Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studie: 226 miljoen pakketten verwacht tijdens feestdagenseizoen

Studie: 226 miljoen pakketten verwacht tijdens feestdagenseizoen

AMSTERDAM (ANP) - Pakketbezorgers in Nederland bezorgen naar verwachting tussen oktober en december gezamenlijk ruim 226 miljoen pakketten. Dat is 7,7 procent meer vergeleken met dezelfde drukke eindejaarsperiode vorig jaar, meldde Federal Express op basis van een studie van onderzoeksbureau Effigy Consulting.

De groei komt voornamelijk door een toename van onlineverkopen, waarbij bijna driekwart van de pakketten direct naar consumenten gaat. Ook zendingen tussen bedrijven nemen toe in de piekperiode, in aanloop naar koopjesfestijn Black Friday, Sinterklaas en Kerstmis. Deze periode is cruciaal voor detailhandelaren en fabrikanten.

"Ook dit jaar zien we een stijgende vraag in aanloop naar de feestdagen, waarbij themadagen zoals Cyber Monday en Black Friday aan populariteit winnen in Nederland", aldus pakketbezorger FedEx.

De landen met het hoogste aantal bezorgingen tijdens deze drukke periode dit jaar zijn naar verwachting het Verenigd Koninkrijk (1,3 miljard) en Duitsland (1,1 miljard), gevolgd door Frankrijk met iets meer dan een half miljard. Europa importeert tijdens deze piekperiode meer goederen dan het exporteert, met bijna 200 miljoen zendingen uit landen als China en de VS tegenover 75 miljoen uitgaande zendingen.

Meer uit Financieel

Vakbond FNV: banenverlies ABN AMRO 'ronduit schokkend'

AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV noemt het grote banenverlies bij ABN AMRO "ronduit schokkend". Ook is het volgens FNV-bestuurder Arne Gorter "onbegrijpelijk dat een bank die jaar op jaar miljardenwinst boekt opnieuw op zo'n grote schaal in haar personeel wil snijden".

42 seconden geleden
CNV: ABN AMRO trakteert werknemers op 'onaangename verrassing'

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO trakteert de werknemers op een "onaangename verrassing" met de mededeling dat de komende jaren duizenden banen worden geschrapt. Dat zegt onderhandelaar Arthur Bot van vakbond CNV. "Een massa-ontslag, vooral gedreven door winstgroei."

1 uur geleden
EasyJet profiteert van populariteit eigen reisorganisatie

LONDEN (ANP) - EasyJet heeft in het afgelopen boekjaar de omzet en winst verhoogd. Daarbij profiteerde de budgetluchtvaartmaatschappij van zijn snelgroeiende divisie die complete vakanties aanbiedt. Die presteerde zo goed dat easyJet zijn winstdoel voor dit onderdeel in 2030 heeft verhoogd.

2 uur geleden
ABN AMRO gelooft dat AI werk van personeel kan overnemen

AMSTERDAM (ANP) - Topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO denkt dat kunstmatige intelligentie (AI) werk van medewerkers kan overnemen. Volgens haar treft de grote reorganisatie die de bank dinsdag aankondigde daarom vooral ondersteunend personeel, over de gehele breedte van de bank. Bij de klantenservice, de operationele afdeling en het team dat controleert op mogelijk witwassen, wordt de werkgelegenheid met zo'n 35 procent ingekrompen.

2 uur geleden
ABN AMRO stijgt op Damrak na schrappen duizenden banen

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank schrapt de komende jaren duizenden banen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. Ook wordt dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkocht aan Rabobank. Het aandeel werd 4 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.

2 uur geleden
Vakbond De Unie: 'schokgolf' bij ABN AMRO door groot banenverlies

AMSTERDAM (ANP) - Het grote banenverlies bij ABN AMRO zorgt voor een "schokgolf" bij de bank. Dat zegt bestuurder Harma Pethke van vakbond De Unie in een reactie op de bekendmaking dat de komende jaren ruim 5000 banen komen te vervallen. Het banenverlies is onderdeel van een nieuwe strategie van topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO.

3 uur geleden
Autoverkopen in EU stijgen voor vierde maand op rij

BRUSSEL (ANP) - Het aantal autoverkopen in de Europese Unie is in oktober voor de vierde maand op rij gestegen, meldt de Europese brancheorganisatie ACEA. Door een verkoopstijging van 5,8 procent afgelopen maand ligt het aantal verkochte auto's in de eerste tien maanden van dit jaar op bijna 9 miljoen stuks. Dat is ruim 1 procent meer dan in dezelfde periode een jaar geleden.

4 uur geleden