Stroomvoorziening in Japan hersteld na aardbeving
TOKIO (ANP/AFP) - Door de aardbeving die zaterdag het Oost-Japanse gebied rond Fukushima trof, zijn volgens de nationale televisiezender NHK minstens 121 mensen gewond geraakt. De zeebeving voor de oostkust, met een kracht van 7,3, zorgde ervoor dat miljoenen mensen zonder stroom zaten, ook in de hoofdstad Tokio. Inmiddels is bijna overal de elektriciteitsvoorziening weer hersteld. Wel zitten duizenden huishoudens nog zonder water.
Bijna 10 jaar geleden werd hetzelfde gebied getroffen door een aardbeving van 9,0 die een verwoestende tsunami veroorzaakte, waardoor naar schatting 18.500 mensen om het leven kwamen. Het water beschadigde toen ook een kerncentrale in de regio Fukushima. Deze keer zouden daar geen problemen zijn geconstateerd. Het Japanse meteorologische agentschap (JMA) zei dat de huidige beving mogelijk een naschok is van die van 11 maart 2011 en waarschuwde voor meerdere naschokken in de komende dagen.
De schade door de aardbeving van zaterdag lijkt beperkt. Wel zijn treindiensten naar een groot deel van Noord-Japan zondag stilgelegd en vergen reparaties aan een treinverbinding in Oost-Japan ongeveer tien dagen, meldt NHK.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat de aanvallen die zijn land en de Verenigde Staten op Iran uitvoeren, "de voorwaarden kunnen scheppen voor het moedige Iraanse volk om het lot in eigen hand te nemen".
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse bevolking opgeroepen om in opstand te komen tegen het regime, als de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op hun land voorbij zijn. "Neem de regering over als wij klaar zijn, het zal aan jullie zijn", zei Trump in een video op Truth Social. "Dit is waarschijnlijk jullie enige kans."
32 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Iran heeft raketten afgevuurd in de richting van Israël, meldt het Israëlische leger op X. In het noorden van Israël gaat het luchtalarm af en worden mensen opgeroepen om naar schuilkelders te gaan. Volgens het Israëlische leger is de luchtafweer geactiveerd om de raketten te onderscheppen.
33 minuten geledenTEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian is ongedeerd en in veiligheid, volgens Iraanse media. Die melden meerdere raketinslagen bij Iraanse regeringsstellingen in de hoofdstad, inclusief ministeries en het presidentieel paleis.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er mogelijk ook Amerikaanse doden en gewonden zullen vallen bij de aanvallen op Iran. "Dat gebeurt vaak in oorlog", zei Trump in een video op Truth Social, die dus rekening houdt met Iraanse vergeldingsaanvallen.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanvallen op Iran zijn gericht op militaire doelen, aldus een functionaris tegenover nieuwszender CNN. In Teheran worden ook raketinslagen gemeld bij het presidentieel paleis en het machtscentrum van de leider van het land, Ali Khamenei. Die is niet meer in de hoofdstad volgens plaatselijke media. President Masoud Pezeshkian zou de aanval hebben overleefd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een video op Truth Social bevestigd dat zijn land bezig is met een luchtaanval op Iran. Hij zegt dat Iran bezig was met het ontwikkelen van kernwapens en dat de Verenigde Staten dat niet konden toestaan. Ook verklaart hij dat Irans raketprogramma "met de grond gelijk" zal worden gemaakt.
1 uur geleden