Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studentenhuizen van Utrechts corps moeten gedragscode tekenen

Studentenhuizen van Utrechts corps moeten gedragscode tekenen

UTRECHT (ANP) - Het Utrechtsch Studenten Corps (USC) laat alle 93 aangesloten studentenhuizen een gedragscode ondertekenen. Dat is een reactie op de bangalijsten die rondgaan onder leden. Wat er in de gedragscode staat, wil rector Rik Tinga niet zeggen.

Vrijdag kwam een tweede lijst naar buiten, waarop namen, foto's en telefoonnummers van studentes staan, en een 'beoordeling' van hun vermeende seksuele activiteiten. Eerder deze maand raakte het USC in opspraak na een eerste lijst. Tinga zegt niet te weten of er meer lijsten zijn. De opstellers van de tweede lijst zeggen dat er meer materiaal is en ze dreigen dat ook te verspreiden. Tinga noemt het "onbegrijpelijk dat iemand het zich in zijn hoofd haalt nog een lijst te maken".

Het is niet bekend wie de tweede bangalijst hebben gemaakt. Volgens het Utrechtse corps is de tekst "geschreven op een manier die de schijn moet laten ontstaan dat deze afkomstig is van een groep leden van het USC", maar zijn er "concrete aanwijzingen" dat de bron "buiten onze vereniging ligt". Wat die aanwijzingen zijn, noemt de vereniging niet.

Na het bekend worden van de eerste lijst zijn "meer dan tien" leden voor onbepaalde tijd geschorst, "iedereen met vermeende betrokkenheid", aldus de rector. Een commissie van oud-corpsleden doet onderzoek naar de kwestie. Wie in die commissie zitten, wil Tinga niet zeggen. Het USC heeft vrijdagochtend melding gedaan bij de politie en doet later mogelijk aangifte. "Wij volgen de politie", zegt de rector.

Meer uit Binnenland

Nederlanders opgepakt na schietpartij en achtervolging Marbella

MARBELLA (ANP) - In het Zuid-Spaanse Marbella zijn drie Nederlanders opgepakt na een schietpartij, melden Spaanse media als Europapress en Marbella24horas. Een persoon raakte gewond aan zijn been.

2 uur geleden
Kunstbeurs TEFAF blijft nog eens 10 jaar in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Kunst- en antiekbeurs TEFAF blijft de komende tien jaar in Maastricht. TEFAF, de gemeente Maastricht, beurscentrum MECC Maastricht en de provincie Limburg hebben daarover afspraken gemaakt, meldt de laatstgenoemde.

2 uur geleden
Ook tweede gewonde agent Overasselt uit ziekenhuis ontslagen

APELDOORN (ANP) - De tweede agent die vorige week gewond raakte door te zijn neergeschoten in het Gelderse Overasselt is uit het ziekenhuis ontslagen. De agent werd aanvankelijk opgenomen op de intensive care.

3 uur geleden
Rijkswaterstaat ziet afvoer van de Rijn nog niet verbeteren

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat ziet de hoeveelheid water die door de Maas en de Rijn stroomt nog niet verbeteren, ondanks de regen van de laatste tijd. In de jongste wekelijkse droogtemonitor staat dat de afvoer van beide rivieren nog altijd zeer laag is en verder zal dalen.

3 uur geleden
Eisen tot dertig jaar cel en tbs voor misbruik oppaskinderen

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Utrecht respectievelijk dertig en twintig jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 57-jarige Richard van den B. uit Woudenberg en zijn ex-vrouw Evertje van E. (34) voor het honderden malen ernstig seksueel misbruiken van kinderen op wie zij pasten. Sommige slachtoffertjes werden daarbij gedrogeerd met GHB. "Zij hebben de onbevangenheid van de slachtoffertjes vernietigd", aldus de twee officieren van justitie. "We hebben gezocht naar een woord dat de lading van deze zaak dekt. Maar dat is niet gelukt."

3 uur geleden
Brug A28 uiterlijk donderdagavond weer open

NIJKERK (ANP) - De Hardenbergerbrug waar de snelweg A28 over loopt, gaat uiterlijk donderdag om 20.00 uur weer open. Dat heeft Vincent Karremans, minister van Infrastructuur en Waterstaat, gezegd tijdens het wekelijkse vragenuur. Mogelijk gaat de brug eerder open, voegde hij daaraan toe.

5 uur geleden
Veel meer asielzoekers van Ter Apel naar noodnachtopvang

TER APEL (ANP) - Veel asielzoekers zijn maandagavond laat vanuit het aanmeldcentrum Ter Apel naar een noodnachtopvang gebracht om daar de nacht door te brengen. Dat moet voorkomen dat ze noodgedwongen buiten slapen wanneer er binnen geen plek voor ze is.

5 uur geleden