Stroomstoring Rotterdam Centraal voorbij, treinverkeer hervat
ROTTERDAM (ANP) - De stroomstoring die er sinds woensdagochtend voor zorgde dat treinverkeer was verstoord tussen Rotterdam Centraal en Schiphol, Gouda en Schiedam, is voorbij. ProRail heeft de oorzaak van de storing gevonden en verholpen. Een woordvoerder van de spoorbeheerder laat weten dat tijdens werkzaamheden een kabel was geraakt, waardoor er geen treinen konden rijden.
De beschadigde kabel is verbonden met het elektronische beveiligingssysteem van ProRail. "Dat is het systeem dat ervoor zorgt dat we kunnen zien waar welke trein op welk moment rijdt. Dat hebben we nodig voor veilig treinverkeer", zei de woordvoerder eerder al.
Door de storing reden er minder intercity's tussen Rotterdam en Dordrecht. Op de hogesnelheidslijn van Rotterdam naar Breda reden helemaal geen treinen en ook het treinverkeer in de richting van onder meer Amsterdam, Utrecht en Leiden ondervond hinder van de storing. De NS meldt dat het treinverkeer weer wordt hervat.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het College voor de Rechten van de Mens heeft vorig jaar vaker discriminatie vastgesteld dan in het jaar daarvoor. Een opvallende stijging zag het college in het aantal meldingen over leeftijdsdiscriminatie.
36 minuten geledenHUIZEN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Huizen gaat ook excuses aanbieden voor een heimelijk onderzoek naar moskeegangers. Dat onderzoek schond de rechten van islamitische inwoners, en daarom heeft de gemeente een boete van 25.000 euro gekregen van de Autoriteit Persoonsgegevens.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL hervat donderdag de bezorging van post en pakketten in het noorden van het land. Woensdag besloot het bedrijf de bezorging daar te staken door de gladheid op de weg, maar nu denkt PostNL dat bezorgen weer veilig kan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten hebben een privacyboete gekregen van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), omdat ze in het geheim onderzoek hebben gedaan naar islamitische inwoners. Het gaat om Eindhoven, Tilburg, Zoetermeer, Delft, Ede, Haarlemmermeer, Hilversum, Veenendaal, Huizen en Gooise Meren. Ze moeten allemaal 25.000 euro betalen, bij elkaar dus 250.000 euro.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem is gekozen tot de beste lokale bestuurder van 2025. Bestuurders en politici die hem nomineerden, omschreven hem als "communicatief sterk en daadkrachtig", meldt vakblad Binnenlands Bestuur dat de verkiezing voor de zeventiende keer organiseerde.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) zegt niet te kunnen optreden "op basis van bevindingen van het AD" over asbest in speelzand voor kinderen, laat de toezichthouder woensdag weten. De krant meldde eerder woensdag dat meerdere soorten speelzand die in Nederland te koop waren, besmet zijn met "de kankerverwekkende vezels".
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Bij Sotheby's in New York is woensdag een krijttekening van Rembrandt voor 15 miljoen dollar (12,7 miljoen euro) geveild. Het is de schets 'Rustende jonge leeuw', die Rembrandt maakte tussen 1638 en 1642. De tekening stond in de veilingcatalogus voor tussen de 15 en 20 miljoen dollar (13 en 17 miljoen euro).
14 uur geleden