Studenten Zwolle omarmen actievoerende horeca
ZWOLLE (ANP) - Tijdens de actiedag in de horeca weten Zwolse studenten de cafés goed te vinden. Aan het begin van de middag zat het terras van studentencafé Het Vliegende Paard in de binnenstad helemaal vol. Ook andere kroegen doen mee aan de actiedag waarop de horeca één dag open is.
Voor eigenaar Dennis Kaatman van Het Vliegende Paard voelt het zaterdag als wakker worden uit een al twee maanden durende winterslaap. "Toen eind vorig jaar de cafés vanaf 17.00 uur dicht moesten, heb ik de zaak helemaal gesloten", zegt hij, terwijl het terras vol zit met bierdrinkende studenten. Een barman loopt voorbij met twee lege shotglaasjes. "Het is fijn weer mensen in mijn zaak te hebben. Ik ben het zat om het aan- en uitknopje van de coronamaatregelen te zijn", zegt Kaatman.
In het Vliegende Paard zijn twintig studentenverenigingen gehuisvest die er feesten geven en vergaderen. Kaatman zegt uit eigen ervaring te weten dat jongeren het moeilijk hebben met de huidige omstandigheden. Soms biedt hij ook steun.
Vertrouwd
Verderop in de zaak zitten twee studenten babbelend met twee pullen bier voor zich. "Het voelt vertrouwd hier weer te zijn", zegt Connor, een 20-jarige student lichamelijke opvoeding.
Ook vriend Bruce (23), die communicatie studeert, blijft zaterdag zolang het kan. "De horeca gecontroleerd openen lijkt me beter dan dat iedereen thuis gaat feesten." Het Vliegende Paard blijft zaterdag tot 20.00 uur open en gaat daarna weer dicht. Kaatman: "Ik ken mijn verantwoordelijkheid, maar ik wil wel een signaal afgeven."
Het Refter, gezeten in een deel van een voormalig klooster uit omstreeks 1309, is met 500 plekken het grootste café van Zwolle. Twee dagen terug werd besloten tot deze protestacties. Bedrijfsleider Kees Brinkman kreeg meteen vrolijke duimpjes op de app van zijn personeelsleden terug. "Het voelt onwennig weer open te zijn", zegt hij, terwijl de ene na de andere klant binnendruppelt. En het voelt oneerlijk na vandaag weer dicht te gaan, terwijl het winkelend publiek richting winkelstraten voorbij loopt, zegt de bedrijfsleider.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Alleen de voorlopige verkiezingsuitslagen van Amsterdam en Hoorn ontbreken nog. Amsterdam hoopt dat donderdagochtend alle stemmen geteld zijn, maar het kan ook middagwerk worden, zei een woordvoerder. Hoorn verwacht de uitslag in de loop van donderdag te brengen, meldt de gemeente op de site.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.
9 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.
9 uur geledenALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.
9 uur geleden