Stroomstoring Vlieland grotendeels verholpen
VLIELAND (ANP) - De stroom op Vlieland is zondag korte tijd uitgevallen door een brand in een transformatorhuisje op het eiland. Inmiddels heeft het grootste deel van het eiland weer stroom, meldt de veiligheidsregio.
De brandweer meldde om 10.39 uur dat het stroomnetwerk eruit lag vanwege de brand. Een woordvoerder van de brandweer zei kort daarna dat de stroomuitval consequenties had voor Vlieland. "Het is daar nu erg druk omdat het nu het toeristische seizoen is. Een eiland zonder stroom is een eiland zonder communicatie, zonder koeling en zonder verwarming", schetste hij. Ziekenhuizen zijn er niet op Vlieland. Om 11.05 uur liet de veiligheidsregio weten dat het hele Waddeneiland, los van een industrieterrein, weer stroom heeft.
Een woordvoerder van de veiligheidsregio meldt rond het middaguur dat het grootste deel van het industrieterrein ook weer stroom heeft. "Alleen bij een paar panden gaat het nog moeizaam." Zondagmiddag wordt een extra aggregaat van het vasteland overgezet. De verwachting is dat de laatste panden daarmee ook weer van stroom kunnen worden voorzien, aldus de woordvoerder.
Uitgebrand
Op het eiland is een medewerker van Liander aanwezig. Die heeft er volgens de zegsman voor gezorgd dat de stroomvoorziening weer werd hersteld.
Waardoor het transformatorhuisje in brand vloog, weet de woordvoerder niet. Het huisje is volgens hem uitgebrand. De brand is inmiddels uit. Niemand is gewond geraakt.
Extra politie
Vlieland telt volgens cijfers van het CBS een kleine 1300 inwoners. Het eiland wordt jaarlijks door ruim 200.000 toeristen bezocht. Zondag vindt op het eiland ook de Stortemelk Halve Marathon plaats, waar duizend mensen zich voor kunnen inschrijven. De marathon gaat gewoon door, aldus de veiligheidsregio.
Verder laat de veiligheidsregio weten dat er extra politie is aangekomen op Vlieland. Volgens de zegsman kan die vragen van mensen beantwoorden.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige man uit Zwaag die in oktober werd aangehouden in het onderzoek naar het overlijden van de tweelingbroer van zangeres S10 heeft de rechter verzocht de voorlopige hechtenis van zijn cliënt op te heffen. Dat bleek maandag tijdens een pro-formazitting in de rechtbank in Haarlem. Verdachte Signiomar D. zit sinds 19 oktober 2025 vast en wordt verdacht van wederrechtelijke vrijheidsberoving met de dood tot gevolg. Naast D. zitten nog twee mannen uit Hoorn en een uit Rotterdam in hechtenis.
18 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB ziet na de uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die aanspraak maakt op het tot Denemarken behorende Groenland, voorlopig geen aanleiding om actie te ondernemen. "We hebben ons geplaatst voor het eindtoernooi en dan nemen we daaraan deel", stelt de bond, gevraagd naar een standpunt over een mogelijke boycot van het WK in de VS, Mexico en Canada. "Tegelijkertijd zijn wij ons bewust van geopolitieke ontwikkelingen en trekken hierin samen op met de Nederlandse overheid."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Justitie en politie hebben tot dusver twee slachtoffers geïdentificeerd in het strafrechtelijk onderzoek naar de 23-jarige Mert A., die lid zou zijn geweest van een gewelddadige onlinegroepering. A. zou zijn slachtoffers ertoe hebben aangezet zichzelf te snijden en daarvan beelden te maken. Zij zouden ook een gebruikersnaam van A. in bloed op de vloer of een muur hebben geschreven. A. zou hebben gedreigd naaktbeelden van de slachtoffers te verspreiden.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk ontkent dat hij in september vorig jaar tegen het hoofd en het lichaam van een 17-jarige Haarlemmer heeft geschopt. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten. Het Openbaar Ministerie denkt dat een conflict tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk de oorzaak van de incidenten was.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een voormalige leraar moet vier jaar de gevangenis in omdat hij ontucht heeft gepleegd met leerlingen op middelbare scholen waar hij heeft gewerkt. Ook mag hij negen jaar lang niet als leraar werken. De rechtbank in Utrecht heeft hem maandag veroordeeld.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verlengt de beveiliging van de Visschersteeg, het afgezette gebied waar vorige week de explosie in Utrecht plaatsvond. Dat meldt de gemeente in het liveblog. De beveiliging blijft in ieder geval in stand tot en met vrijdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht traint volgende week dinsdag en woensdag met vier F-35-gevechtsvliegtuigen en een transport- en tankvliegtuig vanaf Schiphol, meldt de luchthaven. "De training is zorgvuldig gepland en geïntegreerd in de dagelijkse operatie van de luchthaven, zodat het reguliere vliegverkeer gewoon door kan gaan", verzekert Schiphol.
3 uur geleden