Studie: 29 procent opgenomen coronapatiënten na een jaar beter
LONDEN (ANP/AFP) - Ruim 70 procent van mensen die in het ziekenhuis zijn opgenomen met een coronabesmetting is na een jaar nog niet volledig hersteld. Dat komt naar voren uit Brits onderzoek dat is gepubliceerd in het wetenschappelijk tijdschrift The Lancet Respiratory Medicine.
Slechts 26 procent van de coronapatiënten meldde vijf maanden na ziekenhuisopname volledig herstel, dat aantal steeg licht tot 28,9 procent na een jaar. Vrouwen hebben 33 procent minder kans dan mannen om helemaal beter te worden. Zwaarlijvige mensen hebben pakweg 50 procent minder kans volledig te herstellen, bij patiënten die aan de beademing hebben gelegen ligt dat zelfs op 58 procent.
De onderzoekers hebben mensen gevolgd die tussen maart 2020 en april 2021 na een Covid-besmetting zijn ontslagen uit een Brits ziekenhuis en bekeek het herstel van 807 van hen na vijf maanden en een jaar. "Het beperkte herstel van vijf maanden tot een jaar na ziekenhuisopname in ons onderzoek op het gebied van symptomen, geestelijke gezondheid, inspanningscapaciteit, orgaanstoornissen en kwaliteit van leven is opvallend", zei onderzoeker Rachel Evans.
De meest voorkomende langdurige Covid-symptomen zijn vermoeidheid, spierpijn, slecht slapen, fysieke vertraging en kortademigheid. "Zonder effectieve behandelingen kan langdurige Covid een veelvoorkomende nieuwe langdurige aandoening worden", aldus mede-onderzoeker Christopher Brightling van de Universiteit van Leicester.
De studie loopt nog en zal de gezondheid van de patiënten blijven volgen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.
35 minuten geledenBISCAROSSE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat een van de natuurbranden in het zuidwesten van het land onder controle is. Het gaat om de brand bij Biscarosse, in het departement Landes. Dat is net ten zuiden van Gironde, waar een nog veel grotere brand woedt.
1 uur geledenBORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.
3 uur geledenWENEN (ANP/DPA/RTR) - De Oostenrijkse regering heeft bekendgemaakt de dienstplicht met drie maanden te willen verlengen naar negen maanden. Het plan is om de wijziging na de jaarwisseling in te laten gaan, maar de drie coalitiepartijen moeten eerst op zoek naar steun in het parlement.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er momenteel gesprekken lopen tussen vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran. Die gesprekken zouden goed verlopen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn sinds 6 juli 162 mensen opgepakt op verdenking van opzettelijke brandstichting. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu maandag bekendgemaakt op X.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is van plan om snel naar Oekraïne af te reizen. Dat vertelde hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens diens bezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
4 uur geleden