
Studenten ontvangen eerste basisbeurs en lenen meteen minder
DEN HAAG (ANP) - Minder studenten gaan een studielening aan en het bedrag dat ze lenen is flink gedaald, maakt de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) bekend. Vrijdag ontvangen studenten hun eerste basisbeurs nadat deze opnieuw is ingevoerd. Onderzoekers verwachten dat studenten daardoor "bewuster" zijn gaan lenen.
Het gemiddelde leenbedrag is in een jaar gedaald van 677 euro naar 575 euro, meldt DUO op basis van een eerste analyse. Bovendien is het aantal studenten dat leent met 93.000 gedaald.
In totaal keert DUO vrijdag aan bijna 466.000 studenten 130 miljoen euro uit. "Het maakt mij als minister van alle studenten blij en trots dat dit geld vandaag voor het eerst wordt gestort op al die rekeningen", zegt onderwijsminister Robbert Dijkgraaf daarover.
De studenten krijgen circa 110 euro als ze bij hun ouders wonen en zo'n 440 euro als ze op kamers wonen. Het laatstgenoemde bedrag is inclusief een bedrag van 164 euro dat uitwonende studenten tijdelijk krijgen om ze tegemoet te komen voor de stijgende prijzen. Afhankelijk van de inkomens van hun ouders krijgen de studenten ook nog een aanvullende beurs.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft vorig jaar ruim 16 procent meer mensen preventief gefouilleerd dan het jaar ervoor, blijkt uit cijfers van de gemeente. Het aantal gefouilleerden steeg van 5398 naar 6297. Het aantal voertuigen dat preventief werd gecontroleerd, steeg met ruim 54 procent van 1537 naar 2371.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bij de ongeveer 15.000 huishoudens in Friesland die woensdag een lagere waterdruk hadden, stroomt het water weer normaal uit de kraan. Dat meldt drinkwaterbedrijf Vitens.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het 'bestuurlijk verplaatsen' van demonstranten van Extinction Rebellion (XR) na een demonstratie in Amsterdam op 18 september 2020 was onrechtmatig. De Raad van State bevestigt daarmee een eerdere uitspraak van de rechtbank in Amsterdam.
50 minuten geledenVEENENDAAL (ANP) - De gemeente Veenendaal heeft onrechtmatig gehandeld met een onderzoek naar de stichting en moskee Taubah, oordeelt de rechtbank. Veenendaal liet zonder medeweten van Taubah het bedrijf NTA onderzoek doen naar de organisatie en haar gemeenschap en schond daarmee privacyrechten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n 15.000 huishoudens in Friesland hebben een lagere waterdruk door de storing bij een productielocatie van Vitens. Dat meldt een woordvoerder van het drinkwaterbedrijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht zaterdag "uitzonderlijke verkeersdrukte" op Europese wegen. Vertrekkende en terugkerende vakantiegangers zorgen voor overvolle wegen van en naar populaire Europese bestemmingen, waarschuwt de verkeersinformatiedienst. In Frankrijk geldt 2 augustus dit jaar als zwarte zaterdag, omdat die dag vooral veel inwoners van de regio Parijs op vakantie gaan en de stad verlaten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politievakbonden, justitieminister David van Weel en korpschef Janny Knol zijn het eens geworden over een nieuwe politie-cao. Daarin is een salarisverhoging overeengekomen van in totaal 8,5 procent.
3 uur geleden