Studentenkamers steeds schaarser en weer duurder
ROTTERDAM (ANP) - Studentenkamers zijn het afgelopen kwartaal weer aanzienlijk duurder geworden. De gemiddelde kamerprijs steeg met 7,2 procent, terwijl het aanbod met 5,2 procent afnam vergeleken met vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers van verhuurplatform Kamernet. De gemiddelde prijs op het platform voor een kamer bedraagt nu 653 euro.
Recente kabinetsmaatregelen om huurprijzen te reguleren en wonen betaalbaarder te maken, lijken een averechts effect te hebben, stelt Kamernet, dat de prijzen van ruim 25.000 woningen in de vrije sector vergeleek. Amsterdam blijft met een gemiddelde kamerprijs van 991 euro de duurste stad voor studenten, gevolgd door Haarlem (809 euro) en Utrecht (734 euro). In Tilburg (17 procent), Maastricht (13 procent) en Haarlem (11 procent) stegen de prijzen het hardst.
De prijs per vierkante meter ging gemiddeld met 14 procent omhoog, terwijl de gemiddelde grootte van kamers met 6,8 procent afnam. Kamers in Wageningen en Enschede zijn met een gemiddelde prijs van rond de 350 euro het betaalbaarst. In Den Bosch, Ede, Leeuwarden en Zwolle daalden de huurprijzen juist.
Geen totaalbeeld
Kamernet vergeleek ook de huurprijzen van appartementen in dertien steden. Daar steeg de gemiddelde prijs met 11,5 procent, van 1531 euro vorig jaar naar 1707 euro dit jaar. De huurprijzen stegen het sterkst in Den Haag (31,7 procent) en Amsterdam (24,8 procent), waar een appartement respectievelijk 1532 euro en 2483 euro per maand kost. In Maastricht en Leiden daalden de huurprijzen van appartementen. De prijs per vierkante meter steeg met 8,7 procent, terwijl de gemiddelde grootte van een appartement afnam in bijna elke stad.
Kamernet bestaat sinds 2000 en is naar eigen zeggen een van de grootste verhuurplatforms in Nederland voor zowel huurders als verhuurders, met een aanbod van ongeveer 60.000 woningen per jaar. Tegenwoordig zoeken veel studenten ook kamers via bijvoorbeeld Facebook-groepen, waar kamers soms tegen lagere prijzen worden aangeboden. Cijfers van verhuurplatforms bieden daarom geen totaalbeeld van de markt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september lager gesloten. Aan het begin van de dag noteerde de index van de hoofdfondsen nog wel een nieuw tussentijds record van 1127,38 punten.
54 minuten geledenKEULEN (ANP) - Het Europees Agentschap voor de veiligheid van de Luchtvaart (EASA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen voor risico's in het luchtruim van Saudi-Arabië. De aanleiding is een toename van aanvallen door de aan Iran gelieerde Houthi-rebellen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersvereniging ONL voor Ondernemers vreest voor de pensioenen van haar achterban als de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen voor box 3 doorgaan. Dan zouden beleggers vanaf een lager bedrag belasting gaan betalen over hun rendement. "Veel mkb'ers hebben geen pensioenfonds achter zich: hun spaargeld en beleggingen zijn hun pensioen. Een ondernemer die al jaren belegt en zijn winst liquide maakt, betaalt daarover maar liefst 36 procent", reageert de belangenorganisatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voorzitter Marijke Vuik van ondernemersvereniging MKB-Nederland denkt dat een akkoord over sociale zekerheid met het kabinet en de vakbonden nog dit jaar mogelijk is. Vuik denkt aan een overeenkomst op hoofdlijnen, waarvoor dan nog enige tijd nodig is om die uit te werken. "Op een abstract niveau zijn we het heel erg met elkaar eens. We vinden allemaal dat de instroom van mensen die arbeidsongeschikt worden verklaard omlaag moet en de uitstroom omhoog", zei de in juli aangetreden voorzitter in het radioprogramma Sven op 1.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Autofabrikant BMW is van plan om volgend jaar 20 procent van de managementfuncties te schrappen. Het bedrijf wil op die manier kosten besparen. BMW verwacht de taken die de managers doen over te kunnen laten aan AI. Daarmee wordt het bedrijf volgens een verklaring weer wendbaarder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen woensdag hoger van start, geholpen door een meevallend Amerikaans inflatiecijfer. De zogeheten kerninflatie, exclusief voedsel en energie, kwam in augustus uit op 3 procent. Economen hadden gerekend op een stijging van het prijspeil van 3,3 procent.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Mercedes-Benz voert in Duitsland opnieuw een vrijwillige vertrekregeling in voor werknemers om de kosten te drukken. In sommige gevallen krijgen ook managers individuele aanbiedingen om te vertrekken, werd woensdag bekend.
4 uur geleden