Student sterft in Senegal bij protest tegen afgelaste verkiezing
SAINT-LOUIS (ANP/RTR) - Een 22-jarige student is vrijdag in de Senegalese stad Saint-Louis omgekomen bij een gewelddadig protest tegen het afgelasten van de presidentsverkiezingen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.
De student overleed op een universiteitscampus. Ordediensten zeggen niet verantwoordelijk te zijn voor de dood, omdat ze niet hebben ingegrepen tijdens demonstraties op de campus. Het is niet duidelijk hoe de student dan wel om het leven is gekomen. Het ministerie van Binnenlandse Zaken zegt met een onderzoek te starten. Behalve in Saint-Louis vonden ook in de hoofdstad Dakar en andere Senegalese steden confrontaties plaats.
De onrust in het West-Afrikaanse land volgt op een beslissing van het parlement eerder deze week om de presidentsverkiezingen van 25 februari uit te stellen tot december. President Macky Sall had enkele dagen daarvoor tot uitstel opgeroepen, omdat hij claimt dat kandidaten onterecht zijn gediskwalificeerd en dat er sprake is van corruptie. Concreet betekent het dat Sall, die zich na twee termijnen niet opnieuw verkiesbaar kan stellen, langer aan de macht blijft.
De oppositie weerspreekt de argumenten van president Sall en noemt het uitstel een "institutionele machtsgreep". De chaos is opmerkelijk in Senegal dat de reputatie heeft een politiek stabiel land te zijn in een regio waar regelmatig coups plaatsvinden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
19 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
6 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
6 uur geleden