Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stroomstoring Spijkenisse kost Stedin miljoenen euro's

Stroomstoring Spijkenisse kost Stedin miljoenen euro's

SPIJKENISSE (ANP) - De grote stroomstoring in Spijkenisse die donderdag bijna 17.000 huishoudens trof, kost netbeheerder Stedin miljoenen euro's. Dit komt onder meer doordat de getroffen huishoudens recht hebben op compensatie, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van de regionale omroep Rijnmond. De stroomstoring begon donderdag rond 09.00 uur en was pas rond 22.00 uur helemaal verholpen.

Stedin schat dat het zo'n 700.000 euro kwijt gaat zijn aan het compenseren van de mensen die uren zonder stroom zaten. Een gemiddeld huishouden heeft na vier uur zonder stroom recht op 35 euro, zegt een woordvoerder. Elke vier uur daarna hebben zij recht op 20 euro. Daarnaast komen er meer kosten bij. Zo is het verdeelstation door de brand die de stroomstoring veroorzaakte stuk. Stedin werkt aan een noodinstallatie en heeft tijdelijk onder meer noodaggregaten ingezet. Ook moet er een nieuwe schakelinstallatie komen. Daarnaast zijn er kosten voor "al het personeel dat donderdag volle bak bezig is geweest", aldus de woordvoerder.

De oorzaak van de brand die er donderdag voor zorgde dat duizenden mensen zonder stroom zaten, is nog niet bekend. Wel is duidelijk dat het is begonnen in de schakelinstallatie, aldus de zegsman. Het gaat om een vrij nieuwe installatie, dus ouderdom kan niet het probleem zijn, legt hij uit. Overigens zal het nog even duren voordat duidelijk is hoe de brand is ontstaan. "Onze focus ligt eerst op het herstel."

Meer uit Binnenland

Niet heel Gorinchem hoeft bij eventuele herstemming naar stembus

DEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.

1 uur geleden
Vijfde verdachte explosie synagoge ook vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte die donderdag werd aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam, wordt net als de andere vier verdacht van terrorisme. De 19-jarige man uit Tilburg werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en die besloot dat hij nog in ieder geval veertien dagen blijft vastzitten.

1 uur geleden
COA krijgt eerste dwangsom voor asielopvang Hardenberg

HARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.

2 uur geleden
Vijf jaar cel en tbs voor verkrachting en bedreigen ex-partners

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Govinda B. (34) veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het bedreigen en mishandelen van vijf vrouwen met wie hij een relatie had. Dat gebeurde vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024. Volgens de rechtbank heeft de man uit Delft meermalen de vrouwen gedreigd te zullen verkrachten. Ook maakte hij seksvideo's en verspreidde hij die. In een aantal gevallen waren de slachtoffers buiten bewustzijn.

4 uur geleden
Twee verdachten opgepakt voor grootschalige bankhelpdeskfraude

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij grootschalige oplichting. Volgens de politie gaat het om meerdere gevallen van fraude in heel Nederland, waarbij slachtoffers grote sommen geld verloren. De oplichters zouden zich telefonisch hebben voorgedaan als medewerkers van de helpdesk van een bank en zo in totaal enkele honderdduizenden euro's hebben buitgemaakt.

4 uur geleden
Asielzoeker die land niet uit wil, moet cel in voor mishandeling

UTRECHT (ANP) - Een 35-jarige Somalische man moet veertien weken de cel in, omdat hij na zijn asielprocedures niet terug wil naar Somalië en iemand heeft mishandeld. Dat heeft de politierechter van de rechtbank Midden-Nederland besloten.

4 uur geleden
Raad Gorinchem worstelt met verkiezingsuitslag na ronselverhalen

GORINCHEM (ANP) - Raadsleden in Gorinchem zitten met een dilemma, nu het Openbaar Ministerie onderzoekt of in de gemeente mogelijk stemmen zijn geronseld. De oude gemeenteraad kan de verkiezingsuitslag geldig verklaren en het onderzoek afwachten, maar ook besluiten dat er een herstemming moet komen, wat uniek zou zijn. De partij die met 7 zetels (van de 25) de grootste werd, Democraten Gorinchem, is daar vooralsnog niet voor.

4 uur geleden