Studentenvakbond: kabinet lijkt studenten te zijn vergeten
DEN HAAG (ANP) - Studenten "lijken vergeten te zijn" in de miljoenennota, stelt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb). "De basisbeurs wordt lager en de huren hoger. De uitkomst van die som is vrij simpel: we komen zo niet rond", vat voorzitter Elisa Weehuizen het samen.
De basisbeurs is dit schooljaar terug van weggeweest. Dit collegejaar krijgen uitwonende studenten 164,30 euro extra per jaar, maar dat is slechts een tijdelijke koopkrachtmaatregel. Die gaat het kabinet niet verlengen. Ook de energietoeslag van 400 euro die dit studiejaar voor studenten die op zichzelf wonen wordt uitgetrokken "valt tegen", vindt de LSVb.
De bond schat verder in dat studenten amper baat hebben bij diverse armoedemaatregelen die het kabinet neemt. "Veel mensen hebben profijt van de verhoging van de huurtoeslag, maar studenten komen daar niet voor in aanmerking." Studenten op kamers vallen niet onder de regeling, alleen bewoners van zelfstandige woonruimte kunnen huurtoeslag krijgen. De LSVb noemt het "meer dan logisch om de huurtoeslag voor iedereen te laten gelden".
Ook het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO) vindt dat het kabinet nauwelijks iets doet om de koopkracht van studenten te verbeteren. "Voor studenten bleef het koffertje mager gevuld", aldus de organisatie. Het blijft bij mooie woorden in de troonrede, zegt voorzitter Demi Janssen. Ze vreest ook dat de kwaliteit van het hoger onderwijs achteruitgaat door bezuinigingen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
2 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
2 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
9 uur geleden