Studentenvakbond wil ook compensatie energierekening student
UTRECHT (ANP) - Het is onacceptabel dat studenten en jongeren onder de 21 jaar geen extra energietoeslag krijgen, ook al hebben ze een laag inkomen, vindt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb). Andere huishoudens met een laag inkomen ontvangen dit jaar ongeveer 800 euro extra energietoeslag naar aanleiding van de stijgende energieprijzen.
"De financiële positie van studenten is al enorm kwetsbaar", stelt Ama Boahene, voorzitter van de LSVb. "Daar komt nu een torenhoge energierekening bij. Het is onbegrijpelijk dat juist deze groep buiten de compensatieregeling van de overheid valt."
Het kabinet kiest ervoor om de studenten niet mee te nemen met de regeling omdat hun woonsituatie zeer divers is, en dus ook hun energiekosten en -rekening. Wel kunnen gemeenten zelf een regeling treffen voor studenten. Volgens de LSVb is dat niet voldoende omdat gemeenten hier de financiële ruimte en tijd niet voor hebben. "Dat het uitwerken van een compensatieregeling lastig is, mag niet betekenen dat studenten aan hun lot worden overgelaten."
Onderhoudsplicht
Ouders hebben wettelijk gezien tot 21 jaar een onderhoudsplicht. Daarom zijn zij verantwoordelijk voor de energierekening voor jongeren tot 21 jaar. De LSVb vindt dat niet terecht. "Er zijn veel ouders die niet eens hun eigen energierekening kunnen betalen, laat staan dat zij hun kinderen kunnen helpen. De compensatie is bedoeld voor de laagste inkomens, maar juist de studenten uit de armste gezinnen worden nu niet geholpen."
De LSVb vindt dat het kabinet moet kijken naar wie de compensatie voor de energierekening nodig heeft in Nederland. "Baseer daar dan de regels op."
Meer uit Binnenland
STRAATSBURG (ANP) - De Roemeense Europarlementariër Nicolae Ștefănuță is de opvolger van Bas Eickhout als covoorzitter van de Groenen in het Europees Parlement. De Nederlandse Eickhout stopte in mei als Europarlementariër na zeventien jaar. Hij was een van de bekendste Nederlandse gezichten in het Europees Parlement.
3 uur geledenHORST (ANP) - Een aanhoudingseenheid van de politie heeft dinsdag een 26-jarige Helmonder aangehouden voor een brand in 2020 in Eindhoven waarbij een jongen zwaargewond raakte. De politie kon de verdachte in het Limburgse Horst aanhouden na nieuw ontvangen informatie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op de Nieuwstraat in het centrum van Rotterdam is dinsdag rond 17.45 uur geschoten. De schutter is in een auto gestapt en weggereden in de richting van treinstation Blaak, meldt een woordvoerder van de politie. Het mogelijke doelwit is ook weggekomen. De politie is naar beiden op zoek.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt naar de levering van extra munitie voor de boordkanonnen van Oekraïnes F-16's, zegt het ministerie van Defensie. Daarmee kunnen de gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten neerhalen.
6 uur geledenUITHUIZEN (ANP) - In een waarschuwingsbrief aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verzoekt de Groningse gemeente Het Hogeland om de noodopvanglocatie in Uithuizen te beëindigen. De gemeente geeft het COA een "hersteltermijn" van drie maanden, meldt zij dinsdag.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de 20-jarige Mohammed H. uit Purmerend ervan dat hij een 16-jarig meisje in Rotterdam heeft mishandeld door haar online onder druk te zetten en op te dragen zichzelf te snijden. Volgens het OM moest het slachtoffer tussen 30 april en 10 juli met een scherp voorwerp de naam Zoro in haar lichaam kerven, waardoor ze littekens opliep.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Naar schatting voelen 442.000 bi+ mensen in Nederland zich psychisch ongezond. Dat stelt Bi+ Nederland op basis van een eigen omrekening van cijfers uit de nieuwe lhbtiqa+-monitor. Ook hebben bi+ mensen vaker dan homoseksuele en lesbische mensen in het afgelopen jaar een suïcidepoging gedaan.
8 uur geleden