Student sterft in Senegal bij protest tegen afgelaste verkiezing
SAINT-LOUIS (ANP/RTR) - Een 22-jarige student is vrijdag in de Senegalese stad Saint-Louis omgekomen bij een gewelddadig protest tegen het afgelasten van de presidentsverkiezingen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.
De student overleed op een universiteitscampus. Ordediensten zeggen niet verantwoordelijk te zijn voor de dood, omdat ze niet hebben ingegrepen tijdens demonstraties op de campus. Het is niet duidelijk hoe de student dan wel om het leven is gekomen. Het ministerie van Binnenlandse Zaken zegt met een onderzoek te starten. Behalve in Saint-Louis vonden ook in de hoofdstad Dakar en andere Senegalese steden confrontaties plaats.
De onrust in het West-Afrikaanse land volgt op een beslissing van het parlement eerder deze week om de presidentsverkiezingen van 25 februari uit te stellen tot december. President Macky Sall had enkele dagen daarvoor tot uitstel opgeroepen, omdat hij claimt dat kandidaten onterecht zijn gediskwalificeerd en dat er sprake is van corruptie. Concreet betekent het dat Sall, die zich na twee termijnen niet opnieuw verkiesbaar kan stellen, langer aan de macht blijft.
De oppositie weerspreekt de argumenten van president Sall en noemt het uitstel een "institutionele machtsgreep". De chaos is opmerkelijk in Senegal dat de reputatie heeft een politiek stabiel land te zijn in een regio waar regelmatig coups plaatsvinden.
Meer uit Buitenland
ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
5 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
17 uur geleden