Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strottenhoofd bij kringloop is preparaat uit ziekenhuis

Strottenhoofd bij kringloop is preparaat uit ziekenhuis

ZWOLLE (ANP) - De politie zegt dat er geen misdrijf in het spel is rond het strottenhoofd dat dinsdag in een emmertje met sterk water werd gevonden bij een Zwolse kringloopwinkel. Het strottenhoofd, waarvan forensische rechercheurs dinsdag vaststelden dat het menselijk weefsel betreft, blijkt een preparaat te zijn, afkomstig uit het Isala ziekenhuis in Zwolle.

Preparaten worden gemaakt van lichaamsdelen van overledenen die hun lichaam ter beschikking van de wetenschap hebben gesteld. De geprepareerde lichaamsdelen worden gebruikt voor medisch onderzoek en onderwijs. Meestal worden preparaten na gebruik vernietigd of gecremeerd. Volgens een woordvoerder van het Isala ziekenhuis worden preparaten daar na gebruik in vaten naar een gespecialiseerd verwerkingsbedrijf voor medisch afval van ziekenhuizen gebracht.

Het Isala ziekenhuis stelt in een verklaring dat het preparaat uit 2003 is gebruikt voor medisch onderwijs. Een arts die inmiddels met pensioen is, heeft het naar de kringloopwinkel gebracht. Die arts had oud materiaal verzameld om terug te brengen naar het ziekenhuis zodat het op de gebruikelijke wijze kon worden afgevoerd. Het strottenhoofd eindigde per ongeluk in de verkeerde doos, waardoor het bij de kringloopwinkel terechtkwam.

Het Isala ziekenhuis stelt het lugubere incident "ten zeerste" te betreuren en heeft excuses aangeboden aan de betrokken medewerkers van de kringloopwinkel. Het ziekenhuis benadrukt in de verklaring dat het ten strengste verboden is om preparaten mee naar huis te nemen en doet intern onderzoek.

Meer uit Binnenland

Katwijkse raad zet deur open voor miljardenfabriek Eli Lilly

KATWIJK (ANP) - De komst van een grote fabriek van de Amerikaanse farmaceut Eli Lilly naar Katwijk is weer een stap dichterbij gekomen. De gemeenteraad heeft een voorlopig positief advies gegeven over de bouwplannen. In het najaar, nadat alle onderzoeken die Eli Lilly voor de vergunningaanvraag heeft gedaan zijn voorzien van een 'second opinion', valt een definitief besluit.

2 uur geleden
Advies: stop met aanpak schoolverzuim via strafrecht

DEN HAAG (ANP) - De strafrechtelijke vervolging van schoolverzuim moet stoppen. Er moet zo snel mogelijk een passend en effectief alternatief komen voor de aanpak van leerlingen die spijbelen. Dat adviseert de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ) in een rapport.

3 uur geleden
Hermans wil wet eigen risico later behandelen, oppositie kwaad

DEN HAAG (ANP) - Gezondheidsminister Sophie Hermans (VVD) wil de behandeling van het wetsvoorstel om het eigen risico te verhogen uitstellen tot na de zomer. Dat werd donderdagavond duidelijk, toen Ingrid Coenradie (JA21) en Diederik van Dijk (SGP) voorstelden de behandeling uit te stellen en Hermans zich daar in kon vinden. Dit zorgde voor woede bij oppositiepartijen PRO, PVV en SP.

3 uur geleden
Rekenkamer: 10.000 ernstige misdrijven uit 2024 niet behandeld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft in 2024 ruim 10.000 aangiften van ernstige misdrijven niet in behandeling genomen. Dat komt neer op een kwart van de aangiften van ernstige misdrijven, meldt de Algemene Rekenkamer op basis van eigen onderzoek.

8 uur geleden
Gijzelnemer café Ede opgenomen in tbs-kliniek voor behandeling

GRONINGEN (ANP) - Corné H. is opgenomen in de Mesdagkliniek in Groningen voor een tbs-behandeling. Dat bevestigt zijn advocaat Jan-Jesse Lieftink aan het ANP na berichtgeving door De Gelderlander. H. was verantwoordelijk voor een urenlange gijzeling in café Petticoat in Ede in maart 2024. Afgelopen december gijzelde hij werknemers van de gevangenis in Vught.

9 uur geleden
Meer sportevenementen afgelast of aangepast vanwege hitte

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de hitte zijn meer sportevenementen de komende dagen aangepast of afgelast. Sinds donderdagochtend is in het hele land het Nationaal Hitteplan en daarmee ook code geel van kracht.

10 uur geleden
Recordaantal mensen loopt mee in de Nacht van de Vluchteling

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal van 10.000 mensen loopt komend weekend mee in de Nacht van de Vluchteling, meldt de organisatie. Dat is bijna een kwart meer dan vorig jaar, toen 8100 lopers meededen. In de nacht van zaterdag (Wereldvluchtelingendag) op zondag lopen deelnemers in verschillende plaatsen routes variërend van 10 tot 50 kilometer.

11 uur geleden