Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Structureel dopingcontroles bij kickboksen, thaiboksen en mma

Structureel dopingcontroles bij kickboksen, thaiboksen en mma

AMSTERDAM (ANP) - Bij de sporten kickboksen, thaiboksen en mixed martial arts (mma) gaan in Nederland structureel dopingcontroles plaatsvinden. Daarover hebben de Nederlandse Vechtsportautoriteit (VA) en de Dopingautoriteit een akkoord bereikt. Tot op heden vonden controles "als gevolg van de versnipperde organisatie" alleen incidenteel plaats in de vechtsporten.

"Sporten die in de olympische organisatiestructuur vallen, hebben automatisch te maken met dopingcontroles. Omdat deze vechtsporten daar niet binnen vallen, moesten promotors en kleine bonden dat zelf organiseren. Dat bleek vrijwel ondoenlijk. Nu er met de Nederlandse Vechtsportautoriteit meer structuur in de Nederlandse vechtsportwereld is gekomen, is het mogelijk geworden om een samenwerking te sluiten met de Dopingautoriteit", aldus Herman Ram, voorzitter van de Dopingautoriteit.

De wedstrijdvechters en hun begeleiders zullen uitvoerig worden geïnformeerd, onder meer over wat is toegestaan en wat is verboden en waar ze op moeten letten bij het gebruik van voedingssupplementen en geneesmiddelen.

Het Instituut Sportrechtspraak (ISR) gaat als onafhankelijk orgaan eventuele tuchtprocedures afhandelen.

Meer uit Sport

Sinner wint bij rentree in Rome en treft in derde ronde De Jong

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de eerste partij na zijn dopingschorsing gewonnen. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome de Argentijn Mariano Navone in twee sets: 6-3 6-4. De 23-jarige Sinner treft in de derde ronde Jesper de Jong.

10 uur geleden
Britse wielrenner Tarling wint tijdrit Giro, Roglic grijpt roze

TIRANA (ANP) - Joshua Tarling heeft de tweede etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 21-jarige Brit van Ineos Grenadiers was de beste in de individuele tijdrit over 13,7 kilometer met start en finish in Tirana, de hoofdstad van Albanië. Tarling bleef de Sloveen Primoz Roglic 1 seconde voor. De Australiër Jay Vine werd derde.

13 uur geleden
Titelverdedigster Swiatek strandt in Rome al in derde ronde

ROME (ANP) - Tennisster Iga Swiatek is vroegtijdig uitgeschakeld op het WTA-toernooi van Rome. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de derde ronde van de Amerikaanse Danielle Collins: 6-1 7-5.

14 uur geleden
Marc Márquez wint zesde sprintrace op rij in MotoGP

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez (Ducati) heeft ook de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. De zesvoudig wereldkampioen won tot dusver alle zes sprintraces in dit seizoen.

14 uur geleden
Sprintvrouwen 4x100 meter naar finale WK estafette

GUANGZHOU (ANP) - De atletes op de 4x100 meter estafette hebben op de World Relays in het Chinese Guangzhou de finale gehaald. Dat betekent dat het Nederlandse sprintkwartet zich heeft gekwalificeerd voor de WK atletiek in september in Tokio.

14 uur geleden
Tennisser De Jong met mooie zege naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jesper de Jong heeft met een mooie overwinning op Alejandro Davidovich Fokina de derde ronde van het tennistoernooi van Rome bereikt. De 24-jarige Haarlemmer was veel te sterk voor de Spanjaard, de nummer 26 van de wereldranglijst. De Jong gunde zijn opponent slechts twee games: 6-0 6-2.

15 uur geleden
MotoGP introduceert races met Harley-Davidson in 2026

LE MANS (ANP) - De MotoGP introduceert een nieuwe mondiale raceklasse met motoren van het beroemde Amerikaanse merk Harley-Davidson. De serie van twaalf races start in 2026, met steeds twee races tijdens zes grands prix verdeeld over Europa en de Verenigde Staten.

15 uur geleden