Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studentenvakbond: kabinet lijkt studenten te zijn vergeten

Studentenvakbond: kabinet lijkt studenten te zijn vergeten

DEN HAAG (ANP) - Studenten "lijken vergeten te zijn" in de miljoenennota, stelt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb). "De basisbeurs wordt lager en de huren hoger. De uitkomst van die som is vrij simpel: we komen zo niet rond", vat voorzitter Elisa Weehuizen het samen.

De basisbeurs is dit schooljaar terug van weggeweest. Dit collegejaar krijgen uitwonende studenten 164,30 euro extra per jaar, maar dat is slechts een tijdelijke koopkrachtmaatregel. Die gaat het kabinet niet verlengen. Ook de energietoeslag van 400 euro die dit studiejaar voor studenten die op zichzelf wonen wordt uitgetrokken "valt tegen", vindt de LSVb.

De bond schat verder in dat studenten amper baat hebben bij diverse armoedemaatregelen die het kabinet neemt. "Veel mensen hebben profijt van de verhoging van de huurtoeslag, maar studenten komen daar niet voor in aanmerking." Studenten op kamers vallen niet onder de regeling, alleen bewoners van zelfstandige woonruimte kunnen huurtoeslag krijgen. De LSVb noemt het "meer dan logisch om de huurtoeslag voor iedereen te laten gelden".

Ook het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO) vindt dat het kabinet nauwelijks iets doet om de koopkracht van studenten te verbeteren. "Voor studenten bleef het koffertje mager gevuld", aldus de organisatie. Het blijft bij mooie woorden in de troonrede, zegt voorzitter Demi Janssen. Ze vreest ook dat de kwaliteit van het hoger onderwijs achteruitgaat door bezuinigingen.

Meer uit Binnenland

Amerikaanse ambassade veroordeelt explosie op Zuidas Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.

1 uur geleden
Verdachten explosie synagoge Rotterdam vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.

1 uur geleden
600.000 bestanden gemeente Epe gestolen, ook persoonlijke data

EPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.

2 uur geleden
Verdachte Mels van B. van Barendrechtse zedenzaak in hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliƫnt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.

2 uur geleden
Politie deelt beelden van verdachten aanslag bij joodse school

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.

3 uur geleden
Bank of New York weigert commentaar na explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.

4 uur geleden
Campagne tegen oplichting levert identiteit van 14 verdachten op

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.

4 uur geleden