Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stroomstoringen in diverse delen Oekraïne na beschietingen

Stroomstoringen in diverse delen Oekraïne na beschietingen

KIEV (ANP/DPA/RTR) - Na de gedeeltelijke terugtrekking van zijn troepen heeft Rusland volgens verschillende Oekraïense autoriteiten een deel van de kritieke infrastructuur in Oekraïne beschoten. Bestuurders en politici in de oostelijke Oekraïense regio Charkov, waar Russische eenheden zich pas onlangs hadden teruggetrokken, meldden grote problemen met de elektriciteits- en watervoorziening na Russische beschietingen.

"Dit is een verachtelijke en cynische wraak van de Russische agressor voor de successen van ons leger", schreef de burgemeester van Charkov, de gelijknamige regionale hoofdstad, op Telegram. Soortgelijke berichten kwamen 's avonds uit de regio's Soemi, Dnipropetrovsk, Poltava, Zaporizja en Odessa. Ondertussen werden in heel Oekraïne luchtalarmen gegeven. Meerdere mensen meldden op sociale media het geluid van explosies.

Ook president Volodimir Zelenski legt de verantwoordelijkheid voor de stroomonderbrekingen in Oost-Oekraïne bij de Russen. "Een totale stroomuitval in de regio's Charkov en Donetsk, en gedeeltelijke in de regio's Zaporizja, Dnipropetrovsk en Soemi", zei Zelenski in een verklaring op sociale media, waarvan hij "Russische terroristen" de schuld gaf. "Geen militaire faciliteiten", voegde hij eraan toe. "Het doel is om mensen licht en verwarming te ontnemen."

Onder druk van het recente Oekraïense tegenoffensief heeft het Russische ministerie van Defensie zaterdag, meer dan een half jaar na het begin van de oorlog, aangekondigd de eigen troepen uit de regio Charkov terug te trekken. De officiële reden voor de terugtrekking was een strategische "hergroepering" van de eenheden. Moskou heeft nog niet gereageerd op de Oekraïense beschuldigingen dat het opzettelijk civiele infrastructuur heeft uitgeschakeld.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde kondigt wraak aan na dood Khamenei

TEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.

2 uur geleden
Krant: VS vielen Iran aan na druk vanuit Israël en Saudi-Arabië

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.

2 uur geleden
Trump: diplomatieke oplossing voor Iran blijft mogelijk

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.

2 uur geleden
Dodental raketinslag school Iran loopt op tot boven de 100

MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.

4 uur geleden
Dode en meerdere gewonden op luchthaven Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.

4 uur geleden
Stoffelijke resten El Mencho overgedragen aan familie

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.

4 uur geleden
Dubai luchthaven beschadigd, vier gewonden bij 'incident'

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.

6 uur geleden