriërs terug te sturen naar hun eigen land na de val van president Bashar al-Assad.

Zo zouden er meer dan 5000 Syrische artsen in Duitsland werken. Ze werken ook veel in de tand- en mondzorg, verpleging, autotechniek en in de installatiebranche voor klimaattechnologie zoals warmtepompen en airconditioners. Ook in de kinderopvang, openbaar vervoer en onderwijs zijn Syriërs vaak aan het werk.

"Syrische werknemers zijn belangrijk voor de Duitse arbeidsmarkt. Ze leveren een significante bijdrage aan het tegengaan van de arbeidstekorten in Duitsland", aldus de onderzoekers die dan ook zeggen dat die mensen moeten blijven.

Het bedrijfsleven zei eerder dat veel is geïnvesteerd in opleiding en scholing van Syrische vluchtelingen om tekorten aan arbeidskrachten te compenseren. Ook de Duitse vakbonden hebben zich uitgesproken tegen een vertrek van Syrische werknemers.

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

1 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

3 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

5 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

6 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

6 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

7 uur geleden