Stroomstoring Spijkenisse kost Stedin miljoenen euro's
SPIJKENISSE (ANP) - De grote stroomstoring in Spijkenisse die donderdag bijna 17.000 huishoudens trof, kost netbeheerder Stedin miljoenen euro's. Dit komt onder meer doordat de getroffen huishoudens recht hebben op compensatie, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van de regionale omroep Rijnmond. De stroomstoring begon donderdag rond 09.00 uur en was pas rond 22.00 uur helemaal verholpen.
Stedin schat dat het zo'n 700.000 euro kwijt gaat zijn aan het compenseren van de mensen die uren zonder stroom zaten. Een gemiddeld huishouden heeft na vier uur zonder stroom recht op 35 euro, zegt een woordvoerder. Elke vier uur daarna hebben zij recht op 20 euro. Daarnaast komen er meer kosten bij. Zo is het verdeelstation door de brand die de stroomstoring veroorzaakte stuk. Stedin werkt aan een noodinstallatie en heeft tijdelijk onder meer noodaggregaten ingezet. Ook moet er een nieuwe schakelinstallatie komen. Daarnaast zijn er kosten voor "al het personeel dat donderdag volle bak bezig is geweest", aldus de woordvoerder.
De oorzaak van de brand die er donderdag voor zorgde dat duizenden mensen zonder stroom zaten, is nog niet bekend. Wel is duidelijk dat het is begonnen in de schakelinstallatie, aldus de zegsman. Het gaat om een vrij nieuwe installatie, dus ouderdom kan niet het probleem zijn, legt hij uit. Overigens zal het nog even duren voordat duidelijk is hoe de brand is ontstaan. "Onze focus ligt eerst op het herstel."
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
3 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
10 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
10 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
11 uur geleden