Struycken wil jeugdzorgstelsel verbouwen om gemaakte fouten
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming) vindt dat het stelsel voor jeugd- en pleegzorg moet worden "verbeterd en verbouwd", zei hij in een Kamerdebat over het mishandelde pleegmeisje uit Vlaardingen. Dat is volgens hem hard nodig omdat is gebleken dat er iets heel erg mis is gegaan ondanks alle regels en protocollen die de organisaties in deze sector al hebben.
Wat er precies fout is gegaan, "weten we niet", ondanks het onderzoek van twee inspecties, stelde de NSC-bewindsman. De onderzoekers hebben volgens hem diverse ervaringen en perspectieven bekeken en zijn zo tot hun bevindingen gekomen.
Struycken denkt niet dat er kan worden gesproken over een incident, omdat grotere fouten vaker zijn gemaakt. Het ligt ook niet per se aan een tekort aan medewerkers denkt hij. Het gaat ook om een "professionele attitude" die soms ontbreekt, verwees hij naar een uitspraak van een bestuurder van de William Schrikker Stichting (WSS) maandag tijdens een gesprek met Kamerleden. Deze jeugdbeschermingsorganisatie ligt flink onder vuur vanwege allerlei stappen die niet zijn gezet toen er signalen waren dat het mis ging met het 10-jarige meisje in het pleeggezin.
Volgens de bewindsman hebben meerdere individuen die werkten bij verschillende organisaties "niet gedaan wat ze moesten doen". Maar dit hangt wel samen met de wijze waarop het systeem is geregeld, erkende hij.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.
5 uur geledenBARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
1 dag geleden