Studentenvakbond wil ook compensatie energierekening student
UTRECHT (ANP) - Het is onacceptabel dat studenten en jongeren onder de 21 jaar geen extra energietoeslag krijgen, ook al hebben ze een laag inkomen, vindt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb). Andere huishoudens met een laag inkomen ontvangen dit jaar ongeveer 800 euro extra energietoeslag naar aanleiding van de stijgende energieprijzen.
"De financiële positie van studenten is al enorm kwetsbaar", stelt Ama Boahene, voorzitter van de LSVb. "Daar komt nu een torenhoge energierekening bij. Het is onbegrijpelijk dat juist deze groep buiten de compensatieregeling van de overheid valt."
Het kabinet kiest ervoor om de studenten niet mee te nemen met de regeling omdat hun woonsituatie zeer divers is, en dus ook hun energiekosten en -rekening. Wel kunnen gemeenten zelf een regeling treffen voor studenten. Volgens de LSVb is dat niet voldoende omdat gemeenten hier de financiële ruimte en tijd niet voor hebben. "Dat het uitwerken van een compensatieregeling lastig is, mag niet betekenen dat studenten aan hun lot worden overgelaten."
Onderhoudsplicht
Ouders hebben wettelijk gezien tot 21 jaar een onderhoudsplicht. Daarom zijn zij verantwoordelijk voor de energierekening voor jongeren tot 21 jaar. De LSVb vindt dat niet terecht. "Er zijn veel ouders die niet eens hun eigen energierekening kunnen betalen, laat staan dat zij hun kinderen kunnen helpen. De compensatie is bedoeld voor de laagste inkomens, maar juist de studenten uit de armste gezinnen worden nu niet geholpen."
De LSVb vindt dat het kabinet moet kijken naar wie de compensatie voor de energierekening nodig heeft in Nederland. "Baseer daar dan de regels op."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft ligt tot zeker zondagavond 23.00 uur stil. Volgens ProRail duurt het minstens tot die tijd voor de schade is gerepareerd na de brandstichting bij een spoorbrug bij Delfshaven. Mogelijk rijden er zelfs pas maandagochtend weer treinen op dat traject.
39 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Door stroom- en wisselstoringen zijn veel treinen rond Schiphol uitgevallen, waardoor het erg druk is op de luchthaven, meldt een woordvoerder van NS. Treinen richting onder meer Utrecht, Dordrecht en Venlo zijn geannuleerd.
4 uur geledenWEZEP (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek is zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag gehesen door de dominee. Dat gebeurde in het dorp Wezep, dat onder Oldebroek valt, in het bijzijn van burgemeester Tanja Haseloop-Amsing. "Iedereen is voor mij gelijk en daar wilde ik heel graag op deze manier uiting aan geven", zegt Haseloop-Amsing na afloop.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie hoopt onder meer op basis van camerabeelden meer te weten te komen over de brandstichting bij het spoor in de nacht van vrijdag op zaterdag. Waarom in een technische ruimte bij een spoorbrug brand is gesticht, is nog onduidelijk.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joe Popolo, staat achter de nieuwe sancties van de Verenigde Staten tegen het Internationaal Strafhof (ICC), dat in Den Haag is gevestigd. "Ik roep onze nauwste bondgenoten op om gebruik te maken van deze mogelijkheid om de Amerikaanse zorgen weg te nemen", laat Popolo zaterdag weten op X.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer) vindt het "heel kwalijk en zorgwekkend" dat in de nacht van vrijdag op zaterdag brand is gesticht langs het spoor tussen Rotterdam en Delft. "Handen af van het spoor", laat de CDA-bewindsvrouw via een woordvoerder weten. "De politie doet onderzoek."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.
12 uur geleden