Stroomstoring Spijkenisse kost Stedin miljoenen euro's
SPIJKENISSE (ANP) - De grote stroomstoring in Spijkenisse die donderdag bijna 17.000 huishoudens trof, kost netbeheerder Stedin miljoenen euro's. Dit komt onder meer doordat de getroffen huishoudens recht hebben op compensatie, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van de regionale omroep Rijnmond. De stroomstoring begon donderdag rond 09.00 uur en was pas rond 22.00 uur helemaal verholpen.
Stedin schat dat het zo'n 700.000 euro kwijt gaat zijn aan het compenseren van de mensen die uren zonder stroom zaten. Een gemiddeld huishouden heeft na vier uur zonder stroom recht op 35 euro, zegt een woordvoerder. Elke vier uur daarna hebben zij recht op 20 euro. Daarnaast komen er meer kosten bij. Zo is het verdeelstation door de brand die de stroomstoring veroorzaakte stuk. Stedin werkt aan een noodinstallatie en heeft tijdelijk onder meer noodaggregaten ingezet. Ook moet er een nieuwe schakelinstallatie komen. Daarnaast zijn er kosten voor "al het personeel dat donderdag volle bak bezig is geweest", aldus de woordvoerder.
De oorzaak van de brand die er donderdag voor zorgde dat duizenden mensen zonder stroom zaten, is nog niet bekend. Wel is duidelijk dat het is begonnen in de schakelinstallatie, aldus de zegsman. Het gaat om een vrij nieuwe installatie, dus ouderdom kan niet het probleem zijn, legt hij uit. Overigens zal het nog even duren voordat duidelijk is hoe de brand is ontstaan. "Onze focus ligt eerst op het herstel."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ellen de Visser van de Volkskrant is door Villamedia verkozen tot Journalist van het Jaar 2025. De jury is onder de indruk van haar reportage over postcovidpatiënten, die afgelopen jaar in de krant verscheen. De uitreiking van de prijs vindt plaats op 12 maart.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima heeft haar bezoek van vrijdag aan Purmerend uitgesteld. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) is de koningin nog ziek. Máxima had donderdag haar bezoek aan Rotterdam ook afgezegd vanwege griep.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De Four Freedoms Awards gaan dit jaar onder meer naar Gisèle Pelicot en het Committee to Protect Journalists. Dat heeft de Nederlandse organisatie de Roosevelt Foundation bekendgemaakt. De prijzen zijn voor mensen of groepen met "uitzonderlijke inzet voor fundamentele vrijheden". Pelicot werd jarenlang door haar man gedrogeerd en door hem en tientallen andere mannen seksueel misbruikt. Ze koos voor een openbare rechtszaak en sprak er openlijk over.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar vroegen 24.000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, enkele duizenden minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Er kwamen juist meer gezinsleden van statushouders naar Nederland: ruim 16.000 mensen. Dit is het hoogste aantal sinds het begin van de metingen in 2013.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.
13 uur geleden