Strottenhoofd bij kringloop is preparaat uit ziekenhuis
ZWOLLE (ANP) - De politie zegt dat er geen misdrijf in het spel is rond het strottenhoofd dat dinsdag in een emmertje met sterk water werd gevonden bij een Zwolse kringloopwinkel. Het strottenhoofd, waarvan forensische rechercheurs dinsdag vaststelden dat het menselijk weefsel betreft, blijkt een preparaat te zijn, afkomstig uit het Isala ziekenhuis in Zwolle.
Preparaten worden gemaakt van lichaamsdelen van overledenen die hun lichaam ter beschikking van de wetenschap hebben gesteld. De geprepareerde lichaamsdelen worden gebruikt voor medisch onderzoek en onderwijs. Meestal worden preparaten na gebruik vernietigd of gecremeerd. Volgens een woordvoerder van het Isala ziekenhuis worden preparaten daar na gebruik in vaten naar een gespecialiseerd verwerkingsbedrijf voor medisch afval van ziekenhuizen gebracht.
Het Isala ziekenhuis stelt in een verklaring dat het preparaat uit 2003 is gebruikt voor medisch onderwijs. Een arts die inmiddels met pensioen is, heeft het naar de kringloopwinkel gebracht. Die arts had oud materiaal verzameld om terug te brengen naar het ziekenhuis zodat het op de gebruikelijke wijze kon worden afgevoerd. Het strottenhoofd eindigde per ongeluk in de verkeerde doos, waardoor het bij de kringloopwinkel terechtkwam.
Het Isala ziekenhuis stelt het lugubere incident "ten zeerste" te betreuren en heeft excuses aangeboden aan de betrokken medewerkers van de kringloopwinkel. Het ziekenhuis benadrukt in de verklaring dat het ten strengste verboden is om preparaten mee naar huis te nemen en doet intern onderzoek.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
10 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
12 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
13 uur geleden