Student sterft in Senegal bij protest tegen afgelaste verkiezing
SAINT-LOUIS (ANP/RTR) - Een 22-jarige student is vrijdag in de Senegalese stad Saint-Louis omgekomen bij een gewelddadig protest tegen het afgelasten van de presidentsverkiezingen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.
De student overleed op een universiteitscampus. Ordediensten zeggen niet verantwoordelijk te zijn voor de dood, omdat ze niet hebben ingegrepen tijdens demonstraties op de campus. Het is niet duidelijk hoe de student dan wel om het leven is gekomen. Het ministerie van Binnenlandse Zaken zegt met een onderzoek te starten. Behalve in Saint-Louis vonden ook in de hoofdstad Dakar en andere Senegalese steden confrontaties plaats.
De onrust in het West-Afrikaanse land volgt op een beslissing van het parlement eerder deze week om de presidentsverkiezingen van 25 februari uit te stellen tot december. President Macky Sall had enkele dagen daarvoor tot uitstel opgeroepen, omdat hij claimt dat kandidaten onterecht zijn gediskwalificeerd en dat er sprake is van corruptie. Concreet betekent het dat Sall, die zich na twee termijnen niet opnieuw verkiesbaar kan stellen, langer aan de macht blijft.
De oppositie weerspreekt de argumenten van president Sall en noemt het uitstel een "institutionele machtsgreep". De chaos is opmerkelijk in Senegal dat de reputatie heeft een politiek stabiel land te zijn in een regio waar regelmatig coups plaatsvinden.
Meer uit Buitenland
BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.
5 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.
14 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.
15 uur geleden