Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studentenvakbond: houd rekening met voertaal opleidingen

Studentenvakbond: houd rekening met voertaal opleidingen

UTRECHT (ANP) - De Landelijke studentenvakbond (LSVb) noemt het "mooi" dat universiteiten stappen zetten om de problemen van internationalisering aan te pakken. Maar de bond waarschuwt voor het Nederlands maken van opleidingen en hoe het aanbod van opleidingen eruit komt te zien. "Plannen van partijen zoals de PVV en de BBB die alle opleidingen in het Nederlands willen, sluiten niet aan op de globale arbeidsmarkt en de wensen van studenten", stelt LSVb-voorzitter Elisa Weehuizen.

Veel studenten willen volgens de LSVb graag in het Engels studeren, maar er zijn ook veel Nederlandse studenten die in het Nederlands willen studeren, vertelt Weehuizen. "Er zitten twee kanten aan deze plannen. Die moeten in balans zijn. Voor een opleiding international business is het goed te beargumenteren waarom deze in het Engels zou moeten gegeven worden, maar voor sociologie is te beargumenteren waarom deze in het Nederlands gegeven moet worden, omdat je anders de nuance in het Nederlands mist."

De bond vraagt zich ook af in hoeverre het veranderen van Engelstalige naar Nederlandstalige bacheloropleidingen, zoals de universiteiten willen, aansluit op de veelal Engelstalige masteropleidingen. "In de plannen van de minister worden de masteropleidingen volledig buiten beschouwing gelaten. Dat is een tekortkoming van deze wet."

Nieuwe wet

Daarmee verwijst Weehuizen naar de nieuwe wet van onderwijsminister Robbert Dijkgraaf over het beperken van de instroom van buitenlandse studenten. Daarmee moet het voor universiteiten en hogescholen onder meer mogelijk worden om een maximumaantal studenten vast te stellen voor Engelstalige trajecten van opleidingen. Nu kan dat alleen voor de volledige opleiding. Volgens Weehuizen is er geen reden om masteropleidingen niet in de regels op te nemen.

De aanstaande wet heeft volgens de bond geen effect op Nederlandse studenten die in het buitenland willen studeren via een uitwisselingsprogramma. "Op Europees niveau is geregeld dat we studenten uit de EU hetzelfde behandelen", zegt de LSVb-voorzitter.

Meer uit Binnenland

Werkzaamheden Amsterdam Centraal verstoren treinverkeer deze week

AMSTERDAM (ANP) - Door werkzaamheden bij Amsterdam Centraal wordt later deze week grote hinder verwacht voor treinreizigers. De NS meldt dat er donderdag tot en met zondag 's nachts geen treinen rijden. Overdag is er beperkt treinverkeer in diverse richtingen.

2 uur geleden
Onderwijsinstellingen in het noorden sluiten deels om gladheid

DEN HAAG (ANP) - Verschillende onderwijsinstellingen in de noordelijke provincies sluiten deels of laten colleges en tentamens niet doorgaan vanwege de gladheid. Van dinsdagavond 20.30 uur tot woensdagochtend 10.30 uur rijden er geen bussen van Qbuzz en de instellingen geven aan dat dit het moeilijk en onveilig maakt voor studenten om er naartoe te komen.

3 uur geleden
Verdubbeling van kosten dwangsommen voor IND: 79 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft het afgelopen jaar 79 miljoen euro moeten betalen aan dwangsommen. Dat is een ruime verdubbeling vergeleken met 2024, toen de rekening voor onder meer het niet op tijd beslissen over asielzaken op 36,8 miljoen euro uitkwam. De organisatie heeft dinsdag de jaarcijfers bekendgemaakt.

3 uur geleden
Lagere straffen voor gooien paal op hoofd Feyenoordmedewerker

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag fors lagere straffen opgelegd dan geëist aan twee mannen voor het verwonden van een supportersbegeleider van Feyenoord. Ze gooiden een paal van ruim 23 kilo op zijn hoofd na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

5 uur geleden
NVWA: bloementelers vaak de fout in met bestrijdingsmiddelen

UTRECHT (ANP) - Glastuinbouwers die snijbloemen kweken, worden steeds vaker betrapt op overtredingen bij het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Cijfers van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) laten zien dat de naleving van de regels in de sierteelt is gekelderd. In 2019 hield nog een krappe meerderheid (60 procent) zich aan alle regels; bij de inspecties in de afgelopen twee jaar was dat nog maar 39 procent.

5 uur geleden
Tbs met dwangverpleging voor man die 11-jarige Sohani doodstak

UTRECHT (ANP) - Hamzah L., de man die vorig jaar in Nieuwegein het 11-jarige meisje Sohani doodstak, krijgt tbs met dwangverpleging, zo heeft de rechtbank geoordeeld. De rechter gaat mee in de eis van het Openbaar Ministerie door L. geen gevangenisstraf op te leggen.

6 uur geleden
Slachtoffer zedenzaak voelt zich "geterroriseerd en bedreigd"

GRONINGEN (ANP) - Een van de slachtoffers in de omvangrijke zedenzaak tegen de 32-jarige Mark S. uit Borculo voelde zich vijf jaar lang geterroriseerd en bedreigd door de verdachte. "Mark, vijf jaar lang heb ik in angst en stress geleefd", zei ze dinsdag in haar slachtofferverklaring.

6 uur geleden