Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studenten boos om uitblijven loon bij stages in zorg

Studenten boos om uitblijven loon bij stages in zorg

UTRECHT (ANP) - Studenten die stage lopen in de universitaire medische centra, de umc's, krijgen daar lang niet altijd een vergoeding voor. Dat zit de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) zo dwars, dat die een petitie begint. "Terwijl studenten in het ziekenhuis staan te zwoegen om voor onze zieke ouderen te zorgen, wordt het geld dat ze is beloofd recht onder hun neus vandaan getrokken", aldus de bond.

Als je een stage loopt van meer dan 144 uur, waarbij je niet alleen leert maar ook echt werkt, kun je recht hebben op een vergoeding. Met de ingang van de nieuwe cao van de centra zijn zelfs meer studenten in aanmerking gekomen voor een stagevergoeding, aldus de Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU). De stagiair moet wel van een externe instelling komen.

De umc's zien echter alle medische faculteiten als interne opleidingsinstituten. "Hierbij is de overweging meegenomen dat als een stagiair van een andere medische faculteit wel een stagevergoeding zou moeten krijgen, een umc veel minder geneigd zou zijn om studenten van een andere faculteit aan te nemen voor een stage", legt de organisatie uit. "Dit zou de keuze voor stageplekken voor studenten enorm beperken."

De LSVb vindt de gang van zaken niet eerlijk en zegt dat de centra dit niet zo eenzijdig hadden mogen beslissen. "Hierdoor krijgen veel studenten geen stagevergoeding en komen ze financieel in zwaar weer. Naast de vaak intensieve stages kun je namelijk niet altijd werken. Hiermee handelen de medische centra tegen de beslissingen van de cao in", zegt Lucas Bloo, voorzitter van de studentenraad van de medische faculteit in Nijmegen en zelf werkzaam in de zorg. De NFU "herkent dit niet" en stelt dat de cao op de juiste wijze wordt toegepast.

Meer uit Binnenland

Eerste handhavers NS aan de slag met wapenstok

ROTTERDAM (ANP) - De eerste handhavers van de NS hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is een proef om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.

17 minuten geleden
Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

7 uur geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

11 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

12 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

12 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

17 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

17 uur geleden