Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Structureel dopingcontroles bij kickboksen, thaiboksen en mma

Structureel dopingcontroles bij kickboksen, thaiboksen en mma

AMSTERDAM (ANP) - Bij de sporten kickboksen, thaiboksen en mixed martial arts (mma) gaan in Nederland structureel dopingcontroles plaatsvinden. Daarover hebben de Nederlandse Vechtsportautoriteit (VA) en de Dopingautoriteit een akkoord bereikt. Tot op heden vonden controles "als gevolg van de versnipperde organisatie" alleen incidenteel plaats in de vechtsporten.

"Sporten die in de olympische organisatiestructuur vallen, hebben automatisch te maken met dopingcontroles. Omdat deze vechtsporten daar niet binnen vallen, moesten promotors en kleine bonden dat zelf organiseren. Dat bleek vrijwel ondoenlijk. Nu er met de Nederlandse Vechtsportautoriteit meer structuur in de Nederlandse vechtsportwereld is gekomen, is het mogelijk geworden om een samenwerking te sluiten met de Dopingautoriteit", aldus Herman Ram, voorzitter van de Dopingautoriteit.

De wedstrijdvechters en hun begeleiders zullen uitvoerig worden geïnformeerd, onder meer over wat is toegestaan en wat is verboden en waar ze op moeten letten bij het gebruik van voedingssupplementen en geneesmiddelen.

Het Instituut Sportrechtspraak (ISR) gaat als onafhankelijk orgaan eventuele tuchtprocedures afhandelen.

Meer uit Sport

Medvedev na zege in Wenen zeker van deelname aan ATP Finals

WENEN (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich verzekerd van deelname aan de ATP Finals, het eindejaarstoernooi waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen. De Rus versloeg in de kwartfinale van het ATP-toernooi van Wenen de Fransman Adrian Mannarino met 6-2 6-3.

52 minuten geleden
CAS: Russische ijshockeyploegen welkom op WK

MOSKOU (ANP) - Russische ijshockeyteams mogen weer aan internationale toernooien deelnemen. Dat heeft het internationaal sporttribunaal CAS bepaald.

3 uur geleden
Meningen over selectie ploegenachtervolging door NK lopen uiteen

HEERENVEEN (ANP) - De schaatsteams bepalen op de slotdag van het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Thialf wie er bij de ploegenachtervolging van de mannen naar de eerste wereldbekerwedstrijden mag. Niet een door bondscoach Rintje Ritsma geselecteerd drietal krijgt dat ticket, maar de winnaar van het NK ploegenachtervolging, zo is de nieuwe opzet van de schaatsbond.

4 uur geleden
Tennisster Rybakina meldt zich week voor WTA Finals af in Tokio

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft zich met een blessure afgemeld voor de kwartfinale op het tennistoernooi van Tokio. De Kazachse nummer 1 van de wereld kampt, een week voor de WTA Finals, met nekklachten.

4 uur geleden
Nageeye mikt voorzichtig op top 5 in marathon van New York

NEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye (37) hoopt na een hardnekkige blessure op een klassering in de top 5 bij de marathon van New York. De winnaar van olympisch zilver in 2021 kende twijfels, maar hervond vertrouwen en staat zondag naar eigen zeggen 85 procent fit aan de start.

5 uur geleden
Dakar Rally van 2027 verplaatst naar Portugal en Marokko

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/RTR) - De Dakar Rally van 2027 vindt plaats in Portugal en Marokko, melden de organisatoren. De race zou aanvankelijk worden verreden in Saudi-Arabië, maar vorige week maakten de Franse organisator Amaury Sport Organisation (ASO) en de lokale Saudi Motorsport Company (SMC) bekend hier vanaf te zien om de onveilige situatie in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Verstappen ziet niets in strijd om tweede plaats in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen ziet de strijd om de tweede plaats in de WK-stand niet als zijn prioriteit. Dat legde de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 van Red Bull uit op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Mexico dit weekend.

7 uur geleden