Studentenbond niet enthousiast over genoemde bedragen basisbeurs
UTRECHT (ANP) - De Landelijke Studentenvakbond (LSVb) denkt niet dat studenten blij zijn met de bedragen die nu genoemd worden voor de basisbeurs vanaf het collegejaar 2023/2024. "De bedragen zijn lager dan de vorige basisbeurs, terwijl de prijzen wel echt zijn gestegen", zegt de LSVb.
Haagse bronnen bevestigden dat het kabinet studenten een basisbeurs willen geven van 91 euro als zij bij hun ouders wonen en 255 euro als zij op kamers zitten. In 2015 waren die bedragen respectievelijk ongeveer 102 euro en 286 euro.
"We vinden dat het mogelijk moet zijn voor studenten om schuldenvrij af te studeren. Dat kan niet met deze bedragen", aldus de LSVb. De aanvullende beurs voor studenten van wie de ouders weinig verdienen, moet maximaal 419 euro gaan bedragen. Ook daar kan de studentenvakbond zich niet in vinden. "De aanvullende beurs is nauwelijks verruimd."
Regeringspartijen VVD, D66, CDA en ChristenUnie hebben in het coalitieakkoord afgesproken dat het leenstelsel voor studenten volgend jaar vervangen wordt voor een studiebeurs zoals die tot 2015 ook bestond. De studenten die de afgelopen jaren geen beurs hebben gekregen, moeten een compensatie krijgen. Volgens bronnen zijn de bovengenoemde bedragen de voorkeur van het kabinet, maar zijn er nog andere scenario's in kaart gebracht. Die moeten binnenkort besproken worden in de Tweede Kamer.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
13 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
21 uur geleden