Stroomstoring treft ruim 27.000 huishoudens in vooral Oss
OSS (ANP) - Ruim 27.000 huishoudens in vooral het Noord-Brabantse Oss zijn zondag getroffen door een stroomstoring. De oorzaak van de storing is nog onbekend. En aangezien de oorzaak nog onduidelijk is, is het volgens een woordvoerder van netbeheerder Enexis lastig te voorspellen wanneer de storing zal zijn verholpen.
Een woordvoerster van de gemeente laat weten dat de carnavalsfestiviteiten in een grote tent in het centrum van de stad gewoon doorgaan. "Er is een aggregaat aanwezig waardoor er stroom is. Een aantal cafés beschikt over noodstroom en ook daar kan het feest gewoon doorgaan." Hoeveel horecagelegenheden wel zijn getroffen, weet ze niet. Maar het Brabants Dagblad meldt op basis van buurbewoners dat een aantal kroegen is leeggestroomd.
Politie en gemeentelijke handhaving zijn op straat om mensen te begeleiden, aldus de gemeentevoorlichtster. Volgens haar is het rustig op straat.
Volgens de website van Enexis werd de storing om 17.45 uur gemeld. De woordvoerder van Enexis vertelt dat medewerkers van de netbeheerder ter plaatse zijn en bezig zijn de storing op te sporen om deze zo snel mogelijk te verhelpen. "Ongetwijfeld zijn er carnavalsvierders helaas getroffen door de storing", zegt de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
BERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draait ze een dienst mee in Amsterdam, waar ze al drie keer bekogeld zou zijn.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.
3 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.
3 uur geledenHILLEGOM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Hillegom woedt brand bij een vuurwerkverkooppunt. Dat meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden. De brand is uitslaand, wat betekent dat de vlammen buiten te zien zijn.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 2026 is officieel begonnen in Nederland. Op veel plekken wordt het nieuwe jaar ingeluid met vuurwerk.
3 uur geleden