Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studenten Zwolle omarmen actievoerende horeca

Studenten Zwolle omarmen actievoerende horeca

ZWOLLE (ANP) - Tijdens de actiedag in de horeca weten Zwolse studenten de cafés goed te vinden. Aan het begin van de middag zat het terras van studentencafé Het Vliegende Paard in de binnenstad helemaal vol. Ook andere kroegen doen mee aan de actiedag waarop de horeca één dag open is.

Voor eigenaar Dennis Kaatman van Het Vliegende Paard voelt het zaterdag als wakker worden uit een al twee maanden durende winterslaap. "Toen eind vorig jaar de cafés vanaf 17.00 uur dicht moesten, heb ik de zaak helemaal gesloten", zegt hij, terwijl het terras vol zit met bierdrinkende studenten. Een barman loopt voorbij met twee lege shotglaasjes. "Het is fijn weer mensen in mijn zaak te hebben. Ik ben het zat om het aan- en uitknopje van de coronamaatregelen te zijn", zegt Kaatman.

In het Vliegende Paard zijn twintig studentenverenigingen gehuisvest die er feesten geven en vergaderen. Kaatman zegt uit eigen ervaring te weten dat jongeren het moeilijk hebben met de huidige omstandigheden. Soms biedt hij ook steun.

Vertrouwd

Verderop in de zaak zitten twee studenten babbelend met twee pullen bier voor zich. "Het voelt vertrouwd hier weer te zijn", zegt Connor, een 20-jarige student lichamelijke opvoeding.

Ook vriend Bruce (23), die communicatie studeert, blijft zaterdag zolang het kan. "De horeca gecontroleerd openen lijkt me beter dan dat iedereen thuis gaat feesten." Het Vliegende Paard blijft zaterdag tot 20.00 uur open en gaat daarna weer dicht. Kaatman: "Ik ken mijn verantwoordelijkheid, maar ik wil wel een signaal afgeven."

Het Refter, gezeten in een deel van een voormalig klooster uit omstreeks 1309, is met 500 plekken het grootste café van Zwolle. Twee dagen terug werd besloten tot deze protestacties. Bedrijfsleider Kees Brinkman kreeg meteen vrolijke duimpjes op de app van zijn personeelsleden terug. "Het voelt onwennig weer open te zijn", zegt hij, terwijl de ene na de andere klant binnendruppelt. En het voelt oneerlijk na vandaag weer dicht te gaan, terwijl het winkelend publiek richting winkelstraten voorbij loopt, zegt de bedrijfsleider.

Meer uit Binnenland

Fossiele afbouw haven Rotterdam inzet van nieuwe klimaatzaak

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.

56 minuten geleden
Australië noemt repatriëring passagiers uit Nederland 'complex'

EINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".

1 uur geleden
Bedrijf achter Canvas sluit akkoord met hackers en maakt excuses

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.

3 uur geleden
Twee vliegtuigen met opvarenden Hondius geland op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.

5 uur geleden
Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

8 uur geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

8 uur geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

8 uur geleden