Stroomstoring treft ruim 27.000 huishoudens in vooral Oss
OSS (ANP) - Ruim 27.000 huishoudens in vooral het Noord-Brabantse Oss zijn zondag getroffen door een stroomstoring. De oorzaak van de storing is nog onbekend. En aangezien de oorzaak nog onduidelijk is, is het volgens een woordvoerder van netbeheerder Enexis lastig te voorspellen wanneer de storing zal zijn verholpen.
Een woordvoerster van de gemeente laat weten dat de carnavalsfestiviteiten in een grote tent in het centrum van de stad gewoon doorgaan. "Er is een aggregaat aanwezig waardoor er stroom is. Een aantal cafés beschikt over noodstroom en ook daar kan het feest gewoon doorgaan." Hoeveel horecagelegenheden wel zijn getroffen, weet ze niet. Maar het Brabants Dagblad meldt op basis van buurbewoners dat een aantal kroegen is leeggestroomd.
Politie en gemeentelijke handhaving zijn op straat om mensen te begeleiden, aldus de gemeentevoorlichtster. Volgens haar is het rustig op straat.
Volgens de website van Enexis werd de storing om 17.45 uur gemeld. De woordvoerder van Enexis vertelt dat medewerkers van de netbeheerder ter plaatse zijn en bezig zijn de storing op te sporen om deze zo snel mogelijk te verhelpen. "Ongetwijfeld zijn er carnavalsvierders helaas getroffen door de storing", zegt de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski (71) heeft donderdag uitgehaald naar het Openbaar Ministerie in een discussie over het voorlezen van notities uit het dossier. "Wat de officier van justitie nu zegt, is bullshit", zei de voormalige advocate, die aan het begin van de zitting verklaarde te zwijgen. De opmerking kwam Weski te staan op een vermaning van de voorzitter.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kunstdetective Arthur Brand zegt dat de gestolen Roemeense gouden helm uit het Drents Museum terecht is. Hij heeft dit gehoord in zijn netwerk, maar wil niet zeggen van wie. Brand spreekt van een "fantastisch resultaat". Hij vermoedt dat dit is gelukt via onderhandelingen.
50 minuten geledenSSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie maakt donderdagmiddag "nieuwe ontwikkelingen" bekend in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum. Om 14.00 uur is in het museum een persbijeenkomst, waar vertegenwoordigers van het OM Noord-Nederland en het Drents Museum de pers te woord staan en het nieuws toelichten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft donderdag aan het begin van haar strafproces gezegd dat zij geen vragen kan en zal beantwoorden van de rechtbank. "Ik kan mijn geheimhoudingsplicht ook nu niet verbreken", aldus Weski. Zij staat terecht op verdenking van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
2 uur geledenSOEST (ANP) - Op de Valeriaanstraat in Soest is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke brand uitgebroken in een woning. Het huis is zo zwaar beschadigd dat de bewoners "voorlopig niet terug kunnen naar de woning", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Utrecht.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroepen KRO-NCRV, Omroep MAX en Omroep WNL willen samen een omroephuis gaan vormen. Dat laten de omroepen woensdag weten.
15 uur geleden