Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studentenprotest Utrecht gaat niet door om pro-Palestijns protest

Studentenprotest Utrecht gaat niet door om pro-Palestijns protest

UTRECHT (ANP) - De demonstratie die studenten en docenten in het hoger onderwijs donderdag in Utrecht wilden houden, gaat niet door. Volgens de gemeente was een pro-Palestijnse organisatie mogelijk van plan "de demonstratie te kapen" en zouden zij daarbij geweld misschien niet schuwen. Dit wordt gebaseerd op "concrete informatie van buiten de stad".

Op advies van de driehoek van burgemeester, politie en Openbaar Ministerie hebben de organisatoren de demonstratie afgelast, laat burgemeester Sharon Dijksma woensdag weten aan de gemeenteraad. Volgens de burgemeester hoefde zij er daardoor niet toe over te gaan het protest te verbieden. Er was geen alternatief om het onderwijsprotest toch door te kunnen laten gaan, op een andere plek of in een andere vorm, aldus Dijksma.

De burgemeester zegt te betreuren "dat het voor een grote groep welwillenden niet mogelijk is om te demonstreren. Ik maak mij grote zorgen dat in een tijd waarin het van grote waarde is om je mening te mogen uiten en van mening te mogen verschillen, er personen zijn die anderen onder dreiging van geweld deze vrijheid ontnemen."

Bezuinigingen

Bestuurders van betrokken organisaties zijn woensdagmiddag in overleg met de lokale autoriteiten. "Dit is een shock", zegt een woordvoerder van ISO. Hij had voorafgaand aan het gesprek nog niet meer informatie. Ook de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) woont eerst het overleg bij.

Het protest werd georganiseerd door studentenorganisaties LSVb en ISO, vakbonden FNV, CNV en AOb, en WOinActie. Hogescholen en universiteiten steunen het protest. De deelnemers zouden zich aan het begin van de middag verzamelen in het Moreelsepark bij station Utrecht Centraal en daarna naar de Domtoren lopen. De coalitie van PVV, VVD, NSC en BBB wil voor ongeveer een miljard euro aan bezuinigingen doorvoeren in de sector.

Welke groep de demonstratie naar zich toe zou willen trekken, benoemt Dijksma niet in haar brief. Haar woordvoerster zei het niet te weten.

Meer uit Binnenland

BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

31 minuten geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

44 minuten geleden
Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

1 uur geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

6 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

6 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

10 uur geleden
Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.

1 dag geleden