Studentenvakbond: houd rekening met voertaal opleidingen
UTRECHT (ANP) - De Landelijke studentenvakbond (LSVb) noemt het "mooi" dat universiteiten stappen zetten om de problemen van internationalisering aan te pakken. Maar de bond waarschuwt voor het Nederlands maken van opleidingen en hoe het aanbod van opleidingen eruit komt te zien. "Plannen van partijen zoals de PVV en de BBB die alle opleidingen in het Nederlands willen, sluiten niet aan op de globale arbeidsmarkt en de wensen van studenten", stelt LSVb-voorzitter Elisa Weehuizen.
Veel studenten willen volgens de LSVb graag in het Engels studeren, maar er zijn ook veel Nederlandse studenten die in het Nederlands willen studeren, vertelt Weehuizen. "Er zitten twee kanten aan deze plannen. Die moeten in balans zijn. Voor een opleiding international business is het goed te beargumenteren waarom deze in het Engels zou moeten gegeven worden, maar voor sociologie is te beargumenteren waarom deze in het Nederlands gegeven moet worden, omdat je anders de nuance in het Nederlands mist."
De bond vraagt zich ook af in hoeverre het veranderen van Engelstalige naar Nederlandstalige bacheloropleidingen, zoals de universiteiten willen, aansluit op de veelal Engelstalige masteropleidingen. "In de plannen van de minister worden de masteropleidingen volledig buiten beschouwing gelaten. Dat is een tekortkoming van deze wet."
Nieuwe wet
Daarmee verwijst Weehuizen naar de nieuwe wet van onderwijsminister Robbert Dijkgraaf over het beperken van de instroom van buitenlandse studenten. Daarmee moet het voor universiteiten en hogescholen onder meer mogelijk worden om een maximumaantal studenten vast te stellen voor Engelstalige trajecten van opleidingen. Nu kan dat alleen voor de volledige opleiding. Volgens Weehuizen is er geen reden om masteropleidingen niet in de regels op te nemen.
De aanstaande wet heeft volgens de bond geen effect op Nederlandse studenten die in het buitenland willen studeren via een uitwisselingsprogramma. "Op Europees niveau is geregeld dat we studenten uit de EU hetzelfde behandelen", zegt de LSVb-voorzitter.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
7 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
12 minuten geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
17 minuten geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
27 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
3 uur geleden