Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strukton: schorsing Sanderink geeft broodnodige duidelijkheid

Strukton: schorsing Sanderink geeft broodnodige duidelijkheid

UTRECHT (ANP) - Bouwbedrijf Strukton is blij met de duidelijkheid over de positie van de geschorste topman Gerard Sanderink, die door de ondernemingskamer van het Gerechtshof Amsterdam voor onbepaalde tijd is geschorst als bestuurder van het bedrijf. De raad van commissarissen van Strukton en holdingbedrijf Oranjewoud had daar om gevraagd omdat Sanderink de toekomst van de ondernemingen in gevaar zou brengen. Hij sleepte zijn bedrijven mee in privéruzies en complottheorieën, gaven de commissarissen aan.

"Dit geeft ons de gevraagde duidelijkheid en dat is belangrijk voor Strukton, onze medewerkers en andere stakeholders. We kunnen nu doorgaan met het nemen van maatregelen om problemen uit het verleden op te lossen", geeft een woordvoerster aan. Ze zegt ook dat Strukton nu verder kan met het "verruimen van de kapitaalpositie".

Ze doelt onder andere op het verbeteren van de relaties met belangrijke klanten, zoals spoorbeheerder ProRail, het Rijksvastgoedbedrijf en het RIVM. De verhoudingen met die organisaties kwam onder druk te staan door het optreden van Sanderink, gaf de raad van commissarissen van Strukton en holdingbedrijf Oranjewoud vorige week aan. Ook voor banken, die het bedrijf van krediet voorzien voor bouwwerkzaamheden, was het belangrijk dat Sanderink niet terug zou keren.

Zeggenschap kwijt

De ondernemingskamer besliste ook dat Sanderink de zeggenschap over vrijwel al zijn aandelen in Oranjewoud verliest. Zo kan hij zich als eigenaar van dat bedrijf en Strukton ook niet meer kan bemoeien met bestuurszaken.

De uitspraak komt net op tijd voor Strukton en Oranjewoud. Vrijdag staat een gesprek gepland met banken, die toestemming moeten geven voor een lening aan de bedrijven door een andere onderneming uit de Oranjewoud-groep. Banken wilden vooraf graag de zekerheid dat Sanderink niet opnieuw de leiding zou kunnen pakken.

Strukton leed in 2020, het laatste jaar waarover jaarcijfers beschikbaar zijn, een verlies van bijna 200 miljoen euro. Dat was voor een groot deel het gevolg van een afschrijving op een project in Saudi-Arabië. Door juridische problemen besloot Strukton zich versneld terug te trekken uit dit project. Later werd bekend dat Sanderink samen met oud-directieleden van het bouwbedrijf verdacht worden van omkoping in Saudi-Arabië.

Meer uit Financieel

Autoverkoop in EU hoger door meer vraag naar elektrische modellen

BRUSSEL (ANP) - Elektrische en hybride auto's hebben in de Europese Unie aan populariteit gewonnen, geholpen door recordprijzen voor benzine en diesel als gevolg van oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne.

6 minuten geleden
EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

AMSTERDAM (ANP) - De komende drie jaar heeft de bouwsector zo'n 73.000 nieuwe medewerkers nodig, denkt het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). De bouw kampt al jaren met personeelstekorten, terwijl Nederland veel woningen wil bouwen, het stroomnet wil uitbreiden, infrastructuur wil renoveren en verduurzamen. De opschaling bij Defensie en in de defensie-industrie zorgt daarnaast voor extra concurrentie om personeel. Het EIB waarschuwt in een rapport dat het daarom "niet vanzelfsprekend" is dat alle maatschappelijke ambities tegelijk kunnen worden gerealiseerd.

1 uur geleden
Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Milieuorganisaties en omwonenden stappen naar de Raad van State omdat ze het niet eens zijn met het nieuwe Luchthavenverkeersbesluit (LVB) Schiphol. Volgens onder meer Greenpeace Nederland, Milieudefensie en SchipholWatch legaliseert het nieuwe besluit, dat 1 november in werking moet treden, "jarenlange illegale overlast" en "schaadt het de gezondheid". De coalitie van milieuclubs en omwonenden eist bij de Raad van State dat het besluit wordt vernietigd.

1 uur geleden
Aantal nieuwe bedrijven fors gestegen in derde kwartaal

UTRECHT (ANP) - Het aantal startende bedrijven in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 15 procent gestegen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Dit is de sterkste stijging in jaren. In totaal werden ruim 62.000 nieuwe bedrijfsvestigingen geregistreerd, tegenover ongeveer 54.000 een jaar eerder. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK).

2 uur geleden
Veel meer Europese octrooien aangevraagd, ook groei in Nederland

MÜNCHEN (ANP) - Het aantal Europese octrooiaanvragen door een universiteit, publieke onderzoeksorganisatie of onderzoeksziekenhuis is in de afgelopen twintig jaar meer dan verdubbeld. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB) donderdag. Nederland is volgens het EOB een van de landen waar het aantal octrooiaanvragen van publieke onderzoeksinstellingen het sterkst is gegroeid.

6 uur geleden
Tesla ziet winst fors zakken, maar verrast markt positief

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het derde kwartaal een lagere winst geboekt dan een jaar eerder, terwijl de omzet gelijk bleef. Ondanks het lagere resultaat overtrof het bedrijf onder leiding van Elon Musk de verwachtingen op de financiële markten. Daar leefden zorgen dat toegenomen investeringen in kunstmatige intelligentie en mensachtige robots een te grote kostenpost zouden worden voor de fabrikant van elektrische auto's.

7 uur geleden
Meta voert resultaten op en investeert nog meer in AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Socialemediabedrijf Meta verwacht dit jaar nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Daarbij gaat het Amerikaanse bedrijf nieuwe aandelen zonder stemrecht uitgeven om extra geld op te halen om mee te kunnen blijven doen in de AI-race met andere grote techbedrijven.

7 uur geleden