Strottenhoofd bij kringloop is preparaat uit ziekenhuis
ZWOLLE (ANP) - De politie zegt dat er geen misdrijf in het spel is rond het strottenhoofd dat dinsdag in een emmertje met sterk water werd gevonden bij een Zwolse kringloopwinkel. Het strottenhoofd, waarvan forensische rechercheurs dinsdag vaststelden dat het menselijk weefsel betreft, blijkt een preparaat te zijn, afkomstig uit het Isala ziekenhuis in Zwolle.
Preparaten worden gemaakt van lichaamsdelen van overledenen die hun lichaam ter beschikking van de wetenschap hebben gesteld. De geprepareerde lichaamsdelen worden gebruikt voor medisch onderzoek en onderwijs. Meestal worden preparaten na gebruik vernietigd of gecremeerd. Volgens een woordvoerder van het Isala ziekenhuis worden preparaten daar na gebruik in vaten naar een gespecialiseerd verwerkingsbedrijf voor medisch afval van ziekenhuizen gebracht.
Het Isala ziekenhuis stelt in een verklaring dat het preparaat uit 2003 is gebruikt voor medisch onderwijs. Een arts die inmiddels met pensioen is, heeft het naar de kringloopwinkel gebracht. Die arts had oud materiaal verzameld om terug te brengen naar het ziekenhuis zodat het op de gebruikelijke wijze kon worden afgevoerd. Het strottenhoofd eindigde per ongeluk in de verkeerde doos, waardoor het bij de kringloopwinkel terechtkwam.
Het Isala ziekenhuis stelt het lugubere incident "ten zeerste" te betreuren en heeft excuses aangeboden aan de betrokken medewerkers van de kringloopwinkel. Het ziekenhuis benadrukt in de verklaring dat het ten strengste verboden is om preparaten mee naar huis te nemen en doet intern onderzoek.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
12 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
12 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
12 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
19 uur geleden