Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Student sterft in Senegal bij protest tegen afgelaste verkiezing 

Student sterft in Senegal bij protest tegen afgelaste verkiezing 

SAINT-LOUIS (ANP/RTR) - Een 22-jarige student is vrijdag in de Senegalese stad Saint-Louis omgekomen bij een gewelddadig protest tegen het afgelasten van de presidentsverkiezingen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.

De student overleed op een universiteitscampus. Ordediensten zeggen niet verantwoordelijk te zijn voor de dood, omdat ze niet hebben ingegrepen tijdens demonstraties op de campus. Het is niet duidelijk hoe de student dan wel om het leven is gekomen. Het ministerie van Binnenlandse Zaken zegt met een onderzoek te starten. Behalve in Saint-Louis vonden ook in de hoofdstad Dakar en andere Senegalese steden confrontaties plaats.

De onrust in het West-Afrikaanse land volgt op een beslissing van het parlement eerder deze week om de presidentsverkiezingen van 25 februari uit te stellen tot december. President Macky Sall had enkele dagen daarvoor tot uitstel opgeroepen, omdat hij claimt dat kandidaten onterecht zijn gediskwalificeerd en dat er sprake is van corruptie. Concreet betekent het dat Sall, die zich na twee termijnen niet opnieuw verkiesbaar kan stellen, langer aan de macht blijft.

De oppositie weerspreekt de argumenten van president Sall en noemt het uitstel een "institutionele machtsgreep". De chaos is opmerkelijk in Senegal dat de reputatie heeft een politiek stabiel land te zijn in een regio waar regelmatig coups plaatsvinden.

Meer uit Buitenland

Agenten in leeuwendanspak overrompelen verdachte bij Bangkok

NONTHABURI (ANP/AFP) - Thaise politieagenten hebben in een voorstad van Bangkok een verdachte tijdens een nieuwjaarsviering overweldigd, terwijl ze vermomd waren als leeuwendansers. De leeuwendans maakt traditioneel deel uit van het Chinees nieuwjaar.

1 uur geleden
BBC: Britse oud-prins Andrew opgepakt

LONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is opgepakt, meldt de Britse omroep BBC. Andrew Mountbatten-Windsor raakte herhaaldelijk in opspraak door zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

1 uur geleden
Premier Polen roept landgenoten op Iran onmiddellijk te verlaten

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk heeft landgenoten in Iran opgeroepen dat land onmiddellijk te verlaten. Hij meent dat er een risico is op een gewapend conflict en dat er al over een paar uur mogelijk geen kans meer is op evacuatievluchten.

1 uur geleden
Kenia: meer dan duizend Kenianen vechten voor Rusland in Oekraïne

NAIROBI (ANP/AFP) - Meer dan duizend Kenianen zijn voor Rusland gaan vechten in Oekraïne. Dat komt naar voren in een inlichtingenrapport dat is gepresenteerd aan het Keniaanse parlement.

2 uur geleden
Tien jaar cel voor Brits echtpaar in Iran

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een Brits echtpaar heeft in Iran een gevangenisstraf van tien jaar opgelegd gekregen voor spionage, maakte de familie bekend. De Britse regering noemde de uitspraak "afschuwelijk en totaal onverdedigbaar".

3 uur geleden
VN beschuldigen milities RSF in Soedan van volkerenmoord

GENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Doelwit waren leden van niet-Arabische etnische groepen. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.

3 uur geleden
Telegram stelt na beschuldiging Rusland dat dienst veilig is

MOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.

4 uur geleden