Stroomstoring in Hilversum en omstreken
HILVERSUM (ANP) - Hilversum en omliggende plaatsen zijn vrijdagmiddag rond 15.30 uur korte tijd getroffen door een elektriciteitsstoring. Er kwamen meldingen vanaf het Mediapark in Hilversum, waar onder meer de NOS en RTL zitten, van radiozender KINK in Hilversum, vanuit het Singer Museum in Laren en van radiozender 100%NL uit Naarden.
Ook ziekenhuis Tergooi in Blaricum bevestigde last te hebben gehad van een stroomstoring. Een treinreiziger meldde op Twitter niet te kunnen uitchecken door de stroomstoring. En de veiligheidsregio Gooi en Vechtstreek kreeg meldingen binnen van mensen die vastzaten in liften. In Naarden werkten de verkeerslichten enige tijd niet.
Bij de NOS, Talpa en RTL werd tijdelijk gebruik gemaakt van noodaggregaten, lieten woordvoerders weten. Bij deze bedrijven werkt alles inmiddels weer.
Storing verholpen
Volgens een woordvoerster van netbeheerder Liander is de stroomstoring alweer verholpen en heeft deze maar enkele minuten geduurd. De beheerder verwees eerder op Twitter naar de landelijke netbeheerder TenneT. Daar zou storing zijn in het hoogspanningsnet. Maar TenneT liet weten dat de storing niet bij hen zit.
Liander zegt nog te onderzoeken waar de storing precies vandaan is gekomen. Ongeveer 100.000 huishoudens, consumenten en bedrijven waren de dupe van de kortstondige storing.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst baalde dat de thuiswedstrijd tussen Feyenoord en Internazionale (0-3) ruim een minuut werd onderbroken omdat er vuurwerk op het veld was beland. "Dat hoort natuurlijk niet en zal wel weer een boete worden", zei hij in de perskamer van De Kuip.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdagavond twee aanhoudingen verricht voor het afsteken van vuurwerk dat op het veld van de Kuip belandde. Feyenoord speelde tegen Internazionale in de Champions League. Tijdens de wedstrijd werd er vuurwerk van buiten het stadion afgeschoten. Dat kwam voor het doel terecht en veroorzaakte veel rook.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid is de afgelopen jaren onbetrouwbaar geweest voor boeren, concludeert de Nationale ombudsman na een onderzoek onder de beroepsgroep. Plannen werden steeds aangepast, ingetrokken of uitgesteld, en belangrijke besluiten bleven lang onzeker. "Deze onbetrouwbaarheid heeft de afgelopen jaren geleid tot stilstand en gebrek aan toekomstperspectief voor boeren."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 35-jarige man die maandagavond zwaargewond raakte bij een schietpartij in Rotterdam is buiten levensgevaar, meldt de politie. De man heeft geen vaste woon- of verblijfplaats en is zelf verdachte in het onderzoek naar de dodelijke schietpartij. Die vond plaats in een auto in de Rotterdamse woonwijk Oosterflank. Een 36-jarige man uit Dordrecht kwam om het leven.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het herziene stikstofpakket is op belangrijke onderdelen "minder slecht, maar nog lang niet goed genoeg". Dat zegt Ger Koopmans, voorzitter van land- en tuinbouworganisatie LTO in reactie op de stikstofbrieven die de landbouwminister naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Volgens LTO is de onzekerheid waar boeren de voorbije maanden in leefden met deze brieven niet weggenomen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bijgewerkte kabinetsplan voor stikstofreductie en natuurherstel roept wisselende reacties op bij natuur- en milieuorganisaties. Milieudefensie is ronduit negatief over de aanpassingen, die volgens de organisatie leiden tot de "valse hoop" onder boeren dat "echte verandering niet nodig is". Natuurmonumenten ziet juist "een belangrijke volgende stap in het oplossen van het stikstofprobleem".
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Kindermisbruik wordt in de hele EU strenger bestraft. Het gaat om zowel fysiek, online als door AI gegenereerd kindermisbruik. Alle EU-landen moeten dezelfde minimale straffen opleggen.
12 uur geleden