Studentenvakbond roept studenten op niet naar college te gaan
DEN HAAG (ANP) - De Landelijke Studentenvakbond (LSVb) vindt het onacceptabel dat het onderwijsprotest donderdag in Utrecht op advies van de autoriteiten is afgelast. De organisatie zegt aan een alternatief te werken om tegen de bezuinigingen in het onderwijs te protesteren en roept alle studenten op om tot en met het weekend niet naar college te gaan, "uit solidariteit tegen de kaalslag op universiteiten en hogescholen".
Volgens de LSVb zullen lokale studentenvakbonden op hun eigen manier door heel Nederland invulling geven aan alternatieve onderwijsacties.
Woensdag werd duidelijk dat het protest dat studenten en docenten in het hoger onderwijs donderdag in Utrecht wilden houden, niet doorgaat. Volgens de gemeente was een pro-Palestijnse organisatie mogelijk van plan "de demonstratie te kapen".
De LSVb heeft naar eigen zeggen "geen enkele duidelijke verklaring gekregen voor de precieze veiligheidsrisico's waarop deze beslissing van de veiligheidsdriehoek is gebaseerd". De studentenvakbond vindt dat de hoofdorganisatoren - de Algemene Onderwijsbond en de FNV - voor het blok zijn gezet: "ofwel de organisatie trekt de stekker uit het protest, ofwel het protest zou verboden worden door de gemeente".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het overlijden van de Bosnisch-Servische voormalig-legerleider Ratko Mladić brengt voor enkele nabestaanden van de genocide bij Srebrenica geen nieuwe opluchting. Voor hen was zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf in 2017 het belangrijkste moment.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis opent gironummer 6868 voor donaties om de slachtoffers te helpen van de overstromingen in Nepal. De organisatie schat in 20 miljoen euro nodig te hebben om in de komende maanden hulp te bieden aan duizenden mensen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Nederland en vijf andere EU-landen willen dat er honderden miljoenen euro's afgaan van de voorgestelde EU-meerjarenbegroting (2028-2034) van bijna 2 biljoen. Dat staat in een gezamenlijke verklaring na overleg tussen Nederland, Duitsland, Zweden, Denemarken, Oostenrijk en Finland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Naast een watertekort houden overheden nu ook rekening met wateroverlast die kan ontstaan als gevolg van de regen die de komende dagen wordt verwacht. Dat meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na een nieuw overleg van het Managementteam Watertekorten (MTW), waarin onder meer Rijkswaterstaat en waterschappen zitten.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP) - De Nederlandse Ilse Sapkota-Bennink vreest voor het leven van haar dierbaren in Nepal en is een hulpactie aan het opzetten. Ze woont al negentien jaar met haar Nepalese man in het land, dat is getroffen door de plotselinge overstromingen, en bevindt zich momenteel in hoofdstad Kathmandu.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Diverse hulporganisaties schalen op om hulp te bieden in het grensgebied van Nepal en Tibet dat woensdag werd getroffen door plotselinge overstromingen. Onder meer UNICEF is aanwezig in de regio en ook het Rode Kruis laat weten volop bezig te zijn met de hulpverlening.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De twee verdachten van de zeer ernstige mishandeling van een nu 6-jarig meisje in Stadskanaal worden medio november geplaatst in het Pieter Baan Centrum (PBC) voor een gedragskundige observatie. Daarbij zal ook gekeken worden hoe zij met elkaar omgaan.
4 uur geleden