Strukton verkoopt opnieuw onderdeel na onrust rond Sanderink
UTRECHT (ANP) - Bouwbedrijf Strukton heeft opnieuw een van zijn onderdelen verkocht. De projectontwikkelingstak Strukton Integrale Projecten is sinds deze maand van projectadviseur Aiber. Het bouwbedrijf, waarvan de omstreden zakenman Gerard Sanderink tot vorig jaar de topman was, verkocht in november al zijn onderdeel dat gespecialiseerd is in elektriciteitsnetwerken.
Aiber uit Breukelen is projectadviseur in vastgoed, infrastructuur en energie. Volgens dat bedrijf worden bij de overname geen werknemers ontslagen. Vijf medewerkers verhuizen mee naar de nieuwe eigenaar, enkele anderen blijven bij Strukton, meldt Aiber. De projectadviseur maakte niet bekend hoeveel geld voor de overname is betaald. Strukton kondigde eerder al aan onderdelen te willen verkopen, om zich zo meer te kunnen richten op bouwactiviteiten op en om het spoor.
Strukton is onder meer bekend door zijn oud-topman Gerard Sanderink, die afgelopen jaren vaak in het nieuws kwam omdat hij een privéconflict met zijn ex publiekelijk uitvocht en zijn bedrijven daarin meesleepte. Sanderink werd daarom vorig jaar door de ondernemingskamer geschorst als topman van onder meer Strukton. Voormalig BAM-baas Rob van Wingerden is nu de interim-topman.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederland gaat op slot als het kabinet niet investeert in infrastructuur. Dat stelt topman Ton Hillen bij de publicatie van de halfjaarcijfers van bouwconcern Heijmans. Hij roept daarbij op tot actie. "Het kabinet moet gaan beseffen dat het een urgent probleem is. Als we nu niet investeren, gaat het twee keer zoveel kosten."
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De nieuwe Amerikaanse importheffing kan gunstig uitpakken voor de handel tussen Europa en de Verenigde Staten. Dat zegt deskundige Casper Roerade van ondernemersorganisatie evofenedex. Volgens hem lijken veel goederen hierdoor minder zwaar belast te worden dan voorheen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter diesel is vrijdag gestegen tot boven de prijs van een liter benzine. Dat blijkt uit cijfers over de brandstofprijzen die consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers bijhoudt. De prijs van diesel loopt al langer hard op, als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft exportbeperkingen ingesteld voor veertien Europese bedrijven, waaronder het grote Duitse defensieconcern Rheinmetall. Volgens het Chinese ministerie van Handel zijn de maatregelen een vergelding voor de sancties van de Europese Unie tegen bedrijven in China.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Chinese socialemediagigant TikTok doet te weinig om de accounts en posts van minderjarigen af te schermen, concludeert de Europese Commissie. Daarmee overtreedt het bedrijf opnieuw de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is het niet eens met de gronden waarop de Verenigde Staten nieuwe handelstarieven instellen, ook voor de EU. Als reden voor de nieuwe importheffingen voeren de VS het uitblijven van actie aan tegen de handel in goederen die met dwangarbeid zijn geproduceerd.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft in de eerste helft van 2026 meer omzet geboekt. De groei komt volgens de netbeheerder vooral door de toegenomen investeringen in de uitbreiding van het volle elektriciteitsnet. Ook haalde het bedrijf meer omzet uit energie-activiteiten op land en zee en door hogere tarieven.
4 uur geleden