Studenten boos om uitblijven loon bij stages in zorg
UTRECHT (ANP) - Studenten die stage lopen in de universitaire medische centra, de umc's, krijgen daar lang niet altijd een vergoeding voor. Dat zit de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) zo dwars, dat die een petitie begint. "Terwijl studenten in het ziekenhuis staan te zwoegen om voor onze zieke ouderen te zorgen, wordt het geld dat ze is beloofd recht onder hun neus vandaan getrokken", aldus de bond.
Als je een stage loopt van meer dan 144 uur, waarbij je niet alleen leert maar ook echt werkt, kun je recht hebben op een vergoeding. Met de ingang van de nieuwe cao van de centra zijn zelfs meer studenten in aanmerking gekomen voor een stagevergoeding, aldus de Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU). De stagiair moet wel van een externe instelling komen.
De umc's zien echter alle medische faculteiten als interne opleidingsinstituten. "Hierbij is de overweging meegenomen dat als een stagiair van een andere medische faculteit wel een stagevergoeding zou moeten krijgen, een umc veel minder geneigd zou zijn om studenten van een andere faculteit aan te nemen voor een stage", legt de organisatie uit. "Dit zou de keuze voor stageplekken voor studenten enorm beperken."
De LSVb vindt de gang van zaken niet eerlijk en zegt dat de centra dit niet zo eenzijdig hadden mogen beslissen. "Hierdoor krijgen veel studenten geen stagevergoeding en komen ze financieel in zwaar weer. Naast de vaak intensieve stages kun je namelijk niet altijd werken. Hiermee handelen de medische centra tegen de beslissingen van de cao in", zegt Lucas Bloo, voorzitter van de studentenraad van de medische faculteit in Nijmegen en zelf werkzaam in de zorg. De NFU "herkent dit niet" en stelt dat de cao op de juiste wijze wordt toegepast.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
35 minuten geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw gevonden in een huis, meldt de politie. Een man in dezelfde woning is aangehouden. Over de relatie tussen de twee en meer informatie over de omstandigheden deelt de politie momenteel nog niets.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
11 uur geleden