Stroomstoring treft ruim 27.000 huishoudens in vooral Oss
OSS (ANP) - Ruim 27.000 huishoudens in vooral het Noord-Brabantse Oss zijn zondag getroffen door een stroomstoring. De oorzaak van de storing is nog onbekend. En aangezien de oorzaak nog onduidelijk is, is het volgens een woordvoerder van netbeheerder Enexis lastig te voorspellen wanneer de storing zal zijn verholpen.
Een woordvoerster van de gemeente laat weten dat de carnavalsfestiviteiten in een grote tent in het centrum van de stad gewoon doorgaan. "Er is een aggregaat aanwezig waardoor er stroom is. Een aantal cafés beschikt over noodstroom en ook daar kan het feest gewoon doorgaan." Hoeveel horecagelegenheden wel zijn getroffen, weet ze niet. Maar het Brabants Dagblad meldt op basis van buurbewoners dat een aantal kroegen is leeggestroomd.
Politie en gemeentelijke handhaving zijn op straat om mensen te begeleiden, aldus de gemeentevoorlichtster. Volgens haar is het rustig op straat.
Volgens de website van Enexis werd de storing om 17.45 uur gemeld. De woordvoerder van Enexis vertelt dat medewerkers van de netbeheerder ter plaatse zijn en bezig zijn de storing op te sporen om deze zo snel mogelijk te verhelpen. "Ongetwijfeld zijn er carnavalsvierders helaas getroffen door de storing", zegt de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch is het hoger beroep begonnen in de zaak over het seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. "Het is een walgelijke en laffe daad dat ik zoveel leed heb toegebracht. Ik heb ze pijn gedaan, angsten bezorgd en beschadigd. Er is geen enkel excuus voor wat ik heb gedaan", zei verdachte Nancy D. (57) bij aanvang. "Samen vormden we een giftige cocktail, waarbij slachtoffers zijn gevallen", zei verdachte Peter S. (62) op de eerste zittingsdag.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassademedewerkers in Iran worden tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe. Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken (CDA) schrijft op X dat zij worden verplaatst vanwege de veiligheidsrisico's.
48 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag verzoeken tot nader onderzoek naar de detentieomstandigheden van ex-advocaat Inez Weski afgewezen. Weski, verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi, en haar advocaten hadden hier vorige maand tijdens een ingelaste zitting om gevraagd. De beslissing van de rechtbank betekent dat de inhoudelijke behandeling van de zaak op 2 april kan beginnen.
55 minuten geledenNIEUW-DORDRECHT (ANP) - Het optreden van twee politieagenten vorig jaar in Nieuw-Dordrecht waarna een man om het leven kwam was rechtmatig, oordeelt het OM in Noord-Nederland na onderzoek door de Rijksrecherche. De 43-jarige man overleed aan een amfetaminevergiftiging.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Angelo L., voor een verkrachting meer dan dertig jaar geleden in Nijmegen. De 60-jarige L. zou op 14 januari 1994 's ochtends een toen 19-jarig meisje onder dreiging van geweld hebben verkracht. "Deze verkrachting is schokkend en de gevolgen voelt het slachtoffer nog steeds", zei de officier van justitie.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - "Ik kan je eindelijk vertellen wat je mij hebt aangedaan", zei het slachtoffer van een gewelddadige verkrachting in 1994 in Nijmegen dinsdag in de rechtbank in Arnhem tegen Angelo L. De 60-jarige man uit Heerlen zou haar meer dan dertig jaar geleden hebben verkracht. L. zegt zich de verkrachting niet te kunnen herinneren.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In de penitentiaire inrichting in Dordrecht is een gevangene overleden na een brand in een eenpersoonscel. Dat bevestigt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving van Rijnmond.
3 uur geleden