Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studenten TU Delft presenteren nieuw ontwerp voor hyperloop

Studenten TU Delft presenteren nieuw ontwerp voor hyperloop

DELFT (ANP) - Studenten van de TU Delft hebben een nieuw prototype ontworpen voor een hyperloop. Met hun experimentele werk hopen ze dit razendsnelle toekomstige vervoermiddel een stap dichterbij te brengen. "Een moment van trots en een mijlpaal", noemen de leden van studententeam Delft Hyperloop de onthulling van hun ontwerp. Ze presenteren de bouwplannen maandagavond aan intimi en plaatsen die woensdag online.

Hyperloops zijn een soort buizenpost voor mensen of goederen. De toekomstige hyperloopreiziger neemt plaats in een zogeheten pod, een soort wagentje dat op hoge snelheid door vacuüm gezogen buizen reist. Dankzij magneten zweven we in de toekomst misschien wel in een halfuur van Amsterdam naar Parijs. Daarvan dromen althans de 38 TU-studenten die aan de ontwikkeling meewerken.

Nu de ontwerpfase is afgerond, gaan de studenten hun hyperloopsysteem daadwerkelijk bouwen. "Een mens past daar niet in, onze pod wordt een schaalmodel van zo'n twee meter lang en 80 centimeter breed", vertelt Gijs Roodenburg, die optreedt als woordvoerder van het project. In Hilversum bouwen de studenten een testbaan van zo'n 70 meter lang. Eind juni moet het prototype daaroverheen flitsen.

Hangend element

Bijzonder aan het nieuwe ontwerp is dat de pod 'hangt' aan de baan. Dat wil zeggen: de magnetische geleiding gebeurt via de bovenkant en niet aan de onderkant. Pod en baan raken elkaar niet. "Dat hangende element is uniek, dat is nog niet eerder gedaan door een studententeam", zegt Roodenburg. "Het is essentieel om later op echte schaal te bouwen." Onder meer het wisselen van baan wordt met een hangend ontwerp makkelijker. Ook bedrijven die werken aan een hyperloop zijn daarmee bezig.

Doordat hyperlooppods de baan niet raken én ze geen last hebben van luchtweerstand, moeten ze uiteindelijk een snelheid van zo'n 1000 kilometer per uur kunnen halen. Daarmee zijn ze net zo snel als verkeersvliegtuigen, terwijl ze veel schoner en energiezuiniger zijn. Vliegtuigen verbranden kerosine en stoten daardoor veel koolstofdioxide (CO2) uit. Hyperloops werken op elektriciteit en zijn in potentie ook nog eens heel energiezuinig.

Delft Hyperloop denkt dat de nieuwe technologie kan helpen de CO2-voetafdruk van de transportsector fors te verkleinen. "In 2030 moet de hyperloop een groot deel van het vrachtverkeer gaan vervangen en rond 2040 kan een groot deel van de korteafstandsvluchten vervangen worden door de hyperloop", stelt het team.

Meer uit Binnenland

Boeren met tractoren demonstreren in Maas en Waal

BENEDEN-LEEUWEN (ANP) - Tientallen boeren met tractoren hebben zich rond 19.00 verzameld ten zuiden van het Gelderse Beneden-Leeuwen (gemeente West Maas en Waal) om te demonstreren. De politie is aanwezig en laat weten de demonstratie te faciliteren.

22 minuten geleden
Cel en tbs voor geweld tegen verpleegkundigen Mentrum

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.

2 uur geleden
Waterschap Rijnland pakt twee dijken met scheuren aan

LEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.

4 uur geleden
Nederland stuurt militairen naar oefening in Groenland

DEN HAAG (ANP) - Nederland doet volgende maand mee aan een militaire oefening in Groenland. De oefening maakt deel uit van de NAVO-missie om het Noordpoolgebied beter te verdedigen. Die is opgetuigd om de ruzie tussen de VS en Europa over het strategische gebied bij te leggen.

4 uur geleden
Extra maatregelen moeten vrachtverkeer Merwedebrug terugdringen

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat aanvullende maatregelen nemen om het aantal vrachtwagens en touringcars dat over de verzwakte Merwedebrug rijdt terug te dringen. Er worden borden geplaatst bij grensovergangen, boven en langs de weg en bij op- en afritten. Welke tekst er op die borden komt te staan is nog niet duidelijk, zegt een woordvoerder.

4 uur geleden
Zorgen bij Delfland om toenemend aantal scheuren in dijken

DELFT (ANP) - De dijken in het werkgebied van Delfland, tussen Den Haag en Rotterdam, hebben steeds meer te lijden onder de droogte. Inspecteurs van het hoogheemraadschap telden deze week ongeveer 180 scheuren. Tijdens de vorige inspectieronde waren dat er zo'n dertig.

4 uur geleden
Zes jaar cel en tbs voor doodsteken broer in Gouda

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een gevangenisstraf van zes jaar en tbs met dwangverpleging opgelegd aan Arie M. (26) voor het doodsteken van zijn oudere broer Peter (29). Dit gebeurde in hun ouderlijk huis in Gouda op 26 augustus vorig jaar. "De wijze waarop de verdachte het slachtoffer om het leven heeft gebracht, behoort qua geweld en gruwelijkheid tot een buitencategorie", aldus de rechtbank in het vonnis.

7 uur geleden