Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studentenvakbond: houd rekening met voertaal opleidingen

Studentenvakbond: houd rekening met voertaal opleidingen

UTRECHT (ANP) - De Landelijke studentenvakbond (LSVb) noemt het "mooi" dat universiteiten stappen zetten om de problemen van internationalisering aan te pakken. Maar de bond waarschuwt voor het Nederlands maken van opleidingen en hoe het aanbod van opleidingen eruit komt te zien. "Plannen van partijen zoals de PVV en de BBB die alle opleidingen in het Nederlands willen, sluiten niet aan op de globale arbeidsmarkt en de wensen van studenten", stelt LSVb-voorzitter Elisa Weehuizen.

Veel studenten willen volgens de LSVb graag in het Engels studeren, maar er zijn ook veel Nederlandse studenten die in het Nederlands willen studeren, vertelt Weehuizen. "Er zitten twee kanten aan deze plannen. Die moeten in balans zijn. Voor een opleiding international business is het goed te beargumenteren waarom deze in het Engels zou moeten gegeven worden, maar voor sociologie is te beargumenteren waarom deze in het Nederlands gegeven moet worden, omdat je anders de nuance in het Nederlands mist."

De bond vraagt zich ook af in hoeverre het veranderen van Engelstalige naar Nederlandstalige bacheloropleidingen, zoals de universiteiten willen, aansluit op de veelal Engelstalige masteropleidingen. "In de plannen van de minister worden de masteropleidingen volledig buiten beschouwing gelaten. Dat is een tekortkoming van deze wet."

Nieuwe wet

Daarmee verwijst Weehuizen naar de nieuwe wet van onderwijsminister Robbert Dijkgraaf over het beperken van de instroom van buitenlandse studenten. Daarmee moet het voor universiteiten en hogescholen onder meer mogelijk worden om een maximumaantal studenten vast te stellen voor Engelstalige trajecten van opleidingen. Nu kan dat alleen voor de volledige opleiding. Volgens Weehuizen is er geen reden om masteropleidingen niet in de regels op te nemen.

De aanstaande wet heeft volgens de bond geen effect op Nederlandse studenten die in het buitenland willen studeren via een uitwisselingsprogramma. "Op Europees niveau is geregeld dat we studenten uit de EU hetzelfde behandelen", zegt de LSVb-voorzitter.

Meer uit Binnenland

Verpleegkundige krijgt beroepsverbod wegens alcoholmisbruik

DEN BOSCH (ANP) - Het Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg in Den Bosch heeft een hulpverlener een beroepsverbod opgelegd vanwege ernstig alcoholmisbruik, dat leidde tot risico's voor de patiƫntveiligheid. Zijn inschrijving in het BIG-register is doorgehaald.

1 uur geleden
Middelbare scholieren horen of ze geslaagd zijn en kunnen vlaggen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 182.000 middelbare scholieren horen donderdag of ze geslaagd zijn voor hun eindexamen. Als dat zo is, dan kan de vlag uit, met daaraan de schooltas. Voor wie dat nodig is, volgt binnenkort een herkansing. Pas in het najaar wordt bekendgemaakt hoeveel leerlingen zijn geslaagd.

1 uur geleden
Eerste daling van buitenlandse studenten in Nederland sinds 2006

DEN HAAG (ANP) - Het aantal buitenlandse studenten in Nederland is dit jaar voor het eerst sinds 2006 gedaald. Dit collegejaar staan er in totaal 129.764 ingeschreven voor een volledige opleiding aan een Nederlandse hogeschool of universiteit. Dat is een lichte daling van 133 studenten vergeleken met vorig jaar, constateert de organisatie Nuffic, die zich inzet voor internationalisering in het hoger onderwijs.

5 uur geleden
Tablets liggen klaar in Ter Apel voor start migratiepact EU

TER APEL (ANP) - De tablets liggen klaar in Ter Apel voor het nieuwe aanmeldproces dat asielzoekers vanaf vrijdag moeten doorlopen bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Dan gaat het Europees asiel- en migratiepact in met een, zo wordt gehoopt, strengere asielprocedure met snellere doorlooptijd. Nieuw ingerichte loketten die kunnen worden uitgebreid naargelang de drukte, moeten daaraan meehelpen.

8 uur geleden
Meerderheid raad Amsterdam stemt voor coalitieakkoord PRO en D66

AMSTERDAM (ANP) - De gemeenteraad van Amsterdam heeft in meerderheid ingestemd met het coalitieakkoord dat PRO Amsterdam en D66 hebben gesloten. Beide coalitiepartijen stemden voor, de oppositie stemde tegen. PRO Amsterdam en D66 hebben samen 25 van de 45 zetels.

10 uur geleden
Friesland roept kabinet op gaswinning in provincie af te bouwen

ECHTEN (ANP) - Inwoners en bestuurders van Friesland willen dat de gaswinning in hun provincie stopt. Gedeputeerde Friso Douwstra heeft die boodschap opnieuw overgebracht aan staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei). De Bat liet zich in Echten, in de gemeente De Friese Meren, informeren over onder meer de gas- en zoutwinning en de gevolgen ervan.

11 uur geleden
Bertram maakt nu niet bekend welke plekken vervuild zijn met PFAS

DEN HAAG (ANP) - Het is aan lokale overheden om bekend te maken welke plekken vervuild zijn met PFAS, vindt staatssecretaris Annet Bertram van Infrastructuur en Waterstaat. Ze komt nu niet met een kaart van vervuilde plekken, ondanks vragen uit de Tweede Kamer.

12 uur geleden