Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stroomstoring Vlieland grotendeels verholpen

Stroomstoring Vlieland grotendeels verholpen

VLIELAND (ANP) - De stroom op Vlieland is zondag korte tijd uitgevallen door een brand in een transformatorhuisje op het eiland. Inmiddels heeft het grootste deel van het eiland weer stroom, meldt de veiligheidsregio.

De brandweer meldde om 10.39 uur dat het stroomnetwerk eruit lag vanwege de brand. Een woordvoerder van de brandweer zei kort daarna dat de stroomuitval consequenties had voor Vlieland. "Het is daar nu erg druk omdat het nu het toeristische seizoen is. Een eiland zonder stroom is een eiland zonder communicatie, zonder koeling en zonder verwarming", schetste hij. Ziekenhuizen zijn er niet op Vlieland. Om 11.05 uur liet de veiligheidsregio weten dat het hele Waddeneiland, los van een industrieterrein, weer stroom heeft.

Een woordvoerder van de veiligheidsregio meldt rond het middaguur dat het grootste deel van het industrieterrein ook weer stroom heeft. "Alleen bij een paar panden gaat het nog moeizaam." Zondagmiddag wordt een extra aggregaat van het vasteland overgezet. De verwachting is dat de laatste panden daarmee ook weer van stroom kunnen worden voorzien, aldus de woordvoerder.

Uitgebrand

Op het eiland is een medewerker van Liander aanwezig. Die heeft er volgens de zegsman voor gezorgd dat de stroomvoorziening weer werd hersteld.

Waardoor het transformatorhuisje in brand vloog, weet de woordvoerder niet. Het huisje is volgens hem uitgebrand. De brand is inmiddels uit. Niemand is gewond geraakt.

Extra politie

Vlieland telt volgens cijfers van het CBS een kleine 1300 inwoners. Het eiland wordt jaarlijks door ruim 200.000 toeristen bezocht. Zondag vindt op het eiland ook de Stortemelk Halve Marathon plaats, waar duizend mensen zich voor kunnen inschrijven. De marathon gaat gewoon door, aldus de veiligheidsregio.

Verder laat de veiligheidsregio weten dat er extra politie is aangekomen op Vlieland. Volgens de zegsman kan die vragen van mensen beantwoorden.

Meer uit Binnenland

COA haalt ultimatum Hardenberg niet, betaalt dinsdag dwangsom

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg leeg te krijgen en zal dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.

33 minuten geleden
In Heemstede opgepakte jongens verdacht voorbereiden explosie

HAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.

45 minuten geleden
PowNed: De Wild tijdelijk afwezig op Radio 2, Eddy Keur vervangt

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.

1 uur geleden
Verdachte doodschieten Önal in Rijswijk opgepakt in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.

1 uur geleden
Schiphol-uitspraak heeft nu geen gevolgen voor aantal vluchten

DEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.

1 uur geleden
Politie krijgt 150 tips over explosie bij joodse school Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.

1 uur geleden
Defensie vindt 400 miljoen euro voor steun Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie haalt 400 miljoen euro naar voren om ook dit jaar Oekraïne weer 3 miljard aan militaire steun te kunnen geven. Een ingewijde bevestigt maandag berichtgeving van De Telegraaf over de kasschuif.

2 uur geleden