Studentenkamers steeds schaarser en weer duurder
ROTTERDAM (ANP) - Studentenkamers zijn het afgelopen kwartaal weer aanzienlijk duurder geworden. De gemiddelde kamerprijs steeg met 7,2 procent, terwijl het aanbod met 5,2 procent afnam vergeleken met vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers van verhuurplatform Kamernet. De gemiddelde prijs op het platform voor een kamer bedraagt nu 653 euro.
Recente kabinetsmaatregelen om huurprijzen te reguleren en wonen betaalbaarder te maken, lijken een averechts effect te hebben, stelt Kamernet, dat de prijzen van ruim 25.000 woningen in de vrije sector vergeleek. Amsterdam blijft met een gemiddelde kamerprijs van 991 euro de duurste stad voor studenten, gevolgd door Haarlem (809 euro) en Utrecht (734 euro). In Tilburg (17 procent), Maastricht (13 procent) en Haarlem (11 procent) stegen de prijzen het hardst.
De prijs per vierkante meter ging gemiddeld met 14 procent omhoog, terwijl de gemiddelde grootte van kamers met 6,8 procent afnam. Kamers in Wageningen en Enschede zijn met een gemiddelde prijs van rond de 350 euro het betaalbaarst. In Den Bosch, Ede, Leeuwarden en Zwolle daalden de huurprijzen juist.
Geen totaalbeeld
Kamernet vergeleek ook de huurprijzen van appartementen in dertien steden. Daar steeg de gemiddelde prijs met 11,5 procent, van 1531 euro vorig jaar naar 1707 euro dit jaar. De huurprijzen stegen het sterkst in Den Haag (31,7 procent) en Amsterdam (24,8 procent), waar een appartement respectievelijk 1532 euro en 2483 euro per maand kost. In Maastricht en Leiden daalden de huurprijzen van appartementen. De prijs per vierkante meter steeg met 8,7 procent, terwijl de gemiddelde grootte van een appartement afnam in bijna elke stad.
Kamernet bestaat sinds 2000 en is naar eigen zeggen een van de grootste verhuurplatforms in Nederland voor zowel huurders als verhuurders, met een aanbod van ongeveer 60.000 woningen per jaar. Tegenwoordig zoeken veel studenten ook kamers via bijvoorbeeld Facebook-groepen, waar kamers soms tegen lagere prijzen worden aangeboden. Cijfers van verhuurplatforms bieden daarom geen totaalbeeld van de markt.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol reageert positief op het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA. Volgens topman Pieter van Oord is het goed dat de partijen in het akkoord sturen op doelen, zoals een halvering van de geluidshinder in de nacht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.
5 uur geleden