Strukton bevestigt verlies van bijna 200 miljoen in 2020
UTRECHT (ANP) - Bouwbedrijf Strukton heeft bevestigd dat het over 2020 een verlies heeft geleden van 198,4 miljoen euro. Vooral problemen bij een aantal grote projecten en eenmalige kosten waren hiervan de oorzaak, stelt Strukton. Eerder dit jaar maakte de onderneming al voorlopige resultaten over 2020 bekend.
Het Utrechtse bedrijf zegt maatregelen te nemen om "problemen uit het verleden" op te lossen. Ook is de accountantscontrole van het jaarverslag over 2020 afgerond. Het verslag is gedeponeerd, veel later dan wettelijk vereist. "Dit is een onwenselijke situatie", schrijft de raad van commissarissen. Het bedrijf hoopt de controle van 2021 dit jaar af te ronden.
Eerder deze maand werd bekend dat het bouwbedrijf voormalig BAM-baas Rob van Wingerden had aangesteld als interim-topman. Hij vervangt de in opspraak geraakte eigenaar Gerard Sanderink die in maart per direct werd geschorst als hoogste baas bij de onderneming. Sanderink komt al langer in het nieuws door privéconflicten die in het openbaar worden uitgevochten.
Juridische problemen
Volgens het bedrijf is de reden voor de vertraging van het jaarverslag 2020 dat Strukton "enige tijd geen accountant had, er onvoldoende capaciteit was op het vlak van financial controlling en er problemen waren met de governance van de onderneming."
Het verlies over 2020 werd voor een belangrijk deel veroorzaakt door een grote afschrijving op een project in Saoedi-Arabië. Het Nederlandse bouwbedrijf kreeg een grote opdracht voor de bouw aan het metronetwerk in de Saudische hoofdstad Riyad. Door juridische problemen besloot Strukton zich echter versneld terug te trekken uit dit project en het Midden-Oosten. Later werd bekend dat Sanderink samen met oud-directieleden van het bouwbedrijf verdacht worden van omkoping in Saudi-Arabië.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
10 uur geleden