Student sterft in Senegal bij protest tegen afgelaste verkiezing
SAINT-LOUIS (ANP/RTR) - Een 22-jarige student is vrijdag in de Senegalese stad Saint-Louis omgekomen bij een gewelddadig protest tegen het afgelasten van de presidentsverkiezingen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.
De student overleed op een universiteitscampus. Ordediensten zeggen niet verantwoordelijk te zijn voor de dood, omdat ze niet hebben ingegrepen tijdens demonstraties op de campus. Het is niet duidelijk hoe de student dan wel om het leven is gekomen. Het ministerie van Binnenlandse Zaken zegt met een onderzoek te starten. Behalve in Saint-Louis vonden ook in de hoofdstad Dakar en andere Senegalese steden confrontaties plaats.
De onrust in het West-Afrikaanse land volgt op een beslissing van het parlement eerder deze week om de presidentsverkiezingen van 25 februari uit te stellen tot december. President Macky Sall had enkele dagen daarvoor tot uitstel opgeroepen, omdat hij claimt dat kandidaten onterecht zijn gediskwalificeerd en dat er sprake is van corruptie. Concreet betekent het dat Sall, die zich na twee termijnen niet opnieuw verkiesbaar kan stellen, langer aan de macht blijft.
De oppositie weerspreekt de argumenten van president Sall en noemt het uitstel een "institutionele machtsgreep". De chaos is opmerkelijk in Senegal dat de reputatie heeft een politiek stabiel land te zijn in een regio waar regelmatig coups plaatsvinden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
33 minuten geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
16 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
17 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
21 uur geleden