Stroomvoorziening in Japan hersteld na aardbeving
TOKIO (ANP/AFP) - Door de aardbeving die zaterdag het Oost-Japanse gebied rond Fukushima trof, zijn volgens de nationale televisiezender NHK minstens 121 mensen gewond geraakt. De zeebeving voor de oostkust, met een kracht van 7,3, zorgde ervoor dat miljoenen mensen zonder stroom zaten, ook in de hoofdstad Tokio. Inmiddels is bijna overal de elektriciteitsvoorziening weer hersteld. Wel zitten duizenden huishoudens nog zonder water.
Bijna 10 jaar geleden werd hetzelfde gebied getroffen door een aardbeving van 9,0 die een verwoestende tsunami veroorzaakte, waardoor naar schatting 18.500 mensen om het leven kwamen. Het water beschadigde toen ook een kerncentrale in de regio Fukushima. Deze keer zouden daar geen problemen zijn geconstateerd. Het Japanse meteorologische agentschap (JMA) zei dat de huidige beving mogelijk een naschok is van die van 11 maart 2011 en waarschuwde voor meerdere naschokken in de komende dagen.
De schade door de aardbeving van zaterdag lijkt beperkt. Wel zijn treindiensten naar een groot deel van Noord-Japan zondag stilgelegd en vergen reparaties aan een treinverbinding in Oost-Japan ongeveer tien dagen, meldt NHK.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
8 uur geleden