Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studentenvakbond vindt versoepeling hoger onderwijs heel positief

Studentenvakbond vindt versoepeling hoger onderwijs heel positief

DEN HAAG (ANP) - De Landelijke Studentenvakbond (LSVb) noemt het "heel positief" dat het kabinet volgens Haagse bronnen aanstuurt op heropening van het hoger onderwijs en het mbo. "Als het klopt, zijn alle studenten heel blij met dit nieuws", reageert voorzitter Ama Boahene. "Dan kunnen studenten een korte, maar slechte periode afsluiten, waarin ze weer veel thuis op hun kamers zaten en weinig contact konden hebben met docenten en medestudenten."

De lockdown van de afgelopen weken, die ook het onderwijs weer trof, was voor veel studenten een "harde klap", zegt Boahene. "Zeker omdat het lange tijd heel goed ging in het hoger onderwijs." De LSVb denkt dat heropening qua coronarisico's "veilig en verantwoord" is.

De studentenvakbond kan zich ook vinden in het pleidooi van het Outbreak Management Team (OMT) om beter beschermende mondkapjes te gebruiken, maar daarbij moet volgens Boahene "wel rekening worden gehouden met de financiële positie van studenten". Ze oppert om de betere type 2-mondneusmaskers die het OMT voorstaat gratis beschikbaar te stellen aan studenten, net zoals al langere tijd gebeurt met zelftesten. Studenten kunnen die online aanvragen en krijgen ze dan thuisgestuurd. "Dat werkt prima."

Koepelorganisaties van de universiteiten en hogescholen wilden donderdag niet direct reageren op de berichten, omdat nog niet precies duidelijk is onder welke voorwaarden de instellingen weer fysiek open mogen.

De hele sector pleitte eerder deze week nog voor heropening. Fysiek onderwijs is volgens de instellingen "van groot belang voor de kwaliteit van het onderwijs én het welzijn van studenten".

Meer uit Binnenland

Verdachten Overasselt komen uit binnen- en buitenland

MALDEN (ANP) - Onder de 34 mensen die zijn aangehouden in verband met de schietpartij in Overasselt zijn Fransen, Belgen, Algerijnen en Nederlanders. Dat zei Monique Vinkesteijn, plaatsvervangend hoofdofficier van het parket Oost-Nederland van het Openbaar Ministerie tijdens een persconferentie. Zij worden verdacht van betrokkenheid bij moord en doodslag, poging tot moord en doodslag en het voorbereiden van een ontvoering. Ze verwacht nog meer aanhoudingen.

20 minuten geleden
34 mensen aangehouden voor geweld in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft 34 mensen aangehouden na het geweld dat dinsdag plaatsvond in het Gelderse Overasselt. Agenten hebben de personen op verschillende plaatsen aangehouden, onder meer net over de grens bij Limburg, in Nijmegen en in een nabijgelegen maisveld. Ook zijn er meerdere wapens en voertuigen in beslag genomen.

24 minuten geleden
Doodgeschoten man Overasselt is 51-jarige man uit Wijchen

MALDEN (ANP) - De man die dinsdagochtend is omgekomen bij een schietpartij in Overasselt is een 51-jarige man uit Wijchen. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef bij de eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie.

29 minuten geleden
Koningspaar met prinsessen Beatrix en Amalia naar uitvaart Harald

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, prinses Beatrix en prinses Amalia gaan volgende week woensdag naar de uitvaart van koning Harald van Noorwegen. Dat maakte de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) dinsdag bekend.

46 minuten geleden
Uitstootvrije zones kunnen vanaf 2029 ook voor autobussen gelden

DEN HAAG (ANP) - Ook autobussen kunnen vanaf 2029 onder de uitstootvrije zones vallen, waarmee ze bepaalde binnensteden niet meer in mogen als ze te vervuilend zijn. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) gaat de regels aanpassen om verduurzaming aan te moedigen maar wil ondernemers ook niet "aan het onmogelijke" houden, schrijft ze in een brief aan de Kamer.

49 minuten geleden
Politie: nog steeds mogelijk gevaar na schietpartij in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Er is nog steeds sprake van "mogelijk gevaar" in de omgeving van Overasselt, waar in de nacht van maandag op dinsdag een schietpartij plaatsvond. De politie vraagt inwoners zoveel mogelijk binnen te blijven en roept mensen op niet naar het gebied te komen als dat niet nodig is.

1 uur geleden
Politiechef Knol: ongekend geweld in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Politiekorpschef Janny Knol spreekt van "ongekend geweld" in Overasselt in de nacht van maandag op dinsdag. Volgens Knol helpen politieagenten uit het hele land mee bij het aanhouden van "een groot aantal verdachten" en zetten ze daarbij "alles op alles", laat ze op X weten.

1 uur geleden