Studententeam wil waterstof veilig opslaan met ijzerballetjes
EINDHOVEN (ANP) - Een studententeam van de TU Eindhoven heeft een manier ontwikkeld om waterstof veilig op te slaan en te transporteren. Het team SOLID gebruikt hiervoor kleine ijzerballetjes, die de energie van waterstof vast kunnen houden. Na transport kan het ijzer in contact met stoom weer omgezet worden in waterstof en ijzeroxide.
Het team noemt de cyclus een soort "duurzame waterstofbatterij". Meestal wordt waterstof opgeslagen in tanks. Door de hogere energiedichtheid van ijzer kan er meer energie opgeslagen worden in de ijzerballetjes. De studenten zeggen dat het de "ideale vorm van opslag" is.
Deze manier om energie uit waterstof op te slaan kan helpen in de energietransitie, denken de studenten. Momenteel vormen de "dichtgeslibde elektriciteitsnetwerken en beperkte opslagmogelijkheden" nog grote obstakels. "Subsidies van de Nederlandse overheid gaan vooral naar de productie van waterstof", zien de studenten. "Maar hoe zit het met de opslag en distributie ervan?"
Veiliger te transporteren
Het team benadrukt ook dat de ijzerballetjes een stuk veiliger zijn dan het vervoeren van losse waterstof. "Daardoor zijn de restricties op het gebied van veiligheid ook minder streng voor ijzer dan voor waterstof", zegt Timme Ter Horst van SOLID. Daarnaast is deze techniek volgens de studenten goedkoper.
Hoogleraar Richard van de Sanden zegt dat de techniek niet volledig nieuw is, maar eerder "terug van weggeweest". SOLID werkt de komende jaren verder en hoopt het systeem in 2027 te kunnen demonstreren in de Rotterdamse haven.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiƫn) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.
1 uur geledenGILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.
3 uur geledenPRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.
3 uur geleden