Strootman belangrijk bij zege Genoa, Napoli verliest van Hellas
VERONA (ANP) - Kevin Strootman heeft met een assist zijn nieuwe club Genoa geholpen aan de overwinning op Cagliari. Genoa nam met de vierde zege (1-0) afstand van de degradatieplekken en kwam op 18 punten.
De middenvelder, die is overgekomen van Olympique Marseille, speelde zijn tweede wedstrijd en werd na ruim een uur gewisseld. In de tiende minuut gaf hij de voorzet voor de treffer van Mattia Destro.
Napoli heeft verzuimd aansluiting met de top in de Serie A te houden. Bij Hellas Verona ging de ploeg van Gennaro Gattuso met 3-1 onderuit ondanks een vroege voorsprong. Napoli blijft door de nederlaag zesde met 34 punten, 9 minder dan koploper AC Milan.
Snelle openingsgoal
Hirving Lozano opende de score voor Napoli na 8,9 seconden. De treffer van de oud-speler van PSV was de derde snelste goal in de Serie A. De Portugese aanvaller Rafael Leão van AC Milan scoorde vorig jaar in december na 6,8 seconden en Paolo Poggi was in 2001 namens Piacenza ook na 8,9 seconden trefzeker tegen Fiorentina.
Federico Dimarco maakte nog in de eerste helft gelijk. In de tweede helft zette Antonin Barak de thuisploeg op voorsprong. Mattia Zacagni maakt er in de slotfase nog 3-1 van voor Hellas, dat op 30 punten komt.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
7 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
8 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
8 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
8 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
12 uur geleden