Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studentenkamers steeds schaarser en weer duurder

Studentenkamers steeds schaarser en weer duurder

ROTTERDAM (ANP) - Studentenkamers zijn het afgelopen kwartaal weer aanzienlijk duurder geworden. De gemiddelde kamerprijs steeg met 7,2 procent, terwijl het aanbod met 5,2 procent afnam vergeleken met vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers van verhuurplatform Kamernet. De gemiddelde prijs op het platform voor een kamer bedraagt nu 653 euro.

Recente kabinetsmaatregelen om huurprijzen te reguleren en wonen betaalbaarder te maken, lijken een averechts effect te hebben, stelt Kamernet, dat de prijzen van ruim 25.000 woningen in de vrije sector vergeleek. Amsterdam blijft met een gemiddelde kamerprijs van 991 euro de duurste stad voor studenten, gevolgd door Haarlem (809 euro) en Utrecht (734 euro). In Tilburg (17 procent), Maastricht (13 procent) en Haarlem (11 procent) stegen de prijzen het hardst.

De prijs per vierkante meter ging gemiddeld met 14 procent omhoog, terwijl de gemiddelde grootte van kamers met 6,8 procent afnam. Kamers in Wageningen en Enschede zijn met een gemiddelde prijs van rond de 350 euro het betaalbaarst. In Den Bosch, Ede, Leeuwarden en Zwolle daalden de huurprijzen juist.

Geen totaalbeeld

Kamernet vergeleek ook de huurprijzen van appartementen in dertien steden. Daar steeg de gemiddelde prijs met 11,5 procent, van 1531 euro vorig jaar naar 1707 euro dit jaar. De huurprijzen stegen het sterkst in Den Haag (31,7 procent) en Amsterdam (24,8 procent), waar een appartement respectievelijk 1532 euro en 2483 euro per maand kost. In Maastricht en Leiden daalden de huurprijzen van appartementen. De prijs per vierkante meter steeg met 8,7 procent, terwijl de gemiddelde grootte van een appartement afnam in bijna elke stad.

Kamernet bestaat sinds 2000 en is naar eigen zeggen een van de grootste verhuurplatforms in Nederland voor zowel huurders als verhuurders, met een aanbod van ongeveer 60.000 woningen per jaar. Tegenwoordig zoeken veel studenten ook kamers via bijvoorbeeld Facebook-groepen, waar kamers soms tegen lagere prijzen worden aangeboden. Cijfers van verhuurplatforms bieden daarom geen totaalbeeld van de markt.

Meer uit Financieel

Krant: Franse regering wil miljarden ophalen bij bedrijven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.

2 uur geleden
Historisch lage waterstand van de Rijn bij Keulen

KEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.

4 uur geleden
Britse premier spreekt geen steun uit voor derde baan Heathrow

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.

4 uur geleden
DNB-president Sleijpen roept politiek op tot oplossingen te komen

HILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.

6 uur geleden
Vliegverkeer Catania ligt langer stil, KLM boekt om naar Palermo

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

6 uur geleden
Topmannen AI-bedrijven opgeroepen voor Australisch onderzoek

SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

8 uur geleden
OpenAI pauzeert werk met krachtigste AI na nieuw incident

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.

13 uur geleden