Stroomvoorziening grotendeels hersteld in Kiev
KIEV (ANP/DPA) - Een dag na grootscheepse Russische raketaanvallen heeft een groot deel van de circa 3 miljoen inwoners van de hoofdstad Kiev weer elektriciteit, zegt de regering. In de namiddag zaten sommige delen van Kiev nog wel zonder stroom. De watervoorziening werd eerder al hersteld.
Het plaatsvervangend hoofd van het kantoor van president Volodimir Zelenski bracht het positief. "In feite zijn alle delen van Oekraïne voorzien van elektriciteit", zei Kyrylo Timosjenko op de Oekraïense televisie. Burgemeester Vitali Klitsjko van Kiev meldde in de ochtend dat 70 procent van de hoofdstad nog zonder elektriciteit zit. Miljoenen inwoners brachten de nacht door in temperaturen rond het vriespunt.
Volgens de Oekraïense luchtmacht had Rusland woensdag ongeveer zeventig raketten en drones op Oekraïne afgestuurd. Moskou ontkent dat de stad Kiev doelwit was. Volgens de Russische minister van Buitenlandse Zaken zou alle eventuele schade in de hoofdstad het gevolg zijn van "vallende raketten van buitenlands en Oekraïens luchtafweergeschut gepositioneerd in woonwijken van de Oekraïense hoofdstad".
Burgers hard getroffen
Het Kremlin erkent wel dat Russische aanvallen de Oekraïense burgers hard treffen. Het stelt dat de aanvallen op de infrastructuur het antwoord zijn "op het volpompen van het land met westerse wapens en de onverstandige oproepen aan Kiev om een militaire overwinning op Rusland te behalen".
De Wereldgezondheidsorganisatie waarschuwt dat de aankomende winter "voor miljoenen mensen in Oekraïne levensbedreigend zal zijn", nu het land door Russische beschietingen in de afgelopen weken met enorme schade aan de energievoorziening kampt.
Meer uit Buitenland
ALBUFEIRA (ANP) - In de ook bij Nederlanders geliefde kustplaats Albufeira in de Portugese Algarve is minstens een dode gevallen en zijn enkele tientallen mensen gewond geraakt door een mogelijke tornado. De autoriteiten spreken over extreme windstoten. Een deel van het dak van het restaurant van een resort stortte in, waarbij zeker negentien mensen verwondingen opliepen.
11 minuten geledenDOHA (ANP/RTR/AFP) - Congo en rebellengroep M23 hebben in Doha een conceptovereenkomst getekend voor een staakt-het-vuren in Oost-Congo. Tijdens een ceremonie in de Qatarese hoofdstad tekenden afgevaardigden van beide partijen het document. Qatar werpt zich al geruime tijd op als bemiddelaar in het conflict in Congo.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Het Vaticaan geeft 62 historische objecten terug aan inheemse Canadese volkeren. De Katholieke Kerk noemt de stap een concreet teken van dialoog, respect en broederschap.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - Door een bombardement in het noordoosten van Colombia zijn zeker negen guerillastrijders omgekomen. Dat meldt persbureau AFP op basis van bronnen binnen het ministerie van Defensie van dat land. Arauca, de regio waar de regering van president Gustavo Petro het bombardement uitvoerde, grenst aan Venezuela en staat bekend om de drugscriminelen die er actief zijn.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - In Thailand zijn twee mannen gearresteerd op verdenking van lidmaatschap van een internationaal smokkelnetwerk. De twee werden staande gehouden nabij de Cambodjaanse grens met 81 makaken in hun voertuig. Ook werden drugs bij hen aangetroffen. Tijdens hun verhoor bekenden ze de dieren van Thailand naar Cambodja te smokkelen.
5 uur geledenSÖLDEN (ANP) - Het Oostenrijkse wintersportdorp Sölden voert per 1 december een alcoholverbod in het centrum in. De maatregel, die zich naast het centrum ook uitstrekt tot andere drukke plekken in het bekende après-skioord, moet "rust, veiligheid en kwaliteit van leven" brengen, zo staat te lezen in een verklaring op de website van de gemeente.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft zich tegen een van zijn bondgenoten van het eerste uur gekeerd, het Republikeinse lid van het Huis van Afgevaardigden Marjorie Taylor Greene. In een lange post op Truth Social zegt hij niet langer achter haar te staan en bij de tussentijdse verkiezingen volgend jaar waarschijnlijk haar tegenkandidaat te zullen steunen. "Het enige wat ik 'Gekke' Marjorie zie doen, is klagen, klagen, klagen", aldus Trump.
6 uur geleden