Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strukton: schorsing Sanderink geeft broodnodige duidelijkheid

Strukton: schorsing Sanderink geeft broodnodige duidelijkheid

UTRECHT (ANP) - Bouwbedrijf Strukton is blij met de duidelijkheid over de positie van de geschorste topman Gerard Sanderink, die door de ondernemingskamer van het Gerechtshof Amsterdam voor onbepaalde tijd is geschorst als bestuurder van het bedrijf. De raad van commissarissen van Strukton en holdingbedrijf Oranjewoud had daar om gevraagd omdat Sanderink de toekomst van de ondernemingen in gevaar zou brengen. Hij sleepte zijn bedrijven mee in privéruzies en complottheorieën, gaven de commissarissen aan.

"Dit geeft ons de gevraagde duidelijkheid en dat is belangrijk voor Strukton, onze medewerkers en andere stakeholders. We kunnen nu doorgaan met het nemen van maatregelen om problemen uit het verleden op te lossen", geeft een woordvoerster aan. Ze zegt ook dat Strukton nu verder kan met het "verruimen van de kapitaalpositie".

Ze doelt onder andere op het verbeteren van de relaties met belangrijke klanten, zoals spoorbeheerder ProRail, het Rijksvastgoedbedrijf en het RIVM. De verhoudingen met die organisaties kwam onder druk te staan door het optreden van Sanderink, gaf de raad van commissarissen van Strukton en holdingbedrijf Oranjewoud vorige week aan. Ook voor banken, die het bedrijf van krediet voorzien voor bouwwerkzaamheden, was het belangrijk dat Sanderink niet terug zou keren.

Zeggenschap kwijt

De ondernemingskamer besliste ook dat Sanderink de zeggenschap over vrijwel al zijn aandelen in Oranjewoud verliest. Zo kan hij zich als eigenaar van dat bedrijf en Strukton ook niet meer kan bemoeien met bestuurszaken.

De uitspraak komt net op tijd voor Strukton en Oranjewoud. Vrijdag staat een gesprek gepland met banken, die toestemming moeten geven voor een lening aan de bedrijven door een andere onderneming uit de Oranjewoud-groep. Banken wilden vooraf graag de zekerheid dat Sanderink niet opnieuw de leiding zou kunnen pakken.

Strukton leed in 2020, het laatste jaar waarover jaarcijfers beschikbaar zijn, een verlies van bijna 200 miljoen euro. Dat was voor een groot deel het gevolg van een afschrijving op een project in Saudi-Arabië. Door juridische problemen besloot Strukton zich versneld terug te trekken uit dit project. Later werd bekend dat Sanderink samen met oud-directieleden van het bouwbedrijf verdacht worden van omkoping in Saudi-Arabië.

Meer uit Financieel

Fors minder pakketjes uit Azië sinds nieuwe regels, ziet PostNL

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders ontvangen fors minder pakketjes uit Azië sinds de invoering van strengere Europese regels voor e-commercezendingen van buiten de EU op 1 juli. Dat merkt PostNL, dat de hoeveelheid internationale pakketjes, waaronder pakketjes van bekende webwinkels als Shein en Temu, afgelopen kwartaal bijna 32 procent zag terugvallen.

23 minuten geleden
Audi-topman: nieuwe fabriek in VS zal merk ten goede komen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.

17 uur geleden
Rusland bereid om gewenste hoeveelheid diesel aan VS te leveren

MOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.

19 uur geleden
Tientallen vluchten vanaf Schiphol geschrapt door harde wind

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.

22 uur geleden
Trump kondigt Audi-fabriek in Georgia aan, 4500 banen gecreëerd

PERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.

1 dag geleden
Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

1 dag geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

1 dag geleden