Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studentenprotest Utrecht gaat niet door om pro-Palestijns protest

Studentenprotest Utrecht gaat niet door om pro-Palestijns protest

UTRECHT (ANP) - De demonstratie die studenten en docenten in het hoger onderwijs donderdag in Utrecht wilden houden, gaat niet door. Volgens de gemeente was een pro-Palestijnse organisatie mogelijk van plan "de demonstratie te kapen" en zouden zij daarbij geweld misschien niet schuwen. Dit wordt gebaseerd op "concrete informatie van buiten de stad".

Op advies van de driehoek van burgemeester, politie en Openbaar Ministerie hebben de organisatoren de demonstratie afgelast, laat burgemeester Sharon Dijksma woensdag weten aan de gemeenteraad. Volgens de burgemeester hoefde zij er daardoor niet toe over te gaan het protest te verbieden. Er was geen alternatief om het onderwijsprotest toch door te kunnen laten gaan, op een andere plek of in een andere vorm, aldus Dijksma.

De burgemeester zegt te betreuren "dat het voor een grote groep welwillenden niet mogelijk is om te demonstreren. Ik maak mij grote zorgen dat in een tijd waarin het van grote waarde is om je mening te mogen uiten en van mening te mogen verschillen, er personen zijn die anderen onder dreiging van geweld deze vrijheid ontnemen."

Bezuinigingen

Bestuurders van betrokken organisaties zijn woensdagmiddag in overleg met de lokale autoriteiten. "Dit is een shock", zegt een woordvoerder van ISO. Hij had voorafgaand aan het gesprek nog niet meer informatie. Ook de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) woont eerst het overleg bij.

Het protest werd georganiseerd door studentenorganisaties LSVb en ISO, vakbonden FNV, CNV en AOb, en WOinActie. Hogescholen en universiteiten steunen het protest. De deelnemers zouden zich aan het begin van de middag verzamelen in het Moreelsepark bij station Utrecht Centraal en daarna naar de Domtoren lopen. De coalitie van PVV, VVD, NSC en BBB wil voor ongeveer een miljard euro aan bezuinigingen doorvoeren in de sector.

Welke groep de demonstratie naar zich toe zou willen trekken, benoemt Dijksma niet in haar brief. Haar woordvoerster zei het niet te weten.

Meer uit Binnenland

Van Weel: vrijlating Belarussen goed nieuws, maar velen nog vast

DEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.

45 minuten geleden
Code geel in oosten en zuidoosten om dichte mist

DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.

2 uur geleden
Concertgebouw tijdelijk ontruimd om onbekende stanklucht

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".

2 uur geleden
Politie lost waarschuwingsschot bij aanhouding na mishandeling

DORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.

6 uur geleden
Politie deelt naam en foto 9e verdachte moord op Sherwin Peterhof

PARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.

9 uur geleden
Gedetineerde maakt einde aan leven op politiebureau Spijkenisse

SPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.

9 uur geleden
Weeronline: 2025 op vijf na warmste jaar ooit gemeten

HOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.

11 uur geleden