Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studentenvakbond roept studenten op niet naar college te gaan

Studentenvakbond roept studenten op niet naar college te gaan

DEN HAAG (ANP) - De Landelijke Studentenvakbond (LSVb) vindt het onacceptabel dat het onderwijsprotest donderdag in Utrecht op advies van de autoriteiten is afgelast. De organisatie zegt aan een alternatief te werken om tegen de bezuinigingen in het onderwijs te protesteren en roept alle studenten op om tot en met het weekend niet naar college te gaan, "uit solidariteit tegen de kaalslag op universiteiten en hogescholen".

Volgens de LSVb zullen lokale studentenvakbonden op hun eigen manier door heel Nederland invulling geven aan alternatieve onderwijsacties.

Woensdag werd duidelijk dat het protest dat studenten en docenten in het hoger onderwijs donderdag in Utrecht wilden houden, niet doorgaat. Volgens de gemeente was een pro-Palestijnse organisatie mogelijk van plan "de demonstratie te kapen".

De LSVb heeft naar eigen zeggen "geen enkele duidelijke verklaring gekregen voor de precieze veiligheidsrisico's waarop deze beslissing van de veiligheidsdriehoek is gebaseerd". De studentenvakbond vindt dat de hoofdorganisatoren - de Algemene Onderwijsbond en de FNV - voor het blok zijn gezet: "ofwel de organisatie trekt de stekker uit het protest, ofwel het protest zou verboden worden door de gemeente".

Meer uit Binnenland

Roemeen opvolger Eickhout als covoorzitter Groenen EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De Roemeense Europarlementariër Nicolae Ștefănuță is de opvolger van Bas Eickhout als covoorzitter van de Groenen in het Europees Parlement. De Nederlandse Eickhout stopte in mei als Europarlementariër na zeventien jaar. Hij was een van de bekendste Nederlandse gezichten in het Europees Parlement.

3 uur geleden
Helmonder vast voor woningbrand Eindhoven waarbij gewonde viel

HORST (ANP) - Een aanhoudingseenheid van de politie heeft dinsdag een 26-jarige Helmonder aangehouden voor een brand in 2020 in Eindhoven waarbij een jongen zwaargewond raakte. De politie kon de verdachte in het Limburgse Horst aanhouden na nieuw ontvangen informatie.

5 uur geleden
Schietpartij centrum Rotterdam, politie zoekt schutter en doelwit

ROTTERDAM (ANP) - Op de Nieuwstraat in het centrum van Rotterdam is dinsdag rond 17.45 uur geschoten. De schutter is in een auto gestapt en weggereden in de richting van treinstation Blaak, meldt een woordvoerder van de politie. Het mogelijke doelwit is ook weggekomen. De politie is naar beiden op zoek.

5 uur geleden
Nederland werkt aan levering extra munitie voor F-16's Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt naar de levering van extra munitie voor de boordkanonnen van Oekraïnes F-16's, zegt het ministerie van Defensie. Daarmee kunnen de gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten neerhalen.

5 uur geleden
Het Hogeland stuurt COA waarschuwingsbrief over azc Uithuizen

UITHUIZEN (ANP) - In een waarschuwingsbrief aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verzoekt de Groningse gemeente Het Hogeland om de noodopvanglocatie in Uithuizen te beëindigen. De gemeente geeft het COA een "hersteltermijn" van drie maanden, meldt zij dinsdag.

7 uur geleden
OM: 16-jarig slachtoffer moest naam Zoro kerven in eigen lichaam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de 20-jarige Mohammed H. uit Purmerend ervan dat hij een 16-jarig meisje in Rotterdam heeft mishandeld door haar online onder druk te zetten en op te dragen zichzelf te snijden. Volgens het OM moest het slachtoffer tussen 30 april en 10 juli met een scherp voorwerp de naam Zoro in haar lichaam kerven, waardoor ze littekens opliep.

7 uur geleden
Bi+ Nederland: 442.000 bi+ mensen psychisch ongezond

AMSTERDAM (ANP) - Naar schatting voelen 442.000 bi+ mensen in Nederland zich psychisch ongezond. Dat stelt Bi+ Nederland op basis van een eigen omrekening van cijfers uit de nieuwe lhbtiqa+-monitor. Ook hebben bi+ mensen vaker dan homoseksuele en lesbische mensen in het afgelopen jaar een suïcidepoging gedaan.

8 uur geleden