Studenten TU/e mogen tentamen verplaatsen om digitale aanval
EINDHOVEN (ANP) - Studenten van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) die in de problemen komen door roosterwijzigingen die zijn doorgevoerd vanwege een digitale aanval, mogen hun tentamens verplaatsen van het tweede kwartaal naar het derde of vierde kwartaal. Dit heeft de onderwijsinstelling vrijdagavond bekendgemaakt.
Eerder werd al bekend dat de tentamens een week opgeschoven moesten worden. Studenten die de verplaatste tentamens dan echter niet kunnen maken, kunnen ze verplaatsen naar een ander kwartaal als ze een geldige reden hebben. Een geplande vakantie of een topsportevenement vallen onder de geldige redenen.
Vicevoorzitter van de universiteit Patrick Groothuis meldt dat hij zich realiseert dat er een extra beroep wordt gedaan op de docenten. "Deels wordt de workload verplaatst, omdat de student geen extra kans krijgt maar een andere datum voor hetzelfde tentamen. Hierdoor is er geen extra nakijktijd, maar het betekent wel dat er bijvoorbeeld extra tentamens gemaakt dienen te worden. We gaan kijken op welke wijze we dit voor docenten kunnen compenseren, hier komen we later op terug."
Zondag verwacht de universiteit met meer informatie te komen over het hervatten van het onderwijs op maandag.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.
55 seconden geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz verlaat de Kamerfractie van haar partij om minister van Defensie en vicepremier te worden in het nieuwe kabinet, meldt zij tegen de verzamelde pers in de Tweede Kamer. De huidige demissionaire defensieminister Ruben Brekelmans is in beeld als fractieleider. Maar het is volgens Yeşilgöz aan de fractie zelf om daarover te besluiten.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas wordt er allerminst vrolijk van dat D66 de nieuwe minister van Landbouw levert. "Boeren zijn zich rotgeschrokken. En ik met hen", schrijft de BBB-leider op X. "De partij die veestapel wilde halveren en de grootste boerenprotesten in de historie ontketende."
53 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De zorgen van omwonenden van Tata Steel over hun gezondheid nemen iets af. In het jaarlijkse onderzoek van Ipsos I&O onder inwoners van de gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen geeft 38 procent van de deelnemers aan bezorgd te zijn of de leefomgeving wel veilig is voor de gezondheid. Bij het eerste onderzoek in 2021 was dat nog 54 procent, eind 2024 zei 40 procent zich zorgen te maken.
54 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bevolkingsonderzoek Nederland (BVO NL) heeft uitnodigingen aan vrouwen voor deelname aan baarmoederhalskankeronderzoek vertraagd, meldt de organisatie donderdag. Dat komt door de hack die afgelopen zomer plaatsvond bij Clinical Diagnostics (CD), een van drie laboratoria waar BVO NL mee samenwerkt.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar via een hack vorig jaar de medische gegevens van ongeveer een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag mogelijk weer bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker gaan uitvoeren. De organisatie Bevolkingsonderzoek Nederland, die samenwerkte met Clinical Diagnostics, staat hiervoor open omdat er nu te weinig capaciteit is om het bevolkingsonderzoek op tijd uit te voeren. Wel moet het laboratorium een verbeterplan maken, zodat het de veiligheid van de gegevens kan garanderen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) in Noord-Holland heeft de aangifte van smaad/laster en het doen van valse aangifte, ingediend door Marco Borsato, geseponeerd. De zanger had een tegenaanklacht ingediend naar aanleiding van een zedenzaak waarvan hij werd beschuldigd.
1 uur geleden