
Strootman belangrijk bij zege Genoa, Napoli verliest van Hellas
VERONA (ANP) - Kevin Strootman heeft met een assist zijn nieuwe club Genoa geholpen aan de overwinning op Cagliari. Genoa nam met de vierde zege (1-0) afstand van de degradatieplekken en kwam op 18 punten.
De middenvelder, die is overgekomen van Olympique Marseille, speelde zijn tweede wedstrijd en werd na ruim een uur gewisseld. In de tiende minuut gaf hij de voorzet voor de treffer van Mattia Destro.
Napoli heeft verzuimd aansluiting met de top in de Serie A te houden. Bij Hellas Verona ging de ploeg van Gennaro Gattuso met 3-1 onderuit ondanks een vroege voorsprong. Napoli blijft door de nederlaag zesde met 34 punten, 9 minder dan koploper AC Milan.
Snelle openingsgoal
Hirving Lozano opende de score voor Napoli na 8,9 seconden. De treffer van de oud-speler van PSV was de derde snelste goal in de Serie A. De Portugese aanvaller Rafael Leão van AC Milan scoorde vorig jaar in december na 6,8 seconden en Paolo Poggi was in 2001 namens Piacenza ook na 8,9 seconden trefzeker tegen Fiorentina.
Federico Dimarco maakte nog in de eerste helft gelijk. In de tweede helft zette Antonin Barak de thuisploeg op voorsprong. Mattia Zacagni maakt er in de slotfase nog 3-1 van voor Hellas, dat op 30 punten komt.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn contract bij FC Barcelona verlengd tot medio 2029. Dat meldt de Catalaanse club woensdag op de website. Het vorige contract van De Jong zou volgend jaar zomer aflopen.
27 minuten geledenZEIST (ANP) - Het aantal grootschalige incidenten in het Nederlandse betaald voetbal is in het afgelopen seizoen afgenomen. Ook lag het aantal stadionverboden tijdens het seizoen 2024/2025 lager dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de jaarlijkse Veiligheidsmonitor van de KNVB.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft een belangrijk punt gepakt op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat speelde op woensdagochtend (Nederlandse tijd) in Willemstad met 1-1 gelijk tegen Trinidad en Tobago. Curaçao heeft kwalificatie in Groep B nog in eigen hand.
10 uur geledenRIGA (ANP) - Engeland heeft zich geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel kan na een zege van 5-0 bij Letland de eerste plaats in groep K niet meer ontgaan.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Qatar doet volgend jaar zomer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Julen Lopetegui moest winnen van de Verenigde Arabische Emiraten en slaagde daarin: 2-1.
17 uur geledenMBOMBELA (ANP/RTR) - Zuid-Afrika heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Hugo Broos versloeg Rwanda met 3-0 en zag concurrent Benin met 4-0 verliezen bij Nigeria. Zuid-Afrika eindigde daardoor als eerste in groep C, met een punt voorsprong op Nigeria en Benin.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John Heitinga hoopt zaterdag in de thuiswedstrijd tegen AZ weer over Ko Itakura te kunnen beschikken. De Japanse verdediger raakte geblesseerd op een training en miste daardoor het vorige competitieduel met Sparta Rotterdam (3-3).
18 uur geleden