Studentenkamers steeds schaarser en weer duurder
ROTTERDAM (ANP) - Studentenkamers zijn het afgelopen kwartaal weer aanzienlijk duurder geworden. De gemiddelde kamerprijs steeg met 7,2 procent, terwijl het aanbod met 5,2 procent afnam vergeleken met vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers van verhuurplatform Kamernet. De gemiddelde prijs op het platform voor een kamer bedraagt nu 653 euro.
Recente kabinetsmaatregelen om huurprijzen te reguleren en wonen betaalbaarder te maken, lijken een averechts effect te hebben, stelt Kamernet, dat de prijzen van ruim 25.000 woningen in de vrije sector vergeleek. Amsterdam blijft met een gemiddelde kamerprijs van 991 euro de duurste stad voor studenten, gevolgd door Haarlem (809 euro) en Utrecht (734 euro). In Tilburg (17 procent), Maastricht (13 procent) en Haarlem (11 procent) stegen de prijzen het hardst.
De prijs per vierkante meter ging gemiddeld met 14 procent omhoog, terwijl de gemiddelde grootte van kamers met 6,8 procent afnam. Kamers in Wageningen en Enschede zijn met een gemiddelde prijs van rond de 350 euro het betaalbaarst. In Den Bosch, Ede, Leeuwarden en Zwolle daalden de huurprijzen juist.
Geen totaalbeeld
Kamernet vergeleek ook de huurprijzen van appartementen in dertien steden. Daar steeg de gemiddelde prijs met 11,5 procent, van 1531 euro vorig jaar naar 1707 euro dit jaar. De huurprijzen stegen het sterkst in Den Haag (31,7 procent) en Amsterdam (24,8 procent), waar een appartement respectievelijk 1532 euro en 2483 euro per maand kost. In Maastricht en Leiden daalden de huurprijzen van appartementen. De prijs per vierkante meter steeg met 8,7 procent, terwijl de gemiddelde grootte van een appartement afnam in bijna elke stad.
Kamernet bestaat sinds 2000 en is naar eigen zeggen een van de grootste verhuurplatforms in Nederland voor zowel huurders als verhuurders, met een aanbod van ongeveer 60.000 woningen per jaar. Tegenwoordig zoeken veel studenten ook kamers via bijvoorbeeld Facebook-groepen, waar kamers soms tegen lagere prijzen worden aangeboden. Cijfers van verhuurplatforms bieden daarom geen totaalbeeld van de markt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag zeker 9 procent gestegen door de aangekondigde Amerikaanse blokkade van de Straat van Hormuz en de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er tol zal worden geheven.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zonne-energie was in juni voor het eerst goed voor een kwart van de totale elektriciteitsproductie in de Europese Unie. Dat heeft energiedenkttank Ember becijferd. Door de vele zonuren en grote hoeveelheid aan geïnstalleerde zonnepanelen werd vorige maand een recordhoeveelheid van 52 terawattuur aan stroom uit zonne-energie opgewekt. Hiermee werd het vorige record van 47 terawattuur van een maand eerder verbroken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zakten maandag gedurende de handelsdag verder weg. De beurshandel stond vooral onder druk door stijgende olieprijzen en de escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarnaast namen beleggers gas terug in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten die later deze week worden gepubliceerd.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM onderzoekt alternatieve routes voor twee geplande vluchten van India naar Amsterdam. De toestellen vliegen normaal gesproken door het Saudische luchtruim, maar de maatschappij bekijkt andere opties om de veiligheid te waarborgen.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft maandag de schikking tussen president Donald Trump en de Amerikaanse belastingdienst (IRS) ongeldig verklaard. De overeenkomst gaf Trump en zijn bedrijven vergaande fiscale bescherming. Daarnaast voorzag de deal aanvankelijk in een overheidsfonds van bijna 1,8 miljard dollar, bedoeld voor Amerikaanse burgers die zich benadeeld voelen door het rechtssysteem. Dat fonds werd later geschrapt.
6 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse chipconcern Intel gaat 5 miljard euro extra investeren in Ierland om de productie van geavanceerde processors uit te breiden. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de groeiende vraag die wordt aangewakkerd door kunstmatige intelligentie (AI). De investering moet Ierland maken tot "een leidend Europees productiecentrum".
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) bestaat er geen juridische grondslag om tol te heffen enkel voor de doorvaart door een zeestraat. Daarmee reageert de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties op het plan van de Amerikaanse president Donald Trump om compensatie te vragen voor de kosten van het beschermen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz.
8 uur geleden