Studentenkamers steeds schaarser en weer duurder
ROTTERDAM (ANP) - Studentenkamers zijn het afgelopen kwartaal weer aanzienlijk duurder geworden. De gemiddelde kamerprijs steeg met 7,2 procent, terwijl het aanbod met 5,2 procent afnam vergeleken met vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers van verhuurplatform Kamernet. De gemiddelde prijs op het platform voor een kamer bedraagt nu 653 euro.
Recente kabinetsmaatregelen om huurprijzen te reguleren en wonen betaalbaarder te maken, lijken een averechts effect te hebben, stelt Kamernet, dat de prijzen van ruim 25.000 woningen in de vrije sector vergeleek. Amsterdam blijft met een gemiddelde kamerprijs van 991 euro de duurste stad voor studenten, gevolgd door Haarlem (809 euro) en Utrecht (734 euro). In Tilburg (17 procent), Maastricht (13 procent) en Haarlem (11 procent) stegen de prijzen het hardst.
De prijs per vierkante meter ging gemiddeld met 14 procent omhoog, terwijl de gemiddelde grootte van kamers met 6,8 procent afnam. Kamers in Wageningen en Enschede zijn met een gemiddelde prijs van rond de 350 euro het betaalbaarst. In Den Bosch, Ede, Leeuwarden en Zwolle daalden de huurprijzen juist.
Geen totaalbeeld
Kamernet vergeleek ook de huurprijzen van appartementen in dertien steden. Daar steeg de gemiddelde prijs met 11,5 procent, van 1531 euro vorig jaar naar 1707 euro dit jaar. De huurprijzen stegen het sterkst in Den Haag (31,7 procent) en Amsterdam (24,8 procent), waar een appartement respectievelijk 1532 euro en 2483 euro per maand kost. In Maastricht en Leiden daalden de huurprijzen van appartementen. De prijs per vierkante meter steeg met 8,7 procent, terwijl de gemiddelde grootte van een appartement afnam in bijna elke stad.
Kamernet bestaat sinds 2000 en is naar eigen zeggen een van de grootste verhuurplatforms in Nederland voor zowel huurders als verhuurders, met een aanbod van ongeveer 60.000 woningen per jaar. Tegenwoordig zoeken veel studenten ook kamers via bijvoorbeeld Facebook-groepen, waar kamers soms tegen lagere prijzen worden aangeboden. Cijfers van verhuurplatforms bieden daarom geen totaalbeeld van de markt.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders die deze zomer met de auto op vakantie binnen Europa gaan, kunnen het voordeligst tanken of laden in Spanje. Het land heeft Luxemburg ingehaald als het goedkoopste Europese tankland, meldt de ANWB.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager aan een nieuwe handelsweek begonnen. Het opgelaaide geweld tussen de Verenigde Staten en Iran in het Midden-Oosten drukte de stemming. Beide landen voerden dit weekend nieuwe aanvallen uit en gaven tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse verfconcern Nippon Paint wil 7,5 miljard euro betalen voor een overname van de consumententak van AkzoNobel. Het Nederlandse bedrijf bevestigde maandag na geruchten meerdere voorstellen te hebben gekregen, maar wil hier niet op ingaan. De onderneming achter merken als Flexa en Sikkens werkt al langer aan een fusie met het Amerikaanse Axalta en kiest ervoor daarmee door te gaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verzekeraars willen dat Nederland zich beter voorbereidt op extreme neerslag. Ze roepen op tot een landelijke, wettelijke norm over wateroverlast. Nieuwe woningen en bedrijfspanden moeten beter bestand zijn tegen zware regenval, stelt het Verbond van Verzekeraars maandag.
1 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - De Stichting Massaschade & Consument (SMC) is een massaclaim tegen de betaaldienst Klarna gestart. De stichting stelt dat het bedrijf met zijn diensten voor achteraf betalen de regels voor consumentenkrediet overtreedt. Daardoor zouden consumenten onterechte vorderingen, extra kosten en oplopende schulden krijgen.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen maandagochtend omhoog, nadat de Verenigde Staten en Iran over en weer nieuwe aanvallen hebben uitgevoerd. Beide landen geven ook tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mkb-ondernemers in Nederland zijn terughoudend met het doen van investeringen. Dat komt naar voren uit onderzoek naar meer dan 7000 jaarrekeningen van bedrijven door SRA, de grootste vereniging van accountantskantoren werkzaam voor het mkb.
16 uur geleden