Stroomstoring treft ruim 27.000 huishoudens in vooral Oss
OSS (ANP) - Ruim 27.000 huishoudens in vooral het Noord-Brabantse Oss zijn zondag getroffen door een stroomstoring. De oorzaak van de storing is nog onbekend. En aangezien de oorzaak nog onduidelijk is, is het volgens een woordvoerder van netbeheerder Enexis lastig te voorspellen wanneer de storing zal zijn verholpen.
Een woordvoerster van de gemeente laat weten dat de carnavalsfestiviteiten in een grote tent in het centrum van de stad gewoon doorgaan. "Er is een aggregaat aanwezig waardoor er stroom is. Een aantal cafés beschikt over noodstroom en ook daar kan het feest gewoon doorgaan." Hoeveel horecagelegenheden wel zijn getroffen, weet ze niet. Maar het Brabants Dagblad meldt op basis van buurbewoners dat een aantal kroegen is leeggestroomd.
Politie en gemeentelijke handhaving zijn op straat om mensen te begeleiden, aldus de gemeentevoorlichtster. Volgens haar is het rustig op straat.
Volgens de website van Enexis werd de storing om 17.45 uur gemeld. De woordvoerder van Enexis vertelt dat medewerkers van de netbeheerder ter plaatse zijn en bezig zijn de storing op te sporen om deze zo snel mogelijk te verhelpen. "Ongetwijfeld zijn er carnavalsvierders helaas getroffen door de storing", zegt de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De kosten van gemeenten voor bijvoorbeeld jeugdzorg, vluchtelingenopvang, bijstand en bestuur zijn vorig jaar met bijna 8 procent gestegen tot 80,9 miljard euro. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat komt volgens het CBS neer op een kostenstijging van 5,8 miljard euro in vergelijking met 2023.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De afname van de broeikasgasuitstoot stagneert opnieuw. Volgens CBS-cijfers lag de totale uitstoot in het derde kwartaal van dit jaar ongeveer op hetzelfde niveau als een jaar eerder. Terwijl de industrie en het verkeer minder CO2 en andere broeikasgassen de lucht in lieten gaan, stegen de emissies van de elektriciteitssector met 20 procent. Dat kwam doordat meer steenkool werd verbruikt.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Eneco en Energie VanOns hebben consumenten 'CO2-gecompenseerd gas' verkocht zonder die claim deugdelijk te onderbouwen. Daarmee hebben ze de reclamecode overtreden, oordeelt de Reclame Code Commissie (RCC). Eisers Fossielvrij NL en Reclamejagers zijn blij met de uitspraak, maar vinden het ook tijd dat de Autoriteit Consument en Markt (ACM) harder ingrijpt bij bedrijven die met CO2-compensatie schermen.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De videoclip van het lied Echte liefde is te koop van Samuel Welten was dit jaar de best bekeken muziekvideo op YouTube in Nederland. Het lied, dat in maart werd geüpload, kreeg ruim 5,1 miljoen views. YouTube meldt niet hoeveel daarvan uit Nederland kwamen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil de meldingsbereidheid rond antisemitisme vergroten. Dat staat in de dinsdag gepubliceerde Aanpak Antisemitisme. Ook moet er onder meer een Amsterdams-Jiddisch woordenboek komen. Dat "onderstreept niet alleen de langdurige aanwezigheid van de Joodse gemeenschap in de stad, maar ook de diepgaande invloed die zij heeft gehad op de ontwikkeling van de Amsterdamse taal en cultuur".
10 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.
12 uur geleden