Stroomstoring treft deel van treinverkeer rond Groningen
GRONINGEN (ANP) - Door een stroomstoring ligt een deel van het treinverkeer rond de stad Groningen stil. Treinen van en naar onder meer Delfzijl, Leeuwarden en Roodeschool rijden niet, meldt de NS.
De oorzaak van de stroomstoring is nog niet bekend, zegt een woordvoerster van spoorbeheerder ProRail. De storing zit aan de noordkant van het station. Een monteur is ter plaatse. De problemen duren naar verwachting tot 14.30 uur.
Tussen Groningen en Groningen Europapark zijn werkzaamheden bezig, waardoor er al minder treinen rijden vanaf het hoofdstation in Groningen. Of de stroomstoring te maken heeft met die werkzaamheden is niet bekend.
Treinen richting Veendam, Winschoten en Zwolle vertrekken door de geplande werkzaamheden vanaf station Groningen Europapark. Die treinen rijden wel gewoon.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - In De Bilt is sinds 15.40 uur uur sprake van een officiële zeer hete augustusdag. Daar is 35,1 graden gemeten, waarmee de grens van 35 graden werd gepasseerd voor de notering van een zeer hete dag. Het is volgens Weeronline pas de derde officiële zeer hete dag ooit in augustus.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - In het UMC Utrecht is een datalek geweest in het boekingssysteem van het gastenverblijf. Dat lek deed zich voor op 2 augustus bij de leverancier van dat systeem. In acht tweepersoonskamers kunnen mensen verblijven van wie naasten in het ziekenhuis liggen. Volgens een woordvoerder zijn de gegevens gelekt van in totaal 5000 mensen die hadden geboekt. Het gaat niet om medische informatie, zegt de woordvoerder.
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De 32-jarige man uit Rotterdam die woensdag werd opgepakt voor het bekladden van meerdere gebouwen in Rotterdam en Utrecht, blijft veertien dagen in voorarrest. Dat heeft de rechter-commissaris van de rechtbank in Rotterdam vrijdag besloten, meldt het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV ziet in de nieuwe voorspellingen van het Centraal Planbureau (CPB) reden om de al aangekondigde acties tegen het kabinetsbeleid in september door te zetten. "Hogere inflatie, dalende koopkracht en stijgende scheefgroei. Met name huishoudens en werkenden betalen de rekening voor de onzekere wereld waarin we leven", reageert FNV-vicevoorzitter Nine Kooiman.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op steeds meer plekken in het land herdenken mensen op of rond 15 augustus de slachtoffers van de Japanse bezetting in voormalig Nederlands-Indië. Zaterdagavond is de nationale herdenking bij het Indiëmonument in Den Haag, maar in totaal staan er vanaf vrijdag verspreid over het land zeker 83 lokale plechtigheden gepland.
1 uur geledenZIERIKZEE (ANP) - Door een colonne van landbouwvoertuigen van boeren die protesteren tegen stikstofplannen van het kabinet, stond er om 15.15 uur op de N59 in Zeeland bijna veertien kilometer file, volgens de site van Rijkswaterstaat. Door de honderden trekkers die van Zierikzee naar Burgh-Haamstede onderweg zijn, kan het verkeer slechts stapvoets rijden, ziet een ANP-verslaggever.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Een walgelijke actie" en "zeer, zeer ongepast", zo reageert premier Rob Jetten op de berichten dat Farmers Defence Force davidsterren met het patroon van een rode boerenzakdoek en de letter B uitdeelde rond het boerenprotest in Den Bosch.
1 uur geleden