Studie: 29 procent opgenomen coronapatiënten na een jaar beter
LONDEN (ANP/AFP) - Ruim 70 procent van mensen die in het ziekenhuis zijn opgenomen met een coronabesmetting is na een jaar nog niet volledig hersteld. Dat komt naar voren uit Brits onderzoek dat is gepubliceerd in het wetenschappelijk tijdschrift The Lancet Respiratory Medicine.
Slechts 26 procent van de coronapatiënten meldde vijf maanden na ziekenhuisopname volledig herstel, dat aantal steeg licht tot 28,9 procent na een jaar. Vrouwen hebben 33 procent minder kans dan mannen om helemaal beter te worden. Zwaarlijvige mensen hebben pakweg 50 procent minder kans volledig te herstellen, bij patiënten die aan de beademing hebben gelegen ligt dat zelfs op 58 procent.
De onderzoekers hebben mensen gevolgd die tussen maart 2020 en april 2021 na een Covid-besmetting zijn ontslagen uit een Brits ziekenhuis en bekeek het herstel van 807 van hen na vijf maanden en een jaar. "Het beperkte herstel van vijf maanden tot een jaar na ziekenhuisopname in ons onderzoek op het gebied van symptomen, geestelijke gezondheid, inspanningscapaciteit, orgaanstoornissen en kwaliteit van leven is opvallend", zei onderzoeker Rachel Evans.
De meest voorkomende langdurige Covid-symptomen zijn vermoeidheid, spierpijn, slecht slapen, fysieke vertraging en kortademigheid. "Zonder effectieve behandelingen kan langdurige Covid een veelvoorkomende nieuwe langdurige aandoening worden", aldus mede-onderzoeker Christopher Brightling van de Universiteit van Leicester.
De studie loopt nog en zal de gezondheid van de patiënten blijven volgen.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
58 minuten geledenBAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.
3 uur geleden