Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studentenhuizen van Utrechts corps moeten gedragscode tekenen

Studentenhuizen van Utrechts corps moeten gedragscode tekenen

UTRECHT (ANP) - Het Utrechtsch Studenten Corps (USC) laat alle 93 aangesloten studentenhuizen een gedragscode ondertekenen. Dat is een reactie op de bangalijsten die rondgaan onder leden. Wat er in de gedragscode staat, wil rector Rik Tinga niet zeggen.

Vrijdag kwam een tweede lijst naar buiten, waarop namen, foto's en telefoonnummers van studentes staan, en een 'beoordeling' van hun vermeende seksuele activiteiten. Eerder deze maand raakte het USC in opspraak na een eerste lijst. Tinga zegt niet te weten of er meer lijsten zijn. De opstellers van de tweede lijst zeggen dat er meer materiaal is en ze dreigen dat ook te verspreiden. Tinga noemt het "onbegrijpelijk dat iemand het zich in zijn hoofd haalt nog een lijst te maken".

Het is niet bekend wie de tweede bangalijst hebben gemaakt. Volgens het Utrechtse corps is de tekst "geschreven op een manier die de schijn moet laten ontstaan dat deze afkomstig is van een groep leden van het USC", maar zijn er "concrete aanwijzingen" dat de bron "buiten onze vereniging ligt". Wat die aanwijzingen zijn, noemt de vereniging niet.

Na het bekend worden van de eerste lijst zijn "meer dan tien" leden voor onbepaalde tijd geschorst, "iedereen met vermeende betrokkenheid", aldus de rector. Een commissie van oud-corpsleden doet onderzoek naar de kwestie. Wie in die commissie zitten, wil Tinga niet zeggen. Het USC heeft vrijdagochtend melding gedaan bij de politie en doet later mogelijk aangifte. "Wij volgen de politie", zegt de rector.

Meer uit Binnenland

Nederlands consulaat in Iraaks Erbil vraagt hotels te mijden

ERBIL (ANP) - Het Nederlandse consulaat in de hoofdstad van de Koerdische regio in Irak, Erbil, heeft dringend aangeraden hotels in de stad te mijden. In de boodschap wordt gesproken van "onbevestigde signalen over een mogelijke aanslag op hotels in Erbil". De boodschap noemt vier namen van hotels die mogelijk gevaar lopen.

4 uur geleden
'Golf van emoties' nabestaanden Mieke Oort na melding dood dader

LEEUWARDEN (ANP) - Een melding dat de moordenaar van de Amerikaanse studente Mieke Oort is overleden, brengt "een golf van emoties met zich mee" voor de nabestaanden van Mieke. Dat meldt advocaat Sébas Diekstra in een reactie. De 21-jarige Oort werd in 2022 in Leeuwarden vermoord door Thomas R. uit Leek in een zaak die bekendstond als de 'Tindermoord'.

6 uur geleden
Nu ook negatief reisadvies voor Bahrein van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.

7 uur geleden
Feestelijke optocht Amsterdam geëindigd bij Amerikaans consulaat

AMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.

8 uur geleden
Honderden dansen op Amsterdamse Dam na dood Khamenei

AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.

11 uur geleden
Zo'n tweehonderd feestende mensen bij Iraanse ambassade Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.

12 uur geleden
Buitenlandse Zaken ontvangt 1000 telefoontjes uit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.

12 uur geleden